• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai 2025-ųjų gegužės 8 dieną išrinktasis Popiežius Leonas XIV žengė į Šv. Petro bazilikos balkoną, pasaulis stebėjo ne tik naują pontifiką, bet ir naujos eros pradžią. Vos per kelias dienas naujasis popiežius žengė dar vieną žingsnį – atidarė savo oficialias paskyras socialiniuose tinkluose.

Kai 2025-ųjų gegužės 8 dieną išrinktasis Popiežius Leonas XIV žengė į Šv. Petro bazilikos balkoną, pasaulis stebėjo ne tik naują pontifiką, bet ir naujos eros pradžią. Vos per kelias dienas naujasis popiežius žengė dar vieną žingsnį – atidarė savo oficialias paskyras socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

Tai – ne tik technologinis žingsnis, bet ir dvasinė misija skaitmeniniam amžiui: pasiekti širdis per ekranus.

Paskelbė pirmą žinutę internete

Popiežius seka savo pirmtakų pavyzdžiu, bet taip pat rodo savo unikalų braižą – jautrų, atvirą ir modernų. Jo pirmasis įrašas socialinėje žiniasklaidoje tapo savotišku evangelijos skambesiu pasauliui:

REKLAMA
REKLAMA

„Ramybė jums visiems! Tai pirmasis Prisikėlusio Kristaus, Gerojo Ganytojo, sveikinimas. Norėčiau, kad šis ramybės sveikinimas nuskambėtų jūsų širdyse, jūsų šeimose ir tarp visų žmonių, kad ir kur jie būtų, kiekvienoje tautoje ir visame pasaulyje.“

REKLAMA

Popiežiaus Leono XIV sprendimas žengti į skaitmeninę erdvę nėra precedento neturintis – tai tęsia jo pirmtakų tradiciją, rašoma vaticannews.va.

Dar 2012 m. gruodžio 12 d. popiežius Benediktas XVI pirmą kartą kreipėsi į pasaulį per tuometinį „Twitter“:

„Mieli draugai, man malonu susisiekti su jumis per „Twitter“. Dėkoju už jūsų dosnų atsakymą. Iš visos širdies jus visus laiminu.“

REKLAMA
REKLAMA

Benediktas XVI tapo pirmuoju popiežiumi, įžengusiu į socialinės komunikacijos pasaulį, o jo pavyzdžiu netrukus pasekė popiežius Pranciškus. Išrinktas 266-uoju popiežiumi, jis perėmė tą pačią paskyrą ir savo pirmajame pranešime rašė:

„Mieli draugai, iš visos širdies jums dėkoju ir prašau jūsų toliau melstis už mane.“

2016 m. kovo 19 d., per Šv. Juozapo iškilmę, popiežius Pranciškus taip pat atidarė savo „Instagram“ paskyrą @franciscus. Jo pirmasis įrašas – nuotrauka, kurioje jis klūpi melsdamasis, lydimas paprasto, bet galingo prašymo: „Melskitės už mane.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per savo pontifikatą Pranciškus paskelbė apie 50 000 įrašų ir pasiekė milijonus žmonių visame pasaulyje. Vien tik 2020 m. jo socialinių tinklų turinys buvo peržiūrėtas daugiau nei 27 milijardus kartų.

Žada būti aktyvus socialiniuose tinkluose

Oficialioje Komunikacijos dikasterijos (Vatikano komunikacijos institucijos) žinutėje teigiama, kad popiežius Leonas XIV „nusprendė aktyviai dalyvauti socialinėje žiniasklaidoje per oficialias popiežiaus paskyras „X“ ir „Instagram“.

REKLAMA

Jo pirmasis įrašas „Instagram“ platformoje buvo paimtas iš inauguracinės kalbos Urbi et Orbi, sakytos iškart po išrinkimo gegužės 8 d. Jį lydėjo kelios prasmingos ir simbolinės nuotraukos iš pirmųjų pontifikato dienų.

Šiuo metu „X“ platformoje oficiali paskyra @Pontifex veikia devyniomis kalbomis ir turi net 52 milijonus sekėjų. Tuo tarpu „Instagram“ tinkle naujoji paskyra veikia pavadinimu @Pontifex – Popiežius Leonas XIV. Tai bus vienintelė oficiali popiežiaus paskyra „Meta“ priklausančioje platformoje.

REKLAMA

Popiežiaus Pranciškaus paskyros – tiek „X“, tiek „Instagram“ – išliks prieinamos kaip memorialiniai archyvai. Jose bus saugomas viso jo pontifikato palikimas – nuotraukos, tekstai, įrašai, kurie „beveik kasdien lydėjo popiežių Pranciškų trumpais evangelinio pobūdžio pranešimais ir raginimais siekti taikos, socialinio teisingumo ir rūpinimosi kūrinija“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėjimas XXI amžiuje: skaitmeninis apaštalavimas

Popiežius Leonas XIV savo žingsniu ne tik atveria Bažnyčios langus šiuolaikinėms technologijoms, bet ir parodo, kad Evangelijos žinia nepraranda aktualumo net ir tarp algoritmų.

Pasak Komunikacijos dikasterijos, šiuolaikinės socialinės žiniasklaidos priemonės leidžia pasiekti žmones tiesiai jų kasdienybėje – ten, kur jie šiandien gyvena, bendrauja ir ieško prasmės.

REKLAMA

Bažnyčios institucijos ir tikintieji kviečiami ne tik sekti popiežiaus žinutes, bet ir mokytis iš jo skaitmeninio elgesio – pagarbos, ramybės ir susitelkimo į esmę.

Prisikėlusio Kristaus žinia, pasak popiežiaus Leono XIV, gali ir turi pasiekti visus – „kad ir kur jie būtų, kiekvienoje tautoje ir visame pasaulyje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų