REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Neturite jokio konkretaus plano, kaip valdyti savo asmeninį mėnesio biudžetą, o pinigus leidžiate labiau pagal norus, neatsižvelgiant į savo galimybes? Ar kada susimąstėte apie savo asmeninių pinigų valdymą? Gebėjimas valdyti savo asmeninį biudžetą yra tiesus kelias į finansinį saugumą ir nepriklausomybę. Sužinokite, nuo ko pradėti asmeninių pinigų valdymą.

Neturite jokio konkretaus plano, kaip valdyti savo asmeninį mėnesio biudžetą, o pinigus leidžiate labiau pagal norus, neatsižvelgiant į savo galimybes? Ar kada susimąstėte apie savo asmeninių pinigų valdymą? Gebėjimas valdyti savo asmeninį biudžetą yra tiesus kelias į finansinį saugumą ir nepriklausomybę. Sužinokite, nuo ko pradėti asmeninių pinigų valdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas gali padėti valdyti asmeninius finansus?

Norite kontroliuoti savo finansus? Imkitės asmeninio biudžeto planavimo, tai pagrindinis žingsnis pinigų valdymo link. Pajamas ir išlaidas planuojant iš anksto išvengsite netikėtų situacijų, kai pinigai baigiasi, o atlyginimo dar tenka palūkėti. Registruokite visas savo gaunamas pajamas (atlyginimas, būsto nuomos pinigai ar įvairios išmokos, tokios kaip vaiko pinigai ar išmoka už nedarbingumą ligos atveju) ir išlaidas, kad žinotumėte, iš kur ateina pinigai ir kur jie iškeliauja. Taip galėsite kontroliuoti ne tik nebūtinas išlaidas, o galbūt ir atrasite būdų, kur dar galima sutaupyti.

REKLAMA

Keletas patarimų, kaip valdyti asmeninius finansus

  • Susipažinkite su savo finansine situacija – prieš pradėdami planuoti asmeninį biudžetą, susipažinkite su savo finansine situacija. Gaunamos mėnesio pajamos greičiausiai jums yra gerai pažįstamos, o kaip dėl išlaidų, ar esate pakankamai su jomis susipažinę? Jeigu įprastai nekontroliuojate savo išlaidų, rekomenduojame imtis pinigų srautų valdymo. Tik gerai išmanant savo išlaidas, galima kontroliuoti savo finansinę situaciją. Išlaidos būna dviejų tipų: būtinos ir nebūtinos. Šiuo atveju būtinos išlaidos būtų tos, kurias yra sunkiau koreguoti ar keisti - tai nuoma, paskola už būstą, mokesčiai ir maistas, tai, kiek išleidžiate kiekvieną mėnesį savo turimiems įsipareigojimams ar pragyvenimui. Tuo tarpu nebūtinų išlaidų dydis priklauso nuo tuo metu esamo poreikio, tačiau jas lengvai galima sumažinti ar padidinti, atsižvelgiant į savo finansinę situaciją. Tai gyvenimo kokybę gerinančios išlaidos, čia galėtume priskirti pramogas, drabužius ar neplanuotus pirkinius;
  • Sumažinkite nebūtinas išlaidas – dažniau savęs paklauskite ar man tikrai reikia to daikto?  Ar ši suknelė nuguls tik spintoje? Ar šiuo metu tikrai galiu leisti sau naują telefoną? Pirkite daiktus gerai apgalvoję ir įsivertinę savo finansinę situaciją. Dažnu atveju impulsyvūs ir neapgalvoti pirkiniai atneša trumpalaikį džiaugsmą ir finansinius rūpesčius, jeigu šios išlaidos nebūna iš anksto suplanuotos;
  • Taupykite – galvodami apie savo asmeninių pinigų srautų valdymą, pagalvokite ir apie taupymą. Rekomenduojama nuo gaunamų pajamų kiekvieną mėnesį atsidėti bent 10 procentų, tačiau jei šis skaičius gąsdina, galite pradėti ir nuo mažesnių sumų. Įvertinę savo finansines galimybes, paskaičiuokite, kokią pinigų sumą galite atsidėti į taupyklę. Sakote, kad taupyti sunku? Susigalvokite tikslą, juk nebūtina taupyti vien dėl taupymo. O jeigu vis dar manote, kad jūsų gaunamos pajamos yra per mažos ir susitaupyti neįmanoma, patikrinkite savo asmeninio biudžeto planą ir įsitikinkite, kad visi pinigai yra teisingai suplanuoti;
  • Sumažinkite turimus įsipareigojimus – manote, kad turimų įsipareigojimų išlaidų sumažinti jau nebegalite? O keli turimi kreditai tampa vis sunkesne našta? Siūlome pasinaudoti refinansavimu, paprastai tariant, apjunkite pas skirtingus kreditorius turimas kreditų sutartis ir sudarykite naujas įsipareigojimų sąlygas. Tokiu būdu mokėsite vieną mažesnę mėnesinę įmoką, galėsite prailginti sutarties terminą ir, žinoma, kiekvieną mėnesį liks daugiau pinigų!

Norite refinansuoti turimus kreditus? Kreipkitės į „Bobutės paskola“, užtruksite vos kelias minutes paraiškos pateikimui, o refinansuoti galėsite paskolas net iki 15 000 €, pasirenkant patogų grąžinimo laikotarpį iki 84 mėnesių. Apjungus kelis kreditus ir sumažėjus mėnesinei įmokai, atsiranda galimybė papildomai pasiskolinti iki 5000 €.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų