Trečiose NBA rungtynės iš eilės lietuvis Jonas Valančiūnas rungtyniavo mažiau nei 20 minučių, o namuose žaidę Naujojo Orleano „Pelicans“ (39/26) nusileido vieniems Rytų konferencijoms lyderių. „Pelikanai“ namuose 116:95 (30:22, 23:23, 34:23, 29:27) nusileido ambicingajai Klivlando „Cavaliers“ (42/24) ekipai.

Šis pralaimėjimas užbaigė Luizianos ekipos keturių iš eilės pergalių seriją.

Nors J. Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau aikšėje tepraleido 15-ą minučių. Jis pralaimėjusiems per 15 minučių įmetė 5 taškus (1/5 dvit., 1/2 trit.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau po sykį suklydo ir prasižengė.

„Kavalierių“ pranašumas išryškėjo trečiajame ketvirtyje, kada jie atsiplėšė ir pirmavo 27 taškų skirtumu. Trečią ketvirtį Darius Garlando tempiama ekipa laimėjo 34:23.

„Pelicans“ po didžiosios petraukos žaidė mobilesniu penketu, vidurio puolėjo pozicijoje laikydama Larry Nance'ą, o vidurio puolėją Jarretą Aleeną dažnai tekdavo stabdyti lengvajam krašto puolėjui Herbui Jonesui.

Visgi tokia taktika nedavė vaisių ir H. Jones'as iki kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms gavo ketvirtąją asmeninę pražangą. Varžovai taip pat rungtynėse įmetė 20 taškų iš baudos aikštelės, kai tuo tarpu „Pelicans“ iš šios zonos sukrapštė vos dešimt.

Visgi pastarojoje keturių rungtynių atkarpoje J. Valančiūno minutes daugiausiai apkarpė L. Nance'as. Solidus atletiško amerikiečio žaidimas gynyboje yra pagrindinė priežastis, kodėl Willie Greenas vis dažniau centro pozicijoje naudoja šį krepšininką, o Luizianos klubas žaidžia daug greičiau. Per paskutines tris rungtynes jis ant parketo dvejuose mačuose praleido po daugiau nei 25 minutes, o juose J. Valančiūno klubas šventė pergales.

„Pelicans“ turėjo bėdų su pataikymu

„Pelicans“ ekipai ypač nekrito tritaškiai. Nors jų išmetė nedaug, bet tikslą pasiekė vos 4 tritaškiai iš 22-iejų (18 proc. trit.). Tuo tarpu varžovai atsakė 20 tolimų metimų iš 45 bandymų (44 proc. trit.).

Willie Greeno treniruojamos ekipos nuo pralaimėjimo neapsaugojo fantastiškai pastaruoju metu rungtyniaujantis Zionas Williamsonas, kuris pelnė 33 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Klivlando komandai D. Garlandas surinko 27 taškus ir atliko 11 perdavimų.

Po kelio traumos ir 7 praleistų rungtynių ant parketo grįžęs „Kavalierių“ vedlys Donovanas Mitchellas pelnė 14 taškų ir pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus.

„Cavaliers“: Darius Garlandas 27 (4/6 dvit., 6/10 trit., 6 atk. kam., 11 rez. perd.), Jarrettas Allenas 17 (8/13 dvit., 10 atk. kam.), Georgesas Niangas 16 (4/8 trit., 6 atk. kam.), Samas Merrillas 15 (5/10 trit., 9 rez. perd.), Donovanas Mitchellas (1/7 dvit., 4/9 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Damianas Jonesas (7/8 dvit., 6 atk. kam.) po 14, Isaac Okoro 7 (1/4 trit., 7 atk. kam.), Craigas Porteris , Caris LeVertas (5 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Isaiahas Mobley po 2.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 33 (13/21 dvit., 9 atk. kam.), Brandonas Ingramas 20 (8/13 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Trey Murphy 11 (1/6 trit.), CJ McCollumas 8 (3/5 dvit., 0/5 trit.), Naji Marshallas 7 (1/5 trit., 5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (1/5 dvit., 7 atk. kam.) ir Jose Alvarado po 5, Jordanas Hawkinsas ir Herbertas Jonesas (5 atk. kam.) po 3.