REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba, LRT.lt

Reta kraujo liga – hemofilija sergantiems žmonėms taps lengviau gyventi – Birštone atidarytas šia liga sergančiųjų suaugusiųjų reabilitacijos centras.

REKLAMA
REKLAMA

Hemofilija, kai sutrinka kraujo krešėjimas, sergama visą gyvenimą. Ja Lietuvoje serga apie 150 vaikų ir suaugusiųjų. Šalyje veikia gydymo centrai-Kaune, Klaipėdoje, ir Vilniuje, tačiau reabilitacijos paslaugų pavyzdžiui po sąnario keitimo operacijos trūko. Mat sergant hemofilija dėl nuolatinio kraujavimo į sąnarius, dažniausiai juos tenka keisti, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

REKLAMA

„Anksčiau nieko neturėjome, nei reabilitacijos, nei vaistų. Ir specialistų nebūdavo. Žmonės tiesiog kentėdavo ir dauguma sveikatą praradę dėl vaistų nebuvimo ir reabilitacijos nebuvimo“, – sako sergantis hemofilija Kęstutis Dovidovas.

„Yra labai svarbu, kad mes kartu suderinam šiuos du gydymo metodus tiek ir vaistais ir reabilitacinį gydymą. Ortopedinė ir traumatologinė pagalba labai pažengė į priekį, faktorių prieinamumas yra žymiai pagerėjęs, jų kokybė ir profilaktinės programos prasidėjo“, – teigia Kauno klinikų Hematologijos skyriaus vadovas dr. Rolandas Gerbutavičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes apie penkerius metus mokėmės, mokėmės , rinkom medžiagą, mokėm savo specialistus ir Lietuvoje ir užsienyje, rengėme bendras stovyklas ir pacientų ir jų artimiesiems ir ieškojom to racionalaus varianto kaip padėti, kad jis jaustųsi visaverčiu nariu“, – antrina Birštono „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė.

Tulpės sanatorijos reabilitacijos centre su hemofilijos ligoniais dirba kineziterapeutas, slaugytojas, kiti specialistai, taip pat ir psichologas. Suburta gydytojų konsultantų komanda.

„Kartais psichologinės pagalbos daugiau reikia artimiesiems, negu patiems pacientams“, – sako Birštono „Tulpės“ sanatorijos psichologė Brigita Gelumbauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet kokia procedūra, žmogaus geranoriškumas padeda sveikti, padeda išlikti. Padeda išvengti traumų, nes žmonės sustiprėja fiziškai, dvasiškai ir, manau, operacija nutolsta, sąnarių pakeitimo operacijos nutolinamos“, – sako Birštono „Tulpės“ sanatorijos gydytoja Aušra Mituzaitė.

Reabiliacijos periodą apmoka Valstybinė ligonių kasa.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų