REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

DNB banko partneris, profesorius Rimantas Rudzkis teigė nemanantis, kad artimiausiais metais stebėsime reikšmingus teigiamus pokyčius tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos ekonomikose.

REKLAMA
REKLAMA

„Niekaip netikiu, kad bus reikšmingas pagerėjimas 2013 metais. Prisijungiu prie tų ekonomistų, kurie mano, kad Europos Sąjunga dar kelerius metus sėdės duobėje“, – pripažino R. Rudzkis, dalyvaudamas DNB surengtame „Lietuvos ekonomikos perspektyvų“ leidinio pristatyme.

REKLAMA

Jo teigimu, investavimas Lietuvoje yra nepakankamas, paskolų išdavimas menkas, stiprus struktūrinis nedarbo lygis, nemažėjanti emigracija lemia būtent tokią Lietuvos ekonomikos situaciją, kokia ji yra dabar.

„Praeitis nebloga, ateitis nerimo pilna“, – taip dabartinę ekonomikos būklę apibūdino R. Rudzkis.

„Jeigu nepasikeis valstybės politika ir nebus ryškesnių permainų peržiūrint verslo aplinką ir viešąjį sektorių, mūsų ilgalaikės perspektyvos yra prastokos. Kol kas aš nematau tokių sprendimų, todėl Lietuvos scenarijus nėra labai geras“, – sakė profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Tragiška emigracija, neoficialus šešėlis

R. Rudzkis taip pat atkreipė dėmesį į prastus emigracijos skaičius. Anot jo, praėję metai buvo tragiški.

„Šiemet yra geresni rodikliai, emigrantų sumažėja, grįžtančiųjų daugėja“, – atkreipė dėmesį R. Rudzkis.

Analizuodamas paskolų įmonėms ir gyventojams rinką, ekonomistas teigė, kad situacija kelia pesimizmą.

Taisyti esamą situaciją  ekonomikos analitikas siūlė kreipiant didesnį dėmesį į šalies konkurencingumą.

Jo teigimu, šešėlis Lietuvoje, intuityviai mąstant, turėtų sudaryti apie 25 proc. ir, palyginti su praėjusiais metais, neturėtų būti išaugęs. „Oficialių duomenų apie šešėlį aš neturiu, kadangi šešėlis yra neoficialus“, – ironiškai juokavo R. Rudzkis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos bėda yra ne gebėjimai, o valia gerinti vadybos įgūdžius“, – apibendrindamas sakė R. Rudzkis.

Visagino AE vadina avantiūra

„Jei žiūrėtume į Lietuvos finansų perspektyvas 2015 m. ir nepamirštumėme, kad Europos Sąjungos lėšos labai sumažės, tai bus per didelė finansinė našta. Šioje situacijoje turime nepaprastai ambicingų planų“, – tokiais žodžiais analitikas įvertino valdžios planus Visagine įgyvendinti atominės elektrinės projektą. R. Rudzkis jį pavadino tiesiog avantiūra.

Atskiri projekto punktai, anot, jo atrodo neblogai, tačiau vertinant visą projekto paketą, akivaizdu, kad mūsų šalis neturi finansinių galimybių jį įgyvendinti.

REKLAMA

„Apibendrinęs Lietuvos situaciją, daryčiau išvadą, kad dabar Lietuvai labiausiai reikia visiškos integracijos į Europos Sąjungos energetikos rinką ir išsamesnės analizės, kokias galimybes ši integracija atvers. Pats blogiausias šiuo momentu sprendimas būtų – įvaryti šalį į ilgalaikių milžiniškų paskolų spąstus su neaiškiomis atominio projekto rizikomis ir pasekmėmis“, – nepriklausomos Anglijos energetikos ekspertės, daktarės Helenės Ryding straipsnį apie energetikos integraciją citavo profesorius ir teigė visiškai pritariantis mokslininkės išdėstytoms pastaboms.

REKLAMA

Analitiko svarstymu, politikai neranda 50 mln. litų atlyginimams didinti, tačiau randa 5 mlrd. litų atominei elektrinei, kurios statybos t0li gražu negali garantuoti pigesnės elektros šalies gyventojams.

„Po penkerių ar septynerių metų Lietuvai dujos kainuos gerokai pigiau nei dabar. Pasaulyje atrandama vis daugiau naujų dujų telkinių, be to plėtojamos naujausios skalūninių dujų išgavimo technologijos“, – aiškino R. Rudzkis ir pridūrė, kad net Kinija svarsto tapti dujų eksportuotoja.

„Lietuvos elektrinė pasistatė modernų bloką, kuris gali gaminti elektrą pigiau nei atominė elektrinė, o jeigu dujos bus dar pigesnės, tai nauda bus akivaizdi“, – vieną iš pavyzdžių pateikė ekonomikos analitikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų