REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu daug aptarinėjamos valstybinėse mokyklose dirbančių mokytojų algos, jų darbo sąlygos ir pamokų kokybė. Tad įdomi ir kita barikadų pusė, t. y. privačių mokyklų mokytojai. Jų uždarbio skirtumai gali nustebinti, bet svarbu nepamiršti.

Pastaruoju metu daug aptarinėjamos valstybinėse mokyklose dirbančių mokytojų algos, jų darbo sąlygos ir pamokų kokybė. Tad įdomi ir kita barikadų pusė, t. y. privačių mokyklų mokytojai. Jų uždarbio skirtumai gali nustebinti, bet svarbu nepamiršti.

REKLAMA

Privačiose mokyklose pedagogai gauna geresnes sąlygas, didesnę laisvę, mažesnį krūvį. Taip pat gali kurti artimesnį ir jaukesnį ryšį su vaikais bei kitais mokytojais, inicijuoti pokyčius ir kt.

Nors privatus mokslas brangsta ir per metus gali atsieiti ir 8 tūkst. ar daugiau eurų, mokinių ten kasmet vis daugėja, auga ir mokytojų skaičius.

Privačios mokyklos pritraukia vis daugiau jaunų specialistų, ne dešimtimis, o šimtais daugėja ir korepetitorių. Visi jie įvardijo, kiek uždirba ir kaip skiriasi jų algos.

REKLAMA
REKLAMA

Vienam mokiniui – 420 ar net 820 eurų per mėnesį

Privačios sostinės mokyklos „Šiaurės licėjus“ vadovė Eglė Sidorova įvardijo, kad ugdymo kainos nuo pernai pakilo 10–14 proc.

REKLAMA

Anot jos, ugdymas priešmokyklinėje klasėje kainuoja 710 eurų mėnesiui, tačiau papildomai taikoma 120 Eur/mėn. savivaldybės kompensacija.

1–4 kl. mokiniams mokestis yra 710 Eur/mėn., 5–8 kl. – 740 Eur/mėn., gimnazistams – 770 Eur/mėn. Mokestis mokamas 10 mėnesių per metus.

E. Sidorova nurodė, kad taip pat egzistuoja vienkartinis 400 eurų stojamasis mokestis, naudojamas įsirengti patogiai mokinio darbo vietai, tačiau nėra vadovėlių ir prailgintos grupės mokesčių.

Privačios Kauno mokyklos „Atradimai“ mokestis už ugdymą šiemet pakilo apie 10–15 proc. ir yra 420 eurų už mėnesį. Be to, direktorės Lauros Unikauskaitės-Aleknienės teigimu, atsižvelgiant į konkrečios šeimos galimybes, yra taikomos nuolaidos.

REKLAMA
REKLAMA

O Karalienės Mortos mokyklos ugdymas brango apie 4 proc. Direktorius Tomas Deržanauskas įvardijo, kad šiuo metu jis kainuoja:

  • pradinėje mokykloje – 720 Eur/mėn. (pokytis lyginant su pernai – 5 proc.);
  • pagrindinėje mokykloje – 780 Eur/mėn. (pokytis lyginant su pernai – 4 proc.);
  • gimnazijoje Kaune – 795 Eur/mėn.;
  • gimnazijoje Vilniuje – 820 Eur/mėn. (pokytis lyginant su pernai – 3 proc.).

Ką gauna privačiose mokyklose dirbantys mokytojai?

Paklausus, kiek uždirba privačių mokyklų mokytojai, T. Deržanauskas atsakė, kad nuolat domisi rinkos vidurkiu ir stengiasi vadovautis ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių praktika.

„Mūsų mokykloje visu etatu dirbančių mokytojų atlygio vidurkis – 2333 Eur/mėn. (prieš mokesčius).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visada kalbamės, kokias žinias, įgūdžius ir gebėjimus mokytojas gali mums pasiūlyti mainais už norimą atlygį. Jeigu abiem pusėms šie mainai tinka, pasirašome darbo sutartį“, – atskleidė pašnekovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Karalienės Mortos mokyklą renkasi ir su tarptautinėmis programomis dirbantys užsienio specialistai, kas rodo, kad įmonė yra patraukli tiek dėl finansinių, tiek dėl profesinio tobulėjimo galimybių.

Mokykloje „Atradimai“ mokytojų atlyginimai yra nuo 900 iki 1,3 tūkst. eurų į rankas už visą etatą, priklausomai nuo išdirbto laiko, gebėjimo įtraukti, savarankiškumo, papildomų darbų ir pan.

„Tačiau mokytojai mūsų mokykloje turi daug papildomų dalykų: bendruomenę, priėmimą, laisvę veikti, galimybę augti, įgyvendinti savo idėjas, gauti tame pagalbą ir palaikymą.

REKLAMA

Taip pat pagarbius ir draugiškus santykius su moksleiviais ir kolegomis, darbą su minimaliai streso, kitų mokytojų pagalbą per savo pamokas ir t.t.“ – vardijo direktorė.

E. Sidorova nurodė, kad, kaip privati mokykla, Šiaurės licėjus turi galimybę pasiūlyti konkurencingesnį atlygį, kurio dydis priklauso nuo darbo krūvio, atsakomybės dydžio, patirties, kompetencijų. 

Atstovė tikslaus mokytojų atlyginimo neatskleidė, tačiau „Rekvizitai“ rodo, kad vidutinis uždarbis šioje mokykloje yra virš 2150 eurų neatskaičius mokesčių.

Korepetitoriams – 2520 eurų į rankas?

Dėl negerinamų sąlygų pedagogams, dalis jų pasirenka ir korepetitoriaus kelią. Virtualaus mokymosi portalo „Corepetitus“ direktorius Tadas Jonaitis nurodė, kad metus išdirbus korepetitoriumi siūlo 100 proc. didesnį valandinį atlygį.

REKLAMA

T. y. dirbant įprastu rėžimu, kas 2–3 mėn. valandinis atlygis padidėja 1 euru ir po metų, jei už pamoką gaudavo 8 eurus, gauna 15 eurų. Ateityje, tikėtina, gaus ir daugiau.

Jis nurodė, kad korepetitorių prašoma pravesti bent 10 pamokų per savaitę, kas yra 0,25 etato ir nuo 320 iki 600 eurų per mėnesį (taikant minėtą 8 arba 15 eurų atlygį už pamoką).

Jei korepetitorius pravestų 8 pamokas kasdien (t. y. dirbtų visu etatu), per mėnesį galėtų uždirbti nuo 1344 iki 2520 eurų į rankas (skaitant, kad dirbama 21 dieną per mėnesį).

T. Jonaitis atskleidė, kad kasmet „Corepetitus“ augo maždaug po 100 proc., šiemet planuojamas 200 proc. augimas. Įdomiausia tai, kad pernai rugsėjį komandoje buvo 70 korepetitorių, šiemet rugsėjį – net 400.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausus, kaip platformai pavyko taip išaugti, direktorius atsakė paprastai: „Žmonės nori ilsėtis ir džiaugtis gyvenimu. Mes gerinom sąlygas, davėm gerus pasiūlymus. Tai – darbas šalia studijų, viskas vyksta nuotoliu, todėl nereikia niekur važiuoti, o tai yra patogu.“

Mokytojų algų skirtumai

Remiantis „Sodros“ duomenimis, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai 2023 m. rugpjūtį Lietuvoje vidutiniškai uždirbo 2233,7 euro, kas į rankas būtų apie 1374 eurus arba 8,18 Eur/val. (eurus dalinant iš 8 valandų ir 21 dienos).

Pradinių klasių mokytojai uždirbo 2102,3 euro, kas į rankas būtų apie 1299 eurus arba 7,73 Eur/val.

Minėtų privačių mokyklų mokytojai uždirba nuo 5,36 Eur/val. iki 8,52 Eur/val.

Korepetitoriai – nuo 8 Eur/val. iki 15 Eur/val. Dirbantys privačiai – net ir 30 ar 40 eurų per valandą.

REKLAMA

Mokyklos „Atradimai“ direktorė nurodė, kad lygintis su valstybinėmis mokyklomis nesinori: „Mes turime mažesnes klases, geresnes sąlygas atliepti individualius poreikius.

Čia lengva megzti santykį tarp mokytojo ir moksleivio, atrasti kiekvieną vaiką, jo ypatumus, atliepti jo asmeninius ugdymo poreikius. Stengiamės sukurti erdvę, kur moksleivis jaučiasi saugus, yra girdimas, prisiima atsakomybę.“

O Šiaurės licėjaus vadovė paminėjo mokyklos ir mokytojų ryšio svarbą: „Svarbu ne tik mokėti draugiškai pasitikti naują mokytoją, bet dar svarbiau gražiai ir pagarbiai jį išlydėti, atsisveikinti, padėkoti.

Mokytojų atsiliepimai, tėvų ir mokinių pasakojimai iš lūpų į lūpas ir yra tikroji mokyklos reputacija.“

REKLAMA

Į privatų mokymą pereina šimtai jaunų pedagogų

E. Sidorovos teigimu, Šiaurės licėjus yra sparčiai auganti organizacija, daugėja mokinių, naujų klasių, taip pat ir pedagogų:

„Šiuo metu mokykloje dirba virš 100 pedagogų, tarp kurių – ne tik mokytojai, bet ir jaunesnieji mokytojai, ugdymo vadovai, kuratoriai, logopedai, socialiniai ir specialieji pedagogai, psichologai.“

Karalienės Mortos mokykloje dirba 134 mokytojai, kurie, anot direktoriaus, dirba įvairiais etato dydžiais.

Mokykloje „Atradimai“ šiuo metu dirba apie 20 mokytojų ir jų poreikis nuolat auga. Anot L. Unikauskaitės-Aleknienės, dalis jų dirba ne visu etatu.

„Dalis mokytojų po darbo studijuoja (taip pat ir pedagogiką), dirba korepetitoriais, augina mažus vaikus. Mūsų mokytojų amžiaus vidurkis – apie 32–33 metus, tad ši galimybė derinti mokyklą ir kitas veiklas jiems yra ypač patraukli.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš mūsų mokyklos misijų yra sudaryti sąlygas jauniems žmonėms pabandyti pedagogo darbą, atrasti save kaip ugdytojus ir augti kaip ugdytojams, mokytojams“, – pasakojo direktorė.

Ji paminėjo, kad dauguma dirbančių mokytojų į „Atradimus“ atėjo ne iš švietimo sistemos.

Norinčiųjų mokytis privačiai kasmet vis daugėja

Šiaurės licėjų, vadovės teigimu, šiais mokslo metais lanko beveik 600 mokinių nuo 0 kl. iki 10 kl. ir vaikų skaičius kasmet auga.

4 metus veikianti mokykla „Atradimai“ pirmais metais turėjo vos 14 moksleivių: „Kiekvienais metais paaugame viena klase. Stengiamės išvengti pernelyg greito augimo, kad nenukentėtų ugdymo kokybė.

REKLAMA

Šiuo metu mokykloje mokosi virš 50 penktų–devintų klasių moksleivių, jų skaičius nuolat auga. Šiuo metu norinčių mokytis skaičius yra didesnis, nei galime priimti, bet tai nėra dideli skaičiai.“

Karalienės Mortos mokykloje šiuo metu mokosi virš 900 mokinių, daugiau nei 80 jų prisijungė šiemet. Pasak direktoriaus, dauguma klasių yra pilnai užpildytos, tad į kai kurias, deja, nepavyko priimti visų norinčių. 

„Nuosekliai ir kryptingai dirbame jau 11-us metus, todėl matome puikius rezultatus, esame subūrę puikią mokytojų ir vadovų komandą. Jos dėka mums pavyksta įgyvendinti savo planus – užtikriname kokybišką ugdymą, tad vis daugiau šeimų renkasi mūsų mokyklą.

Manau, kad strateginis sprendimas kurti akademiškai stiprią mokyklą ir sėkmingas šios strategijos įgyvendinimas, šiandien mums suteikia stiprų konkurencinį pranašumą“, – kalbėjo T. Deržanauskas.

šaunu,bet yra vienas ,,bet,,.Privačios ir turi būti privačios,o ne gauti iš valstybės mokinio krepšelį,o tada ir dar iš mokinio tėvų.
Su švietimu visiška betvarkė
Su švietimu visiška betvarkė
Čia nesuprantu vieno, privačios mokyklos gauna tiek pat pinigų iš valstybės kaip ir valstybinės, tačiau iš mokinių tėvų susirenka kelis kart daugiau nei valstybė duoda. Tuomet kur dedami tie pinigai. Mokytojų algos gal net digubai didesnės, o juk visos kitos išlaidos vienodos tiek valstybinėse mokyklose, tiek ir privačiose. Kas čia privatininkai ir savinikai kraunasi sau milijonus. Suprantu jei yra tėvų, kurie gali tokius pinigus mokėti už mokslą, tai kodėl gi ne pasiėmus. Bet gal vis dėl to padėkime valstybinėms mokykloms kažkiek ir nebefinansuokime privačių mokyklų, nes ir taip jos daug susirenka. Ar apribokime privatininkų godumą ir įveskime mokesčio už mokslą viršutine ribą, kad galėtų ir daugiau vaikų rinktis privačias mokyklas.
Užsakyta rašliava, norint sukiršinti žmones, nes artėja atidėtas mokytojų streikas. Prie ko čia kišat privačias visokių morkų mokyklas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų