REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didelis kiekis partijų, besivaržiusių dėl protestinio elektorato padėjo didžiosioms partijoms, - mano Politikos analizės ir tyrimų instituto vadovas Marius Ulozas. Liberalų Sąjūdžiui (LS) ir Tėvynės Sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) padėjo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkimų rezultatai konservatoriams, kaip pabrėžia M. Ulozas, yra geresni, negu kas nors tikėjosi. „Tai galima paaiškinti keliomis aplinkybėmis. Visų pirma, dalis žmonių patikėjo konservatorių aktyvia rinkimų kampanija ir pažadais toliau tęsti darbus, o dalis patikėjo jų žodžiais, kad jeigu išrinks kairiuosius – bus pasaulio pabaiga. Antra, negalima nuvertinti Prezidentės atviros paramos valdantiesiems, be to, manau, kad garsiai reikšta Liberalų sąjūdžio parama konservatoriams antrame ture taip pat pridėjo bent porą mandatų (tų pačių liberalų sąskaita, beje). Trečias aspektas – po pirmo rinkimų etapo sukelta informacinė ataka prieš Darbo partiją buvo naudinga tiek socdemams, tiek konservatoriams, nes padėjo sutelkti elektoratą. Gan žemas rinkėjų aktyvumas antrame ture taip pat palankus būtent šioms dviems partijoms,“ – mano politologas.

REKLAMA

Pasak M. Ulozo, protestą balsavimo išreiškiantys rinkėjai niekur nedingo ir jų procentas nesumažėjo. „Protesto elektoratas niekur nedingo. Šiuose rinkimuose dėl jų balsų labiausiai varžėsi Drąsos kelias, Tvarka ir teisingumas beiu dar kelios mažesnės, radikalesnės partijos, „sąrašai“. Būtent didelė gausa ir tarpusavio konkurencija lėmė, kad protesto balsais išrinktų politikų Seime bus mažiau nei ankstesniais metais. Galima sakyti, kad bendras kiekis protesto balsų nesumažėjo – išlieka apie 15%,“ teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot politologo, nėra paprasta Lietuvoje partijas skirstyti į marginalias ir „tradicines“.

„Kalbant turinio prasme, visų partijų programose buvo nemažai populizmo.  Praktiškai visos partijos, kurios pradžioje buvo vadintos marginaliomis, vieno žmogaus ar vienos temos partijomis – gavusios rinkėjų pasitikėjimą po truputį tampa tradicinėmis, nes pradeda veikti pagal nustatytas politinio proceso taisykles. Aš marginalais vadinčiau “patvorio”  partijas, t.y. tokias, kurios negina visuomenės intereso, neturi visuomenės palaikymo, ir išsilaiko tik dėl jų lyderių noro atkreipt į save dėmesį,“ - .pabrėžia M. Ulozas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų