REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristato interneto svetainę, kurioje galima gauti Galimybių paso kodą. Gyventojams Galimybių pasą reikės atnaujinti kas savaitę, su juo atsivers daugiau veiklų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristato interneto svetainę, kurioje galima gauti Galimybių paso kodą. Gyventojams Galimybių pasą reikės atnaujinti kas savaitę, su juo atsivers daugiau veiklų.

REKLAMA

Galimybių pasu Lietuvos gyventojai galės pradėti naudotis gegužės 24 dieną. Jis leis verslams laisviau dirbti, o žmonėms plačiau naudotis paslaugomis. Galimybių pasą galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

„Spartėjant vakcinacijai tikimės, kad Galimybių pasas bus paskata skiepytis. Spartėjant vakcinacijai, birželio mėnesį turėsime daugiau nei 1,5 mln. žmonių, o liepos pradžioje – 2 mln. Galimybių pasu galinčių naudotis žmonių“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasą jau galima gauti

Galimybių pasą bus galima gauti svetainėje gpasas.lt. Nors pasas galios tik nuo gegužės 24 dienos, svetainė jau veikia. Tiesa, patį pasą bus galima gauti tik nuo pirmadienio.

REKLAMA
REKLAMA

„Ką reikės padaryti, tai nuėjus į tą svetainę, patvirtinti savo tapatybę taip, kaip jūs darote besinaudodami elektronine bankininkyste. Jums iš karto išmes QR kodą ir jūs ji galėsite išsisaugoti savo telefone, atsispausdinti, galės kiti žmonės jums jį atspausdinti ir jį turėsite“, – paaiškino A. Armonaitė.

REKLAMA

Jos teigimu, duomenys Galimybių pase bus atnaujinami kas savaitę, todėl ir QR kodą reikės atnaujinti kas savaitę.

Duomenys atsinaujins per valandą

Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius patikslino, kad Galimybių pasas priklausomas nuo e. sveikatos sistemoje esančių duomenų, kuriuos suveda sveikatos specialistai.

„Šie duomenys, patekę į e. sveikatą, kas valandą bus atnaujinami ir generuojami, ir automatiškai perkeliami į Galimybių paso svetainę“, – teigė S. Urbanavičius.

Jis paragino gyventojus jau dabar pasitikrinti savo duomenis e. sveikatoje, kad žinotų, ar ten matyti informacija apie persirgimą COVID-19, gautas vakcinas ar atliktus testus.

REKLAMA
REKLAMA

800 papildomų testavimo vietų

Kaip teigė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Galimybių pasas yra tik laikina pagalbinė priemonė.

„Aišku, tai nėra galutinis sprendimas, kuris čia turėtų užsibūti. Aišku, kad tai yra pereinamojo laikotarpio sprendimas. Mūsų tikslas yra arba įveikti pandemiją, arba išmokti su ja gyventi taip, kad nereikėtų galimybių pasų.

Tikiuosi, kad šis laikotarpis bus laikinas, kuo trumpesnis. Kuo greičiau visi susiskiepysime, tuo greičiau grįšime į normalų gyvenimą“, – žurnalistams sakė R. Šimašius.

Nuo pirmadienio atidaroma 800 papildomų COVID-19 testavimo vietų. Viena jų atsivers Lukiškių aikštėje. Testai gyventojams bus nemokami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokios galimybės atsivers?

Su Galimybių pasu žmonės galės lankytis viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, lošimo vietų ir lažybų punktų viduje iki 22 val.

Šiuo metu numatyta, kad maksimalus dalyvių su galimybių pasu skaičius renginiuose viduje gali būti 500, užpildant iki trijų ketvirtadalių sėdimų vietų, lauke – 2 tūkstančiai. Bilietai į renginius turės būti parduodami internetu arba dalyviai registruojami, visiems dalyviams bus privalomos kaukės.

Taip pat bus galima rengti asmenines šventes su neribotu dalyvių skaičiumi, kai nuomojamos patalpos. Rengiant šventes kitose uždarose erdvėse dalyvių skaičius ribojamas iki 10.

REKLAMA

Viešose atvirose erdvėse neribojamas susibūrusių Galimybių paso turėtojų skaičius.

Galimybių paso turėtojai galės sugrįžti į kontaktinį darbą.

Su Galimybių pasu nebebus taikomas reikalavimas viename kambaryje, teikiant apgyvendinimo paslaugas, apgyvendinti tik tos pačios šeimos narius. Taip pat numatyta leisti keliones pramoginiais laivais: jose galės dalyvauti ne daugiau dešimties žmonių arba neribojamas kiekis dalyvių, atitinkančių Galimybių paso kriterijus.

Pasak A. Armonaitės, galimybių pasą techniškai įgyvendino Registrų centras kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, o sprendimą sukūrė Izraelio technologijų startuolis „Wix“. Sprendimas sukurtas neatlygintinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų