REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skandalas dėl Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijos stiprėja.

Pasirodė pranešimų, kad du R. Murdocho laikraščiai, galėjo papirkinėti policininkus ir naudoti kitus neteisėtus metodus, kad gautų informacijos apie karalienę Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II ir buvusį šalies premjerą Gordoną Browną.

REKLAMA
REKLAMA

Laikraštis kaip žvalgyba

Dėl šnipinėjimo skandalo užsidariusio laikraščio „The News of the World“ buvę žurnalistai prisipažino, kad kiti darbuotojai pagal mobiliuosius telefonus atsekavo laikraštį dominančių žmonių buvimo vietą. Tokį sekimo būdą turi teisę naudoti tik policija ir specialiosios tarnybos turint specialius leidimus ir tiktai ypatingais atvejais. Be „The News of the World“, šiuos neteisėtus metodus naudojo ir „The Sunday Times“, ir „The Sun“.

REKLAMA

Telefonų klausymasis ir kitos neteisėtos priemonės yra įprastos daugeliui britų laikraščių, priklausančių R. Murdochui. Tačiau dabar visų dėmesys sutelktas į leidyklą „News International“ ir pagrindinę žiniasklaidos magnato kompaniją JAV – „News Corporation“.

R. Murdocho imperijos egzistavimui iškilo grėsmė. „News Corporation“ 6 mėnesiams atidėjo 12 mlrd. dolerių vertės sutartį dėl britų palydovinės televizijos kompanijos „British Sky Broadcasting“ pirkimo.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis mano, kad R. Murdochas nukėlė sandorį, kadangi tikisi, kad visuomenės pasipiktinimo banga nuslūgs.

Niekas nesaugus

O pranešimai apie karalienės ir G. Browno sekimą patvirtino, kad niekas nėra apsaugotas nuo žiniasklaidos, kuri aršiai kovoja už tiražą ir pigias sensacijas.

Į potencialiai pažeidžiamų sąrašus pateko įvairūs Anglijos visuomenės sluoksniai - ir paprasti žmonės, ir įžymybės.

Laikraščių darbuotojai klausė mobiliųjų telefonų pokalbių, grobė asmeninius duomenis, naudojo įvairias sekimo priemones, papirkinėjo policininkus ir, jei tikėtume kai kuriais pranešimais, slapčiomis patekdavo į būstus ir biurus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„News of the World“ elektroninių laiškų archyvuose – prašymai, kad policininkui iš karalienės apsaugos būtų sumokėta 1600 dolerių už slaptą informaciją apie monarchę, jos sūnų princą Charlesą ir kitus karališkosios šeimos narius.

G. Brownui artimi šaltiniai paskelbė, kad „News International“ darbuotojai bandė įsilaužti į jo balso paštą ir gavo asmeninę informaciją, įskaitant mokesčių deklaraciją, finansines ataskaitas ir duomenis apie jo sūnaus lėtinę ligą.

Buvęs „The News of the World“ redaktorius papasakojo, kad laikraštis susekė Ispanijoje legendinės princesės Dianos meilužį Jamesą Hewittą, kadangi gavo neteisėtą priėjimą prie jo kreditinės kortelės operacijų – tereikėjo išsiaiškinti, kur jis ja naudojosi.

Žiniasklaidos magnatas atsiprašė už padarytą skriaudą

Atsistatydino du R. Murdocho kolegos

D. Britanijoje prasidėjo kova už garbingą žiniasklaidą

Uždaromas bulvarinis D. Britanijos laikraštis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų