REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Braškių mėnulis – tai šeštoji pilnatis, šiemet nušviečianti dangų. Išsiaiškinkite, kada pateka birželio pilnatis ir kelintą valandą galima ją pamatyti.

Braškių mėnulis – tai šeštoji pilnatis, šiemet nušviečianti dangų. Išsiaiškinkite, kada pateka birželio pilnatis ir kelintą valandą galima ją pamatyti.

REKLAMA

Neskaičiuojant retkarčiais pasitaikančio Mėlynojo mėnulio, įprastas kasmetinis mėnulio ciklas susideda iš 12 pilnaties fazių. Kiekviena pilnatis turi ypatingą pavadinimą, kuris yra susijęs su besikeičiančiais metų laikais ir mus supančia aplinka, rašoma express.co.uk.

Taip pat pilnatis labai dažnai paveikia žmonių psichologinę būseną, emocijas bei vidinius sprendimus. Taigi, prasidėju šiai pilnačiai, galima laukti ir stiprių emocinių audrų.

Pavyzdžiui, artėjanti Braškinė pilnatis taip vadinama dėl gamtoje sirpstančių uogų. Bet kada gi patekės Braškinė pilnatis ir kada geriausia ją stebėti šviesiame danguje?

REKLAMA
REKLAMA

Kada šiais metais prasidės birželio pilnatis?

Birželio pilnatis, dar vadinama Braškių mėnuliu, bus ryškiausia pirmadienį, birželio 17 dieną.

Braškinis mėnulis – tai šeštoji pilnatis šiais metais, kuri ateina praėjus mėnesiui nuo gegužės mėnesio Gėlių mėnulio, o po Braškių mėnulio lauksime liepos mėnesio pilnaties.

REKLAMA

Kada patekės birželio pilnatis?

Pilnatis bus ryškiausia naktinėje Žemės pusėje visur lygiai tuo pačiu metu. Bet dėl skirtingų laiko zonų šio įvykio skirtingose pasaulio vietose sulaksime skirtingu laiku.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje pilnatis bus ryškiausia 21:30, tuo tarpu Maskvoje, Rusijoje, ryškiausios pilnaties žmonės sulauks 23:30 vietos laiku. Dar vienas faktorius, kurį reikia turėti omenyje – ar ryškiausiu pilnaties momentu mėnulis jūsų gyvenamosios šalies danguje bus matomas.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje mėnulis pasislėps už horizonto birželio 17 dienos 4:54, o tai reiškia, kad pačiu ryškiausiu metu jis nebus matomas. Viltingiausi astronomai turės laukti iki 21:30, kol mėnulis vėl išryškės nakties danguje. Nepaisant to, ar ryškiausią pilnaties momentą matysite, mėnulis vis tiek bus labai didelis ir ryškus maždaug dvi – tris dienas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip nutinka todėl, kad pilnaties fazė žymi momentą, kuriuo Saulė apšviečia visą į Žemę atsuktą mėnulio pusę. Mėnuliui sukantis aplink Žemę ir Saulę, apšviečiamos skirtingos Mėnulio pusės. Šis besikeičiantis skaistis vadinamas Mėnulio ciklu, kuris trunka maždaug 29,5 dienos nuo vienos jaunaties iki kitos.

Jaunatis – tai Mėnulio fazė, kurios metu šis dangaus kūnas nėra apšviestas ir išnyksta nakties danguje.

Kodėl birželio pilnatis vadinama Braškiniu mėnuliu?

Daugelis neįprastų mūsų šiandien vartojamų pavadinimų yra kilę iš Rytinės Amerikos indėnų tradicijų. Algonkvinų gentis Mėnulio fazes vadino pagal gamtovaizdį, taip bandydami skaičiuoti laiką. Amy Nieskens iš „Old Farmer‘s Almanac“ aiškina: „Birželio Mėnulis dar vadinamas Braškine pilnatimi.

Algonkvinų gentys žinojo, kad šios pilnaties metu ateina laikas rinkti prinokusias braškes. Tose vietose, kuriose braškės neauga, šis Mėnulis dar buvo vadinamas Rožių mėnuliu ir Karštuoju mėnuliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų