REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar gali Vyriausybė kalbėtis su visuomene ir ar toks dialogas reikalingas? Vakar Lietuvos mokslų akademijoje premjeras Andrius Kubilius apie tai diskutavo su Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubu.

REKLAMA
REKLAMA

Gavo kritikos

„Pokalbių, diskusijų, susitelkimo tradicijų Lietuvoje nebuvo, tačiau jų reikia. Dabartinis metas - ne paprastas ir ne lengvas, bet pilnas iššūkių, o iššūkiai yra galimybės. Šaliai norint eiti sėkmės keliu, reikia nukristi, nes krizės laikotarpiu atsiranda susitelkimas ir supratimas“, - susirinkusiems sąjūdiečiams vakar sakė A. Kubilius, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Jis paminėjo, kad Suomija, kadaise buvus dideliam nuosmuky, dabar yra aukšto ekonominio lygio valstybė. Todėl premjeras tikisi, kad sunkmečiu ir lietuviai susitelks.

Tačiau po gražios premjero kalbos, pasipylė sąjūdiečių pastabos dėl Vyriausybės vykdomos politikos.

„Tikrai reikia stiprinti pasitikėjimą tarp valdžios ir visuomenės, tačiau reikia aptarti daug kritinių dalykų. Kokia yra energetikos būklė? 2009 m. pabaigoje žadama uždaryti Ignalinos atominę elektrinę neturint jokios alternatyvos“, - kalbėjo Sąjūdžio klubo pirmininkas Zigmas Vaišvila.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras gavo pastabų ir dėl to, kad kalbama tik apie tai, ką valstybė turi daryti sunkmečiu, tačiau visiškai nekalbama, ką turi daryti eilinis Lietuvos pilietis.

„Lietuvis taip pat turi taupyti ir apdairiai pirkti tik lietuviškas prekes“, - į replikas atsakinėjo A. Kubilius.

Mokslų akademijoje – mokslo problemos

Tikriausiai visai ne atsitiktinumas, kad Lietuvos mokslų akademijos mažojoje salėje buvo prabilta apie aukštojo mokslo reformos problemas.

Filosofas Vytautas Radžvilas nepabijojo pakritikuoti dabartinio Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, kuris, filosofo teigimu, neturi nieko bendro su aukštuoju mokslu, todėl ir žada įvesti nelogiškus „studentų krepšelius“. Tokių dalykų, anot V. Radžvilo, niekur Europoje nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekur Europoje nėra ir tokio principo, kad dalis moka visą rinkos kainą už studijas, o kiti nemoka nieko. Galima būtų visiems mokėti, tik mažesnę kainą. O kas yra tikrasis reformos autorius? Kodėl negalima po reforma pamatyti konkrečių vardų?“ - klausė V. Radžvilas.

Jo nuomone, visiškai nelogiška, kad valstybėje apie 150 tūkst. žmonių studijuoja universitetuose, panašiai tiek - kolegijoje ir tik apie 50 tūkst. - profesinėse mokyklose. V.Radžvilo nuomone, piramidė turėtų atrodyti atvirkščiai.

Spaudžiamas sąjūdininkų, premjeras patikino atkreipsiąs dėmesį į išsakytą kritiką. Sutarta, kad visuomenė ne tik bus informuojama apie tolimesnius valdžios žingsnius, tačiau bus įsiklausyta ir į jos pasiūlymus.

Agnė Vaitasiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų