REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Vilniuje – dar vienas smurto protrūkis prieš mažametę. Policija praneša, kad smurtautojas – girtas vyriškis. Po sukrečiančios žinios Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba siunčia perspėjimą.

Ketvirtadienį Vilniuje – dar vienas smurto protrūkis prieš mažametę. Policija praneša, kad smurtautojas – girtas vyriškis. Po sukrečiančios žinios Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba siunčia perspėjimą.

REKLAMA

Vaiko teisių gynėjai įspėja, kad bet kokios rūšies smurtas palieka pėdsakus tolimesniame vaiko gyvenime – atsiliepia jo raidai, turi ilgalaikių pasekmių psichikos sveikatai, elgesiui, esamiems ir būsimiems jo santykiams.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad ketvirtadienio vakarą, apie 21 val., per konfliktą 37 metų vyras smurtavo prieš 5 metų mergaitę, sukeldamas jai fizinį skausmą. Neblaivus (1,26 prom.) įtariamasis uždarytas į areštinę.

Žinios apie šį įvykį Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba sulaukė iš policijos.

„Kaip ir visada į galimo smurto prieš mažamečius vaikus atvejus – reagavome nedelsiant – vaikams užtikrinta saugi aplinka, jais pasirūpinta. Jau bendravome su šeima, vaiku, renkame kitą svarbią informaciją“, – nurodo Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymi, kad vaikus  paveikia tiek paties patiriamas smurtas, tiek ir smurtinių santykių tarp artimųjų matymas: „Bet kokio amžiaus vaikas, susidūręs su smurtu, išgyvena beviltiškumą, pyktį, baimę, nusivylimą ir pan. – visą skalę skausmingų, jį stipriai paveikiančių jausmų“.

REKLAMA

Itin pažeidžiami maži vaikai. Vyresnis vaikas ar paauglys greičiausiai jau pats kreipsis pagalbos, apie savo sunkumus šeimoje pasisakys žmogui, kuriuo pasitiki, sako G. Batulevičius. Tuo metu mažas vaikas tėvų elgesį priima kaip absoliučią normą, jo galimybė kreiptis pagalbos ribota.

„Todėl skatiname visuomenę aktyviau domėtis smurto atpažinimu, drąsiau pranešti pastebėjus, kad su vaiku elgiamasi netinkamai, skatiname ir pačių vaikų pasitikėjimą pagalba. Nuo netinkamo suaugusiųjų elgesio kenčiantys vaikai turi žinoti, jog vaiko teisių gynėjai ir kitos vaikų saugumu besirūpinančios tarnybos yra pasiruošusios išklausyti, suprasti ir suteikti visapusiškai reikalingą pagalbą, kuri leistų vaikui jaustis saugiam, o šeimai padėtų identifikuoti smurtą sukeliančias priežastis, paskatintų spręsti susikaupusias problemas, įkvėptų stengtis ir keistis dėl visų šeimos narių gerovės“, – komentuoja G. Batulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepamirškime, jog kiekvienas galime padėti sustabdyti smurtą prieš vaikus. Pastebėjus netinkamą elgesį su vaiku arba įtarus, kad prieš vaiką yra ar buvo smurtaujama, prašome nelikti abejingiems ir visada pranešti šią informaciją“, – priduria jis.

Kilus klausimams žmonės kviečiami pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame

pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų