REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policija praneša apie pastarosiomis savaitėmis suaktyvėjusias būstų vagystes, kurių metų pagrobiamos didelės pinigų sumos ir brangenybės.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai grobiami arba išlaužiami seifai. Saugos specialistai sako, kad gyventojams tokius nuostolius tenka skaičiuoti dėl netinkamo seifų įtvirtinimo ar nepakankamos kompleksinės namuose laikomo turto apsaugos.

REKLAMA

Pasak ekspertų, „Snoro“ banko griūtis sumažino gyventojų pasitikėjimą bankais ir paskatino juos vis dažniau dalį lėšų laikyti namuose. Šią logiką netruko įsisavinti vagišiai, suskubę šių lėšų ieškoti būstuose, pirmiausia seifuose. Išstūmę plastikinius langus ir pagrobę ar išlaužę seifus nusikaltėliai savo kėslus vainikavo nuo kelių iki daugiau kaip 300 tūkstančių litų grobiu. Pastarųjų savaičių įvykiai šalyje parodė, kad dideles grynųjų pinigų sumas seifuose nusprendę laikyti gyventojai nepakankamai rūpinasi tinkamu seifo įrengimu.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia šalyje saugos bendrovė „G4S Lietuva“ analizuodama praėjusių ir šių metų lapkričio-gruodžio mėnesių statistiką, pastebi, kad pagausėjo bandymų įsilaužti į butus, individualius namus, kontoras. Signalizacijų suveikimų skaičius augo 8 proc. Bendrovės „G4S Lietuva“ atstovas Vidas Kšanas pirmiausia pataria apskritai vengti namuose laikyti stambias grynųjų pinigų sumas, nesidalinti  tokio pobūdžio informacija su kaimynais ar menkai pažįstamais asmenimis.

„Jei jau vis dėlto apsisprendėte brangenybes ir dideles pinigų sumas laikyti namuose, reikia pasirūpinti tinkamu seifu ir jo apsauga. Pirmiausia įvertinkite, ką ketinate saugoti seife, nes nuo to priklauso jo dydis, įtvirtinimui reikalinga erdvė sienoje ar balduose. Seifai gali būti nuo keliolika centimetrų siekiančių matmenų, kuriuose tilptų tik asmens ar kiti nedideli dokumentai ir pinigai, iki didesnių, kuriuose galima būtų saugoti ir nešiojamąjį kompiuterį, dokumentus su segtuvais. Ginklams saugoti yra specialūs seifai“, – aiškino V. Kšanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„G4S Lietuva“ atstovo teigimu, vagys sugeba ištįsti ir labai sunkius seifus, todėl juos įtvirtinti reikia ypač patikimai.

„Geriausia tokį darbą patikėti kompetentingiems specialistams. Seifą būtina tvirtinti prie sienos. Net ir baldiniai seifai turi būti priveržti prie sienos ar grindų. Kad būtų sunkiau seifą ištraukti ar išlaužti, patartina jį sienos nišoje įrengti giliau“, – sakė V. Kšanas.

Seife laikomų vertybių apsauga bus patikimesnė, jei jis bus rakinamas ne vien raktu, bet elektrine-motorine spyna arba raktu ir kodine spyna.

REKLAMA

Specialistas saugant dideles pinigų sumas ar brangenybes pataria nepasikliauti vien tik seifo tvirtumu ar šarvuotų durų atsparumu.

„Įsilaužėlių negąsdina sunkūs ir iš pažiūros sunkiai įveikiami seifai. Todėl negalima pamiršti ir ignoruoti kitų prevencinių veiksmų, padedančių sumažinti įsilaužimų į butą ar individualų namą riziką. Seife užrakintas turtas bus kur kas saugesnis, jei vagį skubins kaukianti signalizacija. Nors saugos signalizacijų patikimumą pripažįsta daugiausiai – beveik du trečdaliai šalies gyventojų, bet jas įsirengia tik kiek daugiau kaip kas dešimtas apklaustasis. Jaučiame pareigą priminti, kad žiemos švenčių laikotarpiu išvykstantant iš namų, būtina tinkamai pasirūpinti jų saugumu“, – sakė „G4S Lietuva“ atstovas Vidas Kšanas.

REKLAMA

Papildoma informacija:

Gruodžio 17 dieną Mažeikiuose įsibrovėliai išlaužė gyvenamajame name buvusių seifų duris pagrobė daugiau kaip 322 tūkst. litų.

Tą pačia dieną Vilniuje, Vėliučionių kaime, išėmus kavinės-parduotuvės langą pavogtas seifas su 122 tūkstančiais litų.

Savaite anksčiau Buivydiškėse, Vilniaus rajone, išlaužus plastikinį lango rėmą pavogta aukso dirbinių ir pinigų už iš viso 52 tūkstančius litų. Tą pačia dieną Vilniuje iš namo – taip pat išlaužus plastikinį lango rėmą – pinigų ir brangenybių už daugiau kaip 30 tūkstančių litų.

Bendrovės „Joniškio mechanizacija“ patalpose atstūmus plastikinį langą išplėštas seifas,  iš kurio pagrobti beveik 8 tūkst. litų, kurie buvo skirti bendrovės darbuotojų kalėdinėms premijoms ir dovanoms.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kaip per šventes apsaugoti namus nuo įsilaužėlių? (video)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų