REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesorius ragina mokyti jaunimą ne iš „ragatkių“ į žvirblius šaudyti

B. Juodka: kol NATO pajėgos čia ateis, gali būti vėlu

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas prof. Benediktas Juodka teigia, kad NATO supranta savo misiją ir yra pasirengusi ginti Aljanso nares, tačiau ir pačios šalys narės turi būti pasirengusios apsiginti, nes „kol NATO ateis, gali būti per vėlu“. 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas prof. Benediktas Juodka teigia, kad NATO supranta savo misiją ir yra pasirengusi ginti Aljanso nares, tačiau ir pačios šalys narės turi būti pasirengusios apsiginti, nes „kol NATO ateis, gali būti per vėlu“. 

REKLAMA

Vien laukti NATO pagalbos neužtenka

„Po Baracko Obamos vizito į Taliną ir NATO viršūnių susitikimo tapo aišku, kad NATO supranta savo misiją savo narių atžvilgiu“, – sakė jis, apžvelgdamas geopolitinę situaciją ir dalydamasis mintimis apie tai, ar gyvensime saugiau.

Jo teigimu, veiksmų planas, apimantis ir karinių pajėgų dislokavimą Baltijos regione, labai svarbus mūsų saugumui, tačiau ir Lietuva turi tam ruoštis.

„Kad būtų dislokuotos tos papildomos greitojo reagavimo pajėgos Baltijos valstybėse, mes turime būti tam pasiruošę, ir Lietuva turės galvoti, kur jos bus dislokuotos. (…) Reikės investicijų, reikės finansų tam reikalui šiek tiek. (…) Buvo pasakyta, kad NATO šventai gins savio nares, bet NATO narės pačios turi daugiau dėmesio skirti savo gynybai“, – sakė B. Juodka.

REKLAMA
REKLAMA

Pabrėžęs, kad Aljanso narės yra įsipareigojusios gynybai skirti 2 proc BVP, jis pridūrė manantis, jog B. Obama Taliną savo vizitui pasirinko dėl to, kad Estija, skirtingai negu Latvija ir Lietuva, jau seniai skiria 2 proc. BVP šalies gynybai, o Lietuva tai pasiekti žada tik 2020 metais.

REKLAMA

B. Juodka teigė, jog po NATO viršūnių susitikimo gyvensime šiek tiek saugiau, nes NATO supranta, kad jos misija ypatinga. „Visi supranta, kad galingesnio aljanso pasaulyje nėra. (…) Tokia galinga institucija kaip NATO yra labai saugus skėtis visoms valstybėms“, – teigė B. Juodka.

„Baltijos valstybės po NATO viršūnių susitikimo gyvens šiek tiek saugiau. Mes patys supratome, kad laukti iš dangaus malonės negalima. Vien laukti, kad NATO padės... Taip, bet mes patys turim ruoštis, nes kol NATO pajėgos atsiras čia, gali būti per vėlu“, – teigė B. Juodka aiškindamas, kad tai, jog šiemet Vyriausybė rado papildomai 140 mln. litų gynybos reikmėms, ir rodo, jog mes patys pradedame rimtai ruoštis savo valstybės gynybai.

REKLAMA
REKLAMA

Rusakalbių korta gali būti naudojama

Pasak B. Juodkos, pastarojo meto provokacijos, kai buvo suimtas Estijos pareigūnas, o Lietuva sulaukė Rusijos teisinės pagalbos prašymo dėl daugiau kaip prieš 20 metų iš sovietinės kariuomenės pasitraukusių jaunuolių, Latvijos rusų siekis įteisinti rusų kalbą kaip antrą valstybinę kalbą gali būti „sąmoningi veiksmai iš Rusijos pusės, ir mes tam turime būti pasiruošę“.

„Galima žiūrėti į Vladimirą Žirinovskį kaip į pusprotį, bet iš kitos pusės, jis yra dalies politikų ruporas“, – pridūrė B. Juodka ir priminė neseniai šio nevienareikšmiai vertinamo politiko išsakytas mintis, kad Baltijos valstybių gali nelikti. Jis taip pat pabrėžė, kad neva siekdama ginti rusakalbių interesus „Rusija gali imtis „ginti“ visas šalis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Toks Valdemaras Tomaševskis, būdamas parlamentinės partijos vadovu, naudoja rusų kortą. Ar reikia rimtam politikui gegužės 9 dieną eiti į Antakalnio kapines prisisegus Georgijaus juostelę? – klausė B. Juodka ir tęsė: – Rusakalbių korta Baltijos valstybėse gali būti naudojama, ir mes turime būti pasiruošę.“

B. Juodkos teigimu, Lietuva turėtų daugiau dėmesio skirti tiems regionams, kuriuose gausiai gyvena kitataučiai, – Šalčininkams, Visaginui. Tačiau jis taip pat pabrėžė: „Niekas investicijos iš Vilniaus neatneš, jei savivaldybės pačios miegos. Yra masė galimybių iš ES struktūrinių fondų gauti įvairiems projektams pinigų, bet ar kas nors teikia paraiškas?“ Anot jo, jei regionai patys stengsis pagerinti gyvenimą, jiems galima ir padėti. „Tai galėtų sumažinti įtampas, bet aš jaučiu, kad tos įtampos daugiau kyla iš politikavimo, o ne iš esmės“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Reikia mokyti ne iš „ragatkių“ į žvirblius šaudyti

Pasak B. Juodkos, jaunimui patriotizmo netrūksta. „Daugybę metų dirbęs su jaunimu dar kartą įsitikinu, kad kai reikia, patriotizmo dvasia yra didžiulė. Kiek jaunų žmonių įstojo į Šaulių sąjungą, ir ne eiliniai, nežinantys ką veikti – tai teisininkai, advokatai, mokslininkai. Mano sūnus advokatas – irgi vienas iš Šaulių sąjungos narių. Jie supranta, kad visa šalis turi būti pasiruošusi, o ne vien profesionali armija, kurią sudaro tik 7 tūkst. žmonių“, – spaudos konferencijoje sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

„Bet reikia tuos žmones ir apmokyti, kad jie pamatytų ginklus, o ne iš „ragatkių“ šaudytų į žvirblius“, – sakė B. Juodka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų