REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vairuotojai susigundo įsigyti daužtą ir dėl to pigesnę transporto priemonę. Visgi reikėtų neužmiršti, kad vėliau prireiks susimokėti ne tik už remontą, bet ir atliktą ekspertinį vertinimą. Tiesa, pakrapštyti piniginę gali tekti net ir tada, jei automobilis atkeliavo iš ES valstybės ir nebuvo patekęs į avariją.

Lietuvos vairuotojai susigundo įsigyti daužtą ir dėl to pigesnę transporto priemonę. Visgi reikėtų neužmiršti, kad vėliau prireiks susimokėti ne tik už remontą, bet ir atliktą ekspertinį vertinimą. Tiesa, pakrapštyti piniginę gali tekti net ir tada, jei automobilis atkeliavo iš ES valstybės ir nebuvo patekęs į avariją.

REKLAMA

Transporto priemonių dalyvavimą eisme prižiūri ne tik „Regitra“, bet ir techninių apžiūrų įmonės, kurių Lietuvoje yra 16. 

Kai kuriais atvejais vairuotojai įsigytoms transporto priemonėms papildomai turi gauti pažymą iš techninės apžiūros įmonės atstovų, kurie paliudytų, kad automobilis gali saugiai dalyvauti eisme.

Technines apžiūras (TA) atliekančių įmonių asociacijos „Transeksta“ komunikacijos vadovas Renaldas Gabartas paaiškino, kad atlikti ekspertizę gali tekti dėl skirtingų priežasčių, pavyzdžiui, jeigu transporto priemonė buvo daužta.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, ekspertizę reikalinga atlikti ir tada, kai automobilis į Lietuvą atkeliauja ne iš Europos šalių, pavyzdžiui, Amerikos.

„Į sąvoką „transporto priemonių techninė ekspertizė“ telpa daugiau nei kelios dešimtys įvairių ekspertizių.Pradedant automobilio duomenų, reikalingų jo įregistravimui, nustatymu, įvairių perdirbimų pritaikant juos vairuoti neįgaliems žmonėms, kai keičiama variklio galia.

REKLAMA

Taip pat tada, kai transporto priemonės klasė „konvertuojama“ iš „M1“ (lengvojo keleivinio automobilio) į „N1“ (lengvąjį krovininį automobilį), sugadintų eismo įvykiuose – po atkuriamojo remonto – ir baigiant įvežamų iš ne ES šalių individualaus tipo patvirtinimo“, – paaiškino R. Gabartas.

Turi atitikti keliamus reikalavimus

R. Gabartas teigia, kad specialistai, nustatydami, ar transporto priemonė gali dalyvauti eisme, įvertina daugybę skirtingų faktorių. 

„Vertinant avarijoje nukentėjusį automobilį, kuriam dėl pažeistos konstrukcijos buvo uždrausta dalyvauti eisme, ekspertas turi analizuoti policijos pareigūnų ar draudimo kompanijos specialistų surašytą apžiūros aktą, nuotraukas, draudimo bendrovės surašyta remonto sąmatą, vertinimo ataskaitą ir kitus dokumentus, įrodančius transporto priemonės būklę po eismo ar kitokio įvykio, per kurį ji buvo sugadinta“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, R. Gabartas paaiškina, kad tam tikrais atvejais kai kurių dokumentų specialistai iš vairuotojų gali ir nereikalauti, tačiau visais atvejais informacija turi būti išdėstoma nuosekliai, kad būtų įmanoma įvertinti atlikto remonto eigą ir apimtį.

Gavus reikiamus dokumentus, ekspertizės metu specialistai patikrina, ar visi mechanizmai po remonto išties veikia tvarkingai. Nustačius tam tikrus transporto priemonės trūkumus, vairuotojams nėra išduodama pažyma, kuri paliudytų, kad automobilis gali saugiai dalyvauti eisme.

Už ekspertizę tenka susimokėti

Taigi, nors skelbimuose daužtų transporto priemonių kaina gali atrodyti išties patraukli, visgi vairuotojai turėtų įvertinti ne tik remonto išlaidas, bet ir tai, kad už ekspertizės atlikimą dar teks susimokėti papildomai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje yra 16 visiškai savarankiškai dirbančių ekspertizių įmonių, kurios taiko ar gali taikyti skirtingas kainodaras už tas pačias procedūras, tačiau paprastai kaina priklauso nuo patvirtinto valandinio įkainio.

Bendrovėje „Transporto studijos“ jūsų minima „nurašyto“ automobilio ekspertizė (atkuriamojo remonto vertinimas) kainuoja apie 150 eurų“, – kalbėjo R. Gabartas.

Jeigu transporto priemonė buvo atvežta iš Amerikos, ekspertizės kaina gali kainuoti šiek tiek pigiau – minėtoje techninės apžiūros įmonėje tokia paslauga kainuoja 105. eurus.

Be to, R. Gabartas pastebi, kad nors iš ES valstybių atkeliavusiems automobiliams atskirai atlikti techninės ekspertizės nereikia, tačiau kai kuriais atvejais gali tekti pakrapštyti piniginę.

REKLAMA

„Iš ES šalių atgabentiems, ten registruotiems automobiliams, bendruoju atveju techninė ekspertizė nereikalinga, tačiau pastaruoju metu pasitaiko atvejų, kai registracijos liudijimuose, transporto priemonėse iš ES šalių, trūksta duomenų registravimo mokesčiui nustatyti. Tokiu atveju reikalinga techninė duomenų nustatymo ekspertizė, kuri „Transporto studijose“ kainuoja 70 eurų“, – paaiškino jis.

Daugiau informacijos apie ekspertizių ypatumus galima rasti Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ svetainėje www.vta.lt.

Ten toks vaizdas kad jie pirma kartą masina mato atidaro kapota patikrinti ir sako nera lipuskiu pats su pirštu baksteli jiems va cia tokie ten sukčiai dirba ziuri kaip tik zmogu apgauti baisu kam jie is vis reikalingi.
Uz bybiu ciupima susimokekit ciulpikai jibani
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų