REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda, kadaise vadinęs savo komandą stipriausia, kada nors buvusia Daukanto aikštės rūmuose, ir toliau ją barsto – pernai pasitraukus 6 patarėjams, dabar komandą palieka dar 4. Prezidentūra ir patys patarėjai išsiskyrimo priežasčių nekomentuoja, o apžvalgininkai beda pirštu ir į Prezidento asmenį ir net į didžiulę žmonos įtaką.

Prezidentas Gitanas Nausėda, kadaise vadinęs savo komandą stipriausia, kada nors buvusia Daukanto aikštės rūmuose, ir toliau ją barsto – pernai pasitraukus 6 patarėjams, dabar komandą palieka dar 4. Prezidentūra ir patys patarėjai išsiskyrimo priežasčių nekomentuoja, o apžvalgininkai beda pirštu ir į Prezidento asmenį ir net į didžiulę žmonos įtaką.

REKLAMA

Pradėdamas eiti pareigas šalies vadovo poste, Gitanas Nausėda nesikuklindamas pareiškė, kad jo surinkta komanda – bene stipriausia, iš visų komandų, kurias turėjo ankstesni prezidentai.

„Liaudies išmintis jau yra seniai pasakiusi, kad neperšokus griovio, per daug anksti pasiskelbti apie tai nereikėtų“, – sako buvęs D. Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė.

Ir iš tiesų, Prezidento kadencijai dar net neįpusėjus, Nausėdos komandoje pasikaitė jau mažiausiai 10 narių. Pernai birželį darbus baigus 6 patarėjams, vakar pranešta, kad iš komandos traukiasi dar 4.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėkoju darbą Prezidentūroje baigiantiems patarėjams už nuoširdų darbą ir įgyvendintas iniciatyvas, kurias toliau plėtos artimiausiu metu prisijungsiantys komandos nariai. Linkiu jiems kuo geriausios kloties profesinėje karjeroje ateityje“, – pasakoja prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

Pareigas palieka kanclerė Algė Budrytė, Nausėdą lydėjusi nuo darbo banke, padėjusi ir rinkiminės kampanijos metu. Buvęs Grybauskaitės ir Adamkaus patarėjas, dabar Seimo konservatorių frakcijos narys Mindaugas Lingė svarsto, kad tai galbūt susiję su jau nusižiūrėtomis pareigomis valstybinėje institucijoje.

„Šitoje vietoje, tada atsiranda labai tikėtinos ir galimos versijos, kad galbūt yra galvojama apie kokius atšalimo laikotarpius ir galvojant, numatant būsimas karjeras galbūt kitose institucijose“, – teigia M. Lingė.

Taip pat pareigas palieka prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis, komunikacijos grupės patarėja Ieva Elenbergienė bei prezidento kabineto patarėjas Liutauras Galinis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesą sakant, jau buvo prognozuota nuo kadencijos pradžios, nors jis komanda savo labai gyrėsi ir didžiavosi ja, bet politologai, apžvalgininkai ir kiti politikai pastebėjo tą trūkumą, kad komanda buvo tokia ganėtinai silpna ir per tuos metus, kiek prezidentas vadovauja šaliai, kažkaip ji nesustiprėjo ypatingai“, – kalbėjo politikos apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Prieš mažiau nei metus Komunikacijos grupės vadovu paskirtas Ridas Jasiulionis palieka šias pareigas, tačiau lieka dirbti Prezidentūroje – koordinuos bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.

„Būtų aiškiau, jeigu būtų aiškiai iškomunikuota, kodėl ta komanda yra keičiama, nes dabar yra pasakytas faktas, pateiktas faktas visuomenei, kad yra pokyčiai, bet kodėl tie pokyčiai vyksta, nėra aišku, ir tada atsiranda vietos interpretacijoms, visokiems pasvarstymams ir spekuliacijoms“, – sako komunikacijos ekspertas Andrius Šuminas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra nurodė, kad pasitraukę komandos nariai nusprendė grįžti į privatų sektorių arba tiesiog ieškoti naujų profesinių iššūkių. Bet apžvalgininkai svarsto, kad Nausėdos ir patarėjų nuomonės galėjo skirtis ir dėl pirmosios ponios.

„Prezidentas, galbūt mažai pasitiki ta savo komanda, mažai pasikliauja ir labiau pasikliauja pirmosios ponios patarimais. Komandos nariai, kurie dabar palieka tą laivą, tai, matyt, turėjo įsivaizdavimą gerokai kitokį, koks laukia jų darbas Prezidentūroje, tai po kurio laiko tas supratimas, matyt, atėjo, ir toks įspūdis, kad iš abiejų pusių buvo lūkesčiai kitokie ir dabar norima atnaujinti“, – pasakoja T. Ignatavičius.

REKLAMA

Uraganų troškęs, juos bent jau viešųjų ryšių prasme, Nausėda ir gavo. Vien per pirmąją pandemijos bangą sulaukęs kritikos dėl neaktyvaus dalyvavimo jos suvaldyme, dabar jis ėmėsi reikštis dažniau. Tačiau dabar iš konservatorių ir liberalų rinkėjų sulaukia kritikos, kad trukdo Vyriausybei dirbti.

„Kai kažkas tampa pajuokos objektu, tai paskui labai sunku nusivalyti tą etiketę, mokyklose būna, jeigu klasėje kas nors tampa pastumdėliu, tai paskui tam vaikui yra labai sunku to įvaizdžio nusikratyti ir parodyti, kad jis toks nėra, tai Prezidentūra yra tokioje keistoje situacijoje“, – teigia A. Šuminas.

Prezidento patarėjai uždirba apie 2300 eurų į rankas, o vyriausieji patarėjai keliais šimtais eurų daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų