REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendrovė „Qualcomm“ tikisi sumažinti atotrūkį tarp žmogaus smegenų gebėjimo apdoroti didelius informacijos kiekius ir niekaip joms prilygti nepajėgiančių šiuolaikinių procesorių. „Qualcomm“ mokslininkai ir inžinieriai pranešė kuriantys naują procesorių architektūrą, kuri remsis smegenų veiklą primenančiais principais.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad tokie naujos kartos procesoriai galės patys „mokytis“ naujų įgūdžių ir reaguoti į gaunamus impulsus nereikalaudami kokio nors papildomo programuotojų pateikto instrukcijų kodo. „Qualcomm“ tokius procesorius vadina NPU (Neural Processing Units) ir skelbia, kad jie kartu su centriniais ir vaizdo procesoriais bus integruojami į būsimas sistemas viename luste (SoC).

REKLAMA

Pasak bendrovės atstovų, NPU procesoriai priklausys „Zeroth“ lustų šeimai. „Qualcomm“ atstovai praneša jau sukūrę programinį instrumentų rinkinį, kuris galės mokyti kompiuterius vykdyti vienokias ar kitokias instrukcijas be specialaus programavimo. „Qualcomm“ taip pat pademonstravo šios technologijos gyvybingumą sukūrusi robotą, kuris juda tik prie baltos spalvos grindų plytelių po to, kai, atsistojęs ant vienos tokios plytelės, gauna atitinkamą išorinį stimuliavimą. Robotą traukia baltos plytelės dėl to, kad NPU procesorius jam paprasčiausiai perdavė komandą „geras robotas“, sakoma „Qualcomm“ pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

NPU architektūra kuriama remiantis biologinių neuronų funkcionavimu, teigia bendrovės atstovai. Pasak jų, „Qualcomm“ ketina kitais metais suinteresuotiems partneriams ir technologijos plėtotojams pateikti parengtą programinę plaformą, leidžiančią susipažinti su šia mikroarchitektūra. Skelbiama, kad NPU lustus turinčios skaičiavimų sistemos gali būti kur kas efektyvesnės už įprastinius kompiuterius, pavyzdžiui, atpažinimo sistemų srityje (atpažįstant žmonių veidus minioje, ranka rašytą tekstą ir t.t).

„Qualcomm“ nėra vienintelė, bandanti sukurti žmogaus smegenų veikimo principais pagrįstas skaičiavimo sistemas. IBM vykdo analogišką „SyNAPSE“ programą, kuria siekiama kurti skaičiavimo sistemas, galinčias įvertinti objektus bei idėjas ir nesiremiančias tipiškomis kompiuterinių algoritmų instrukcijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų