• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį susiejo Jėzų su paslaptingais esenais ir sakė, kad jis naudojęsis šios judaizmo mokyklos, žinomos iš Kumrane rastų Negyvosios jūros rankraščių, judėjų Velykų kalendoriumi.

REKLAMA
REKLAMA

Aukodamas Paskutinės vakarienės mišias Romos Laterano Šv.Jono bazilikoje, popiežius, kuris yra teologas, sakė, kad Jėzus "Velykas su savo mokiniais tikriausiai šventė pagal Kumrano kalendorių, vadinasi, bent diena anksčiau" nei dauguma to meto pamaldžių žydų.

REKLAMA

Benediktas sakė, kad ši hipotezė "dar nėra visų pripažinta", bet tai yra "labiausiai tikėtinas" skirtingose Evangelijose esančių prieštaravimų paaiškinimas.

Evangelijoje pagal Joną Jėzus miršta ant kryžiaus per judėjų Paschą, o Jeruzalės šventykloje aukojami avinėliai, o kitose trijose Evangelijose jo Paskutinė vakarienė su mokiniais buvo Paschos šventinė vakarienė (sederis).

REKLAMA
REKLAMA

Be to, popiežius ketvirtadienį sakė, kad Jėzus Velykas šventė "be avinėlio, kaip esenų bendruomenė", kuri neaukojo gyvulių. "Vietoje avinėlio jis paaukojo save, paaukojo savo gyvenimą", - pridūrė Benediktas XVI.

Negyvosios jūros rankraščius, kurie buvo rasti 1947 metais, istorikai ir Biblijos žinovai priskyrė esenams - griežtai mokyklai, kuri atskilo nuo Jeruzalės dvasininkijos ir įsikūrė Kumrane prie Negyvosios jūros, dabartiniame Vakarų Krante.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kas sako, kad ir pats Jėzus buvo esenas.

Prancūzų kardinolas Albert'as Vanhoyeas (Alberas Vanhuajas), buvęs Popiežiškojo Biblijos instituto rektorius, sakė, kad Jėzaus laikais "esenų kalendorius buvo tradiciškesnis už naujesnįjį Jeruzalės dvasininkijos" kalendorių ir labiau naudojamas.

Tačiau jis pridūrė: "Net jei Jėzus galėjo jausti palankumą esenams, kurie buvo labai dievobaimingi, jo mentalitetas labai skyrėsi nuo jų, nes jie griežtai laikėsi apeigų, o jis - ne".

A.Vanhoyeas pažymėjo, kad popiežiaus, paminėjusio teoriją, jau iškeltą kai kurių ekspertų, nuomonė buvo veikiau intelektualiniai apmąstymai, o ne oficialus pareiškimas, kuriam galioja popiežiaus neklaidingumo nuostata.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų