REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Epidemiologinei situacija ir toliau prastėja – kiekvieną parą miršta dviženkliai skaičiai žmonių, suserga – beveik du tūkstančių šalies gyventojų. Tai yra rimta problema, todėl didelį nerimą ekspertams kelia senjorai ir sulėtėję vakcinavimo tempai. Vakcinos, anot ekspertų, vienintelis būdas palengvinti esamą situaciją. Skaičiuojama, kad jos išgelbėjo arti dviejų tūkstančių gyvybių.

Epidemiologinei situacija ir toliau prastėja – kiekvieną parą miršta dviženkliai skaičiai žmonių, suserga – beveik du tūkstančių šalies gyventojų. Tai yra rimta problema, todėl didelį nerimą ekspertams kelia senjorai ir sulėtėję vakcinavimo tempai. Vakcinos, anot ekspertų, vienintelis būdas palengvinti esamą situaciją. Skaičiuojama, kad jos išgelbėjo arti dviejų tūkstančių gyvybių.

REKLAMA

Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda aptarti šiuos klausimus susitiko su Sveikatos ekspertų taryba.

Profesorius: vakcinos išgelbėjo arti 2000 gyvybių

Daugiausia dėmesio ekspertai susitikimo metu skyrė situacijos palyginimui, kokia ji buvo pernai –  be vakcinacijos ir kokia yra šiemet – su vakcinacija.

„Jau praėjo nemažas laikas nuo to, kai buvo pradėti vakcinuoti Lietuvos žmonės, nors tie tempai ir netenkina mūsų, bet tie tempai ženkliai paderina, palyginus su tuo, kas būtų jeigu nebūtų vakcinų. Pirmas pavyzdys, kuris tai parodo – ligoninių situacija, ligoninių darbuotojai“, – nurodo VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, praėjusiais metais kilusi koronaviruso banga, kuomet užsikrėtimai siekė virš tūkstančio atvejų, ligoninėse buvo apie 500 sergančių ar nedarbingumo išrašus turintys medikai. Šiai dienai fiksuojama 80 tokių atvejų.

REKLAMA

„Skiriasi ne procentais, o kartais. Kadangi ligoninių darbuotojai yra paskiepyti efektyviausiai, siekia virš 90 proc., tai dar kartą įrodo, kad vakcinacija veikia“, – teigia profesorius.

Jeigu nebūtų vakcinacijos, anot jo, dabar situacija būtų kardinaliai pasikeitusi – išaugtų skaičius galinčių užsikrėsti koronavirusu.

„Pradžioje efektas, kol skiepijimais procentai nėra dideli, nėra labai ženklus, bet kyla atvejų skaičiai, kreivės skiriasi. Su dideliu patikimumu galima tvirtinti, kad jeigu neturėtume vakcinavimo, šiandieną  matytume ne 2000 atvejų, o matytume arti 4000. <…> Jeigu neturėtume vakcinų, apie 60 tūkst., atvejų vien per šiuos metus, išskirčiau rugpjūtį-rugsėjį, mes būtume turėję tų atvejų daugiau“ , – pabrėžia jis.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo minėtų 60 tūkst. atvejų, profesoriaus pastebėjimu, tektų skaičiuoti apie 900 mirčių tiesiogiai nuo koronaviruso ir dar papildomai apie 1500 gyvybių, kurias nusineštų „kovidas kartu su ligomis“. Todėl, anot J. Augučio, galima skaičiuoti, kad vakcinos išgelbėjo arti 2000 gyvybių šalyje.

„Dabar kylanti banga dar turėtų kilti ir greičiau. Kažkur apie spalio pabaigą turėtų pasiekti savo aštrų piką kaip ir ankstesnėse bangose, vėliau eitų nusileidimas. Aukštis bangos labai priklausys nuo to, kokios priemonės bus įvestos apsaugai. Galima su patikimumu sakyti, kad atvejų skaičiaus gal ir nepasieksime, kokį turėjome praeitais metais. Galbūt kažkur apie 2500, truputėlį daugiau“, – sako profesorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonės, kurios yra pasiskiepijusios 100 proc. prašo nedėvėti kaukių uždarose erdvėse.

Profesoriaus teigimu, kaukių dėvėjimas šiuo laikotarpiu yra pateisinimas: „Nors pačiose įmonėse yra saugu, tačiau žmonės grįžta į namus, naudojasi viešuoju transportu, eina į parduotuves ir prie tokio aukšto lygio atvejų tai yra pateisinama ir reiktų palaukti 3-4 savaites“, – sako jis.

Prezidentūra: epidemiologinė situacija yra „labai prasta“, o vakcinacijos tempai – „ultra lėti“

Prezidentūra teigia, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje yra „labai prasta“, o vakcinacijos tempai – „ultra lėti“. Prezidentūros labiausiai netenkina tai, kad per lėtai yra skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai.

REKLAMA

„Deja, epidemiologinė situacija yra labai prasta Lietuvoje šiai dienai. Tai rodo esminiai parametrai – sergamumas ir mirtys. Lietuvoje šie skaičiai tikrai labai dideli. Kiekvieną parą miršta dviženklis skaičius žmonių“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

„Antras parametras yra mūsų vakcinacijos tempai. Jie tampa ultra lėti ir pirmąja doze nebepaskiepijama net po 2 tūkst. žmonių per dieną“, – pridūrė ji. Galiausiai prezidentūra išskiria, kad susirūpinimą kelią vyresnių nei 65 ir 80 metų gyventojų skiepijimas. „65 metų ir vyresnių žmonių vakcinacijos lygis šiai dienai turėtų būti didesnis, ypač, kai mes lyginame su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

REKLAMA

O 80 metų amžiaus ir vyresnio amžiaus žmonių yra vakcinuota ženkliai per mažai, tik 65 proc., kai pažangios šalyse mes matome netgi rezultatus, prilygstančius 100 proc. senjorų“, – pridūrė patarėja.

Lietuvoje – 1970 naujų koronaviruso atvejų, fiksuota 18 mirčių

Praėjusią parą nustatyta 1970 naujų COVID-19 atvejų, mirė 18 žmonių, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.

15 mirusiųjų buvo neskiepyti ar nepilnai paskiepyti, pilnai paskiepyti buvo trys.

 Per parą 3335 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepytas 8771 žmogus.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1223 COVID-19 pacientai – 22 daugiau nei parą prieš, 133 iš jų – reanimacijoje. Šalyje praėjusią parą atlikta apie 16,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,3 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.  

Is kur jis zino kjek ta vakcina isgelbejo givybiu.Kodel neraso kiek vakcinuotu senjoru numire.Na eiline vakcinos reklama
Apie ką mes čia???
Apie ką mes čia???
Juozas Augutis – matematikas, habilituotas technologijos mokslų daktaras.
Nejau tie profesoriai,skaito save labai protingais,bet nesąmones šnekėti moka,praeitais metais žmonių mažiau sirgo ir mažiau mirusių buvo kuriuos aišku paskaitė kaip nuo kovid mirusius,nors tai ne tiesa,po db skiepitu marų,bet miršta dar daugiau ir serga masiškai,kur jūsų logika,mieli profesoriai,mokslus baigė už pinigus,šlykštu jūsų klausyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų