REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Patalpos dabar baisesnės negu buvo prieš remontą“, – sunerimusi aikčiojo Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė. Miesto valdžios globojama statybos bendrovė „Rotonda“ jau seniai praleido visus terminus, iki kurių reikėjo baigti remontus. O po remontų už ES ir šalies mokesčių mokėtojų milijonus mokinių tėvai metasi pinigus ir patys remontuoja klases.

REKLAMA
REKLAMA

Užliejo patalpas

„Romuvos“ progimnazijoje mokslo metai šiemet turėjo prasidėti spalio viduryje – iki to laiko statybų bendrovė „Rotonda“ turėjo apšiltinti pastato sienas, stogą, pakeisti radiatorius, elektros instaliaciją, suremontuoti valgyklą. Tačiau dar ir vakar pastatas nebuvo baigtas šiltinti, stogas – nesutvarkytas, o elektrikai krapštėsi pirmajame aukšte, sporto salėje, rūsyje darbai apskritai nepradėti.

REKLAMA

Darbai ne tik nebaigti, bet pridirbta ir eibių. Darbininkams krapštantis ant stogo pastarasis prakiurdytas, todėl kai kuriose klasėse vanduo pasiekė net antrąjį aukštą.

„Šiandien mačiau ant stogo dirbančius darbininkus, bet parapetas – vis dar nesutvarkytas“, – nebaigtus statybininkų darbus vardija progimnazijos direktorė.

Prisidėjo tėvai

„Romuvos“ progimnazijos pastato remontas kainuos apie penkis milijonus litų. Trys iš jų skirti iš ES fondų, penktadalį milijono davė Švietimo ir mokslo ministerija, o likusieji – iš Savivaldybės imamų paskolų.

REKLAMA
REKLAMA

Progimnazijos vadovės S. Prazauskienės žodžiais, projektas energetinis – pakeitę laidus statybininkai užtinkavo sienas ir padažė tik tose vietose, kuriose buvo vedami laidai. Lygiai taip pat lopais išmargintos sienos, kur buvo keičiami radiatoriai, langai ir pan. Todėl dabar mokyklos patalpos – margos kaip genys, o direktorė prisimena, kad iki remonto vidus atrodė žymiai geriau.

S. Prazauskienė sako, kad patalpas remontuoja iš sukauptų 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio, skirto tėvų. Papildomai prisideda ir patys tėvai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikisi įsikelti tarpušventyje

„Pro langus matome vaikus, iš mūsų rajono einančius į Gytarių pagrindinę mokyklą“, – apgailestauja S. Prazauskienė. Gytariuose vaikai priversti mokytis antrojoje pamainoje, todėl tėvų kantrybė jau trūko. Juoba, kad vaikai neturi galimybės net kalėdinius renginius lankyti vienoje mokykloje – blaškosi tarp Gytarių pagrindinės mokyklos ir „Romuvos“ gimnazijos.

Direktorės žodžiais, tėvai kategoriškai reikalauja grąžinti vaikus į savo mokyklą.

Savomis jėgomis mokyklos darbuotojai iškopė antrąjį ir trečiąjį aukštus, dabar laukia, kol darbininkai apleis pirmąjį aukštą. Tikimasi, kad pamokos galės vykti jau po kalėdinių atostogų, net jeigu darbai ir nebus baigti.

REKLAMA

Tačiau viltis sugrįžti į savąjį pastatą greičiau vėsina techninę priežiūrą atliekantis Šiaulių savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalis Matuzas. Jo žodžiais, kol statybos nebaigtos, keltis į pastatą – draudžiama.

„Globotiniai“ – nepajudinami

„Romuvos“ progimnazijos direktorė S. Prazauskienė sako, kad nuolatos ragino statybininkus paskubėti. „Bet „Rotondos“ nepaskubinsi“, – teigia ji.

Ir iš tiesų ši bendrovė – Šiaulių miesto valdžios viršūnėlės numylėtinė, nuolatos penima valdiškais užsakymais. O „Romuvos“ progimnazijos remonto peripetijos sukėlė daugybę klausimų. Dar praėjusios vasaros pradžioje, nespėjus atplėšti vokų, Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas prabilo apie tai, kad numatytų remontui pinigų – neužteks, teks skirti papildomai 0,6 milijono litų. Konkurse dalyvavo vienintelė „Rotonda“, o jos pasiūlymas buvo didesnis nei Savivaldybė buvo numačiusi pinigų.

REKLAMA

Papildomi pinigai buvo skirti, o „Rotondai“ remontams pritrūkus lėšų miesto valdžia, užuot sumokėjusi skolas už šildymą ir keleivių vežimą, metė pinigus statybininkams.

Pinasi politiko pavardė

Skelbėme apie skandalą, kilusį po to, kai paaiškėjo, už kokias sumas „Rotonda“ Gytarių pagrindinėje mokykloje keičia elektros instaliaciją ir įrenginėja tualetus. Politikai suskaičiavo, jog viena „rozetė“ kainuoja apie tris tūkstančius litų, o tualetai – vos ne auksiniai.

Šioje mokykloje remontai pabrango jau po konkurso, o antrojo etapo darbus miesto valdžia nusprendė apskritai pirkti be konkurso.

Paaiškėjo, kad ir remontuojant Gytarių mokyklą, ir kitus Savivaldybei priklausančius objektus medžiagos perkamos iš Šiaulių miesto tarybos nario, milijonieriaus Vidmanto Japerto įmonės. Vienas iš šiauliškių „tvarkiečių“ lyderių V. Japertas vadinamas tikruoju miesto meru.

Mykolas DEIKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų