REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mes pamirštame, kad santuoka yra santykiai, o ne projektas, kurį reikia įgyvendinti, ar problema, kurią reikia išspręsti“ − Garis Čapmanas

REKLAMA
REKLAMA

Antrąją dalį rasite čia.

Praeitoje dalyje apžvelgėme pirmąją ir vieną svarbiausių meilės kalbų − palaikymo žodžius. Išskyrėme tuos žodžius į padrąsinančius, malonius bei nuolankius žodžius. Turinys buvo labai vertingas ir praktiškas.

REKLAMA

Šioje dalyje aptarsime antrąją meilės kalbą, ne mažiau svarbią už pirmąją, t.y. laiko leidimą kartu. Svarbiausia šios kalbos dalis yra nuoširdus buvimas kartu, domėjimasis kitu asmeniu.

Laiko leidimas kartu

Sakydama „leisti laiką kartu“ aš turiu galvoje: skirti visą savo dėmesį kitam žmogui. Nekalbu apie sėdėjimą ant sofos ir televizoriaus žiūrėjimą kartu. Šitaip leidžiant laiką jūsų dėmesio sulaukia įvairūs televizijos kanalai, o ne sutuoktinis.

REKLAMA
REKLAMA

Turiu galvoje štai ką − įsitaisyti ant sofos, išjungti televizorių ir kalbėtis žiūrint vienas kitam į akis ir skiriant visą savo dėmesį. Tai gali būti ir pasivaikščiojimas dviese, arba pietavimas restorane, šnekučiuojantis ir nevengiant savo mylimojo akių. Ar kada būdamas restorane pastebėjote, kad pora, kuri dar tik draugauja, skiriasi nuo susituokusios poros?

Draugaudami žmonės nenuleidžia akių vienas nuo kito ir bendrauja. Vedusi pora sėdi nebyliai už stalo ir žvalgosi po restorano salę. Galima pagalvoti, kad jie užsuko čia tik pavalgyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuoširdus pokalbis

Laiko leidimas kartu turi daug dialektų, iš kurių populiariausias yra nuoširdus pokalbis. Aš kalbu apie dialogą, kai du žmonės dalijasi savo išgyvenimais, mintimis, jausmais ir troškimais draugiškoje aplinkoje, kur niekas jiems netrukdo.

Daug kas skundžiasi, kad jų sutuoktinis nekalbąs su jais. Tai nereiškia, kad jų vyras arba žmona išvis neprataria nė žodžio, − jie tik retai dalyvauja dialoge. Jeigu jūsų sutuoktinio pagrindinė meilės kalba yra laiko leidimas dviese, tokie pokalbiai lems, ar jie jausis mylimi.

REKLAMA

Nuoširdus pokalbis labai skiriasi nuo pirmosios meilės kalbos. Kalbant palaikymo žodžius jūsų dėmesys nukrypsta į tai, ką patys sakome, o kalbėdamiesi tarpusavyje dėmesį sutelkiame į tai, ką girdime kitą sakant.

Jeigu aš noriu skirti jums laiko ir pasidalyti savo meile ir šį laiką mes praleisime kalbėdamiesi, tai reiškia, jog aš skirsiu jums savo dėmesį, kad atsivertumėte, ir supratingai išklausysiu, ką pasakysite. Aš klausinėsiu jūsų, bet ne ištardyti norėdamas, o nuoširdžiai suprasti jūsų mintis, jausmus ir troškimus.

REKLAMA

Mokymasis kalbėti

Kalbantis reikia ne tik supratingai išklausyti, bet ir pačiam atsiverti. Žmona, sakydama „aš norėčiau pasikalbėti su vyru, nes nežinau, ką jis galvoja arba jaučia“, parodo, kad nori intymumo.

Ji trokšta jaustis artima vyrui. Bet kaip ji jausis artima žmogui, kurio nepažįsta? Kad žmona jaustųsi mylima, vyras turi išmokti atsiverti. Jeigu jos pagrindinė meilės kalba yra laiko leidimas kartu, dialektas − nuoširdus pokalbis, o vyras neatveria jai savo minčių ir jausmų, jos emocinis meilės rezervuaras niekada nebus pilnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriems iš mūsų nelengva atsiverti. Daugelis užaugome šeimose, kur reikšti mintis ir jausmus buvo ne drąsinama, o smerkiama. Kas nors, paprašęs žaislo, išgirsdavo pamokymą apie liūdną šeimos finansinę padėtį. Vaikas pasijusdavo kaltas dėl tokio noro ir netrukus išmokdavo nutylėti apie savo troškimus.

Taigi, vaikas suprato, kad rodyti pykčio nedera. Jeigu jį privertė jaustis kaltu dėl to, kad parodė esąs nusiminęs, kai jam neleido eiti su tėčiu į parduotuvę, jis išmoko slėpti savo nusivylimą. Prieš tapdami suaugusiais, daugelis mūsų išmokome neigti savo jausmus. Taip prarandamas kontaktas su emocine mūsų esybės dalimi.

REKLAMA

Mėgstama veikla

Be pagrindinės meilės kalbos − leisti laiką kartu, teikti jam visą savo dėmesį, yra dar vienas dialektas, vadinamas „mėgstama veikla“.

Mėgstama veikla gali būti bet kuris vieno iš jūsų arba abiejų pomėgis. Svarbu ne tai, ką veikiate, bet − kodėl. Tikslas yra patirti ką nors drauge, pamiršti rūpesčius ir jausti, kad jūs rūpite savo sutuoktiniui. Jis pasiūlė veikti su jumis tai, kas jums patinka, ir darė tai noriai. Tai yra meilė, o kai kuriems žmonėms būtent tokiu būdu meilė prabyla stipriausiai.

REKLAMA

Jūs galite kartu užsiimti įvairiausia veikla: sodinti gėlyną, lankytis mugėse ir sendaikčių parduotuvėse, klausytis muzikos, iškylauti gamtoje, eiti pasivaikščioti arba karštą vasaros dieną plauti mašiną.

Užsiėmimų yra daugybė, reikia tik domėtis ir norėti išbandyti ką nors nauja. Pagrindiniai bendros veiklos komponentai yra šie: 1) bent vienas iš jūsų nori tai daryti; 2) kitas neprieštarauja; 3) abu žinote. kodėl tai darote − buvimu drauge norite parodyti savo meilę kitam.

Vienas iš šalutinių bendros veiklos rezultatų yra tas, kad tarp sukuriamas atminimų bankas, iš kurio bus galima semti prisiminimus ateityje. Laiminga pora yra ta, kuri brangina vienas kito kartu patirtus nuotykius. Juos užtikrina antroji meilės kalba − laiko leidimas kartu.

Kitoje straipsnių ciklo dalyje aptarsime trečiąją meilės kalbą − dovanos gavimą.

Vitalija Čižauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų