• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas pasisako už tai, kad būtų paviešinta "diplomatų skandalo" medžiaga. Informacijos deficitas, pasak Parlamento vadovo, verčia kurti įvairias versijas, prisigalvoti nebūtų dalykų. Tokios pat pozicijos laikosi ir Prezidentūra.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Prezidento patarėjo užsienio politikos klausimais Alvydo Medalinsko, svarbu rasti teisinį mechanizmą, Valstybės saugumo departamento surinktos medžiagos išslaptinimui prieš teismo posėdį.

REKLAMA

Kalbėdamas ne konkrečiai apie "diplomatų skandalą", o apskritai korupcines bylas Lietuvoje, A. Medalinskas teigė, kad viešumas šiuo atveju būtų didelis ginklas.

"Visuomenei paskelbus duomenis, kai kurie žmonės net nenorėtų eiti į teismą. Sakytų: ne, ne, ačiū, ačiū geriau neskelbti, o aš neinu į jokius teismus", - sakė A. Medalinskas. Anot jo, taip būtų išloštas ir teisėjų laikas, ir žmonės turėtų visą informaciją apie tai, kas dedasi.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Medalinsko, VSD iš esmės pritaria "diplomatų skandalo" paviešinimo idėjai.

"Mes judame prie sprendimo, kuris pašalins visiškai nereikalingą šios bylos politizavimą", - tvirtino A. Medalinskas. Pasak patarėjo, tvirtinti, kad dings politinis atspalvis nuo "diplomatų skandalo", jam leidžianti medžiaga, su kuria susipažino VSD.

Susipažinęs su VSD teikimu panaikinti 7 diplomatams leidimus dirbti su valstybės paslaptį sudarančia informacija, užsienio reikalų ministras Antanas Valionis liepos 24 dieną priėmė šių pareigūnų atsistatydinimo prašymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu bei kitais teisės aktais, asmenys, netekę teisės dirbti su įslaptinta informacija, negali dirbti Užsienio reikalų ministerijoje diplomatinėse pareigose.

Manoma, Lietuvos konsuliniai darbuotojai buvo sukūrę korupcijos sistemą, kuri leido jiems mažiausiai vienus metus neteisėtai gauti atlygį už greitesnį vizų išdavimą Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Rusiją ir Baltarusiją.

Tuo tarpu 5 iš 7 atleistųjų diplomatų jau kreipėsi į teismą, reikalaudami pripažinti, jog tarnybos sutartis su jais esą buvo nutraukta neteisėtai. Diplomatai neigia savo kaltę, teigia atsistatydinimo pareiškimus rašę dėl psichologinio spaudimo. Tarp ieškančių teisybės teisme - ir buvęs ministerijos Konsulinio departamento vadovas Gediminas Šiaudvytis.

VSD surinkta medžiaga apie diplomatų veiklą yra konfidenciali.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų