REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Daugiavaikė šeima gyvena be vandens  (nuotr. asm. archyvo)

Naujienų portalą tv3.lt redakciją pasiekė skaitytojo Donato laiškas. Rokiškio rajone, Bučiūnų kaime, su savo daugiavaike šeima gyvenantis vyras guodėsi, kad vieninteliame šalia namo esančiame vandenyje nėra geriamojo vandens, o savivaldybė skirti pinigų jo sutvarkymui – atsisako. Tačiau susisiekus su Rokiškio savivaldybes atstove paaiškėjo, kad šeima vis dėlto turi ir kitą namą, kurį nusipirko už gautą paramą daugiavaikėms šeimoms.

7

Naujienų portalą tv3.lt redakciją pasiekė skaitytojo Donato laiškas. Rokiškio rajone, Bučiūnų kaime, su savo daugiavaike šeima gyvenantis vyras guodėsi, kad vieninteliame šalia namo esančiame vandenyje nėra geriamojo vandens, o savivaldybė skirti pinigų jo sutvarkymui – atsisako. Tačiau susisiekus su Rokiškio savivaldybes atstove paaiškėjo, kad šeima vis dėlto turi ir kitą namą, kurį nusipirko už gautą paramą daugiavaikėms šeimoms.

REKLAMA

Donatas Rokiškio rajone esančiame Bučiūnų kaime šiuo metu gyvena su savo žmona ir vaikais. Pati jo žmona yra su negalia ir, pasak vyro, turi nedarbingumą iki pat gyvenimo galo. Dar trys šeimos vaikai yra taip pat neįgalūs, vienas serga ypač stipria autizmo forma.

Pats Donatas prieš kelis mėnesius susirgo tuberkulioze ir gulėjo ligoninėje, šiuo metu jis yra pasveikęs. Vienintelė pati mažiausia šeimos narė, aštuonių mėnesių dukrytė yra sveika.

REKLAMA
REKLAMA

Šeima gyvena be geriamojo vandens

Didžiausia bėda, su kuria dabar susiduria šeima – užterštas vanduo prie namo esančiame sename šulinyje. Kadangi šeima neturi švaraus vandens, jie yra priversti vandenį vežtis buteliais iš už 4 kilometrų esančių Donato motinos namų.

REKLAMA

„Vandenį ištyrė nemokamai prieš pusmetį savivaldybė. Rezultatai parodė, kad jis tris kartus viršija nitratų normas. Šį namą mums padovanojo mano sesuo, įsidėjome plastikinius langus, duris, remontuojame po truputį, bet vienintelė problema yra vanduo“, – pasakoja Donatas.

Pasak Donato, aplink gyvenantys kaimynai turi švarius, tvarkingus šulinius. Vyras dėl užteršto vandens kreipėsi ir į Rokiškio savivaldybę, tačiau pasak jo, jie neskiria pinigų šulinių tvarkymui.

Kadangi šeima augina tris neįgalius vaikus, vyras kreipėsi ir į savo seniūnija, prašė skirti vienkartinę pašalpą neįgaliems vaikams. Žodiniu susitarimu buvo susitarta, kad už šiuos pinigus šeima susitvarkys šulinį.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau naujo gręžinio iškasimo sąmata – 7500 eurų.

„Gavome vos 114 eurų. Viena darbuotoja sakė, kad didesnės sumos mums tikrai neskirs. Tačiau prisidėti mes patys negalime nei kiek, nėra šeimoje pinigų“, – sako jis.

Turi kitą namą, bet jame negyvena

Susisiekus su Rokiškio savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikiene, moteris pateikė ir naujos informacijos, apie kurią vyras anksčiau neužsiminė.

Pasirodo, šiai šeimai pernai metais pagal Rokiškio tarybos sprendimą, buvo skirta finansinė parama, gyvenamai vietai įsigyti – 4400 eurai. Dar tuomet šeima išsirinko namą ir tarybai tikino, kad tame name jie iš tiesų nori gyventi. Tačiau įsigiję namą, šeima vis dėlto nusprendė apsigyventi Bučiūnų kaime esančiame name, kuriame ir nėra švaraus vandens šulinyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie įsigijo namą Jūžintų seniūnijoje, o dabar jie gyvena Bučiūnų kaime, bet tai nėra jų nuosavybė, tai visai kitas namas nei jie įsigijo. Mes jiems skyrėme paramą, o jie už šias lėšas įsigijo namą, kuriame negyvena“, – sako vedėjo pavaduotoja.

Daugiau paramos skirti nebegali

Z. Čaplikienės teigimu, šeima buvo pradėjusi remontuoti namą, tačiau jame niekada taip ir neapsigyveno. Paklausus, ar šiai šeimai su neįgaliais vaikais buvo skirta dar viena vienkartinė parama, moteris patvirtino tokią informaciją. Tačiau jos teigimu, didesnės nei 114 eurų paramos šiuo metu šeima negalėjo gauti pagal komisijos nuostatos.

„Pagal mūsų tarybos sprendimą, vienkartinė parama skiriama iki keturių bazinių išmokų. Komisijos nuostatai didesnės paramos skirti negali. Ją skiriame dėl ligos, gaisro, būsto skolų ir panašiais atvejais, ji nėra didelė“, – pasakoja moteris.

REKLAMA

Paklausus, kaip šeima turėtų elgtis, norint turėti švarų šulinį, savivaldybės atstovė svarstė, kad galbūt vertėtų pagalvoti apie jau turimo namo pardavimą ir už tai gautų pinigų išleidimą ant šulinio tvarkymo.

„Jau kas liečia paramą, mes viską skyrėme, kiek galėjome. Jeigu jie negyvena tame name, tai galbūt jį gali parduoti ir šulinį susitvarkyti? Mes irgi svarstėme, siūlėme palaukti, neskubėti pirkti to namo, gal kitur būtų įsigiję. Bet jie motyvavo, kad jiems tas namas yra labai geras“, – komentavo Z. Čaplikienė.

Dėl skolų negali parduoti namo

Pats Donatas neneigia, kad jų šeima 2017 metais iš tiesų gavo paramą, skirtą daugiavaikėms šeimoms ir už šiuos pinigus įsigijo minėtą namą Jūžintų seniūnijoje.

REKLAMA

„Mano žmona buvo viena pirmųjų tarp 70 šeimų, kurios gavo socialinę paramą. Mes įsigijom tą namą, bet jis yra nusidėvėjęs, pamatas skilęs, bandėme remontuoti, tačiau ten baisiau negu baisu. Palikome nama, kartais atvažiuojame, pabūname vasarą ir grįžtam atgal“, – sako pašnekovas.

Pasiteiravus vyro, galbūt vertėtų šį namą parduoti ir už gautus pinigus susitvarkyti šulinį kitame name, Donatas patikino, kad to namo šeima parduoti negali dėl vyro skolų.

„Kol aš nebuvau dar vedęs, pas mane atsirado antstoliai. Tačiau ne su šeima gyvenau dar. Ir mano namo dalį areštavo, to namo mes nebeparduosime niekaip“, – patikino pašnekovas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų