REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ši apžvalga - dar vienas bandymas atsiskaityti už 2003 metus. Šįkart keturi albumai, kuriuos klausytojams pateikė Sarah Mclachlan, “Esbjorn Svensson Trio” ir du “Soyuz” leidybinės kompanijos perleisti užsienio atlikėjų darbai - “Midnight Choir” ir “Brazzaville”. Dviem paskutiniams ir firmai “Soyuz” išskirtinis dėmesys - kaip melomanas, nedažnai leidžiantis sau prabangą pirkti piratinius diskus, privalau įvertinti puikias, nors ir mažai žinomas vakariečių grupes už rytietišką kainą. Bet apie viską iš eilės.

REKLAMA
REKLAMA

Sarah McLachlan - "Afterglow"11.04, "Arista" (suaugusiųjų poprokas)Įvertinimas: 6+/10Panašu į: Alanis Morissette, Tori Amos, Heather Nova, Natalie Merchant

REKLAMA

Naująjį Sarah Mclachlan albumą būtų sąžininga pristatyti neduodant įvertinimo - “Afterglow” nė iš tolo neprilygsta dainininkės talentui ir geriausiems jos darbams, bet tebūnie...

Kanadoje gimusi Sarah Mclachlan greta “Dave Matthews Band” yra viena iš kelių importinių “prekių”, kurias JAV uždarbiaujantys studentai parveža į Lietuvą. Tokių “misionierių” dėka jos “Fubling Towards Ecstacy” kadaise papuolė ir į mano rankas, o dabar jaučiu pareigą paskleisti gerą žinią toliau. Žinia kiek užlaikyta, nes “Afterglow” pasirodė praėjus 6 metams nuo paskutinio jos studijinio albumo “Surfacing”. Darbas buvo silpnokas, bet veikiami stulbinamo “Fumbling Towards Ecstacy” poveikio, gerbėjai albumą užkėlė į “Billboard” (perkamiausių JAV albumų suvestinė) sąrašo viršūnę. Panašiai ir su “Afterglow” - alkis talentui jaučiasi ir naujausias Mclachlan darbas pasiekė antrąją minėtojo “Billboard” poziciją.

REKLAMA
REKLAMA

Sunku pasakyti, kodėl gerbėjai kaltina dainininkę “nupopsėjimu”, nes albume “Afterglow” nėra nieko panašaus į net pas mus transliuotą “Sweet Surrender”. Albumas vientisas ir netgi, nepabijokime to žodžio, nuobodus. Tema albume viena, melodija, atrodo, irgi. Norėčiau pasiūlyti jums ką nors paklausyti, bet, deja, nėra ką.

Koncertų serijos “Lilith Fair”, atradusių ne vieną dešimtį talentingiausių JAV dainininkių ir atlikėjų, organizatorė šiuokart tik pakartojo tai, ką mes jau girdėjom prieš 6 metus. Su “Afterglow” ji po truputį pereina į kitą - Enya teritoriją. Gražu, melodinga ir labai gerai prieš užmiegant.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

http://www.sarahmclachlan.com/http://www.aquezada.com/sarah/http://www.sarahfan.com/Albumo ištraukų galima paklausyti čia:http://www.vh1.com/artists/az/mclachlan_sarah/353945/album.jhtml

"Esbjorn Svensson Trio" - "Seven Days of Falling"09.22, "Act" (džiazas)Įvertinimas: 8/10

Džiazas - žanras, reikalaujantis tam tikro pasirengimo. Galbūt išskyrus tuos atvejus, kai kalbame apie Keithą Jarretą, Dianą Krall ar (tebūnie) Norah Jones. Vieni jų tiesiog turi kažką suprantamo visiems, kiti labiau orientuojasi į populiariosios muzikos žanrą, tačiau priimtinumas plačiam klausytojų ratui - bendras bruožas, vienijantis visus išvardytus atlikėjus. Prie tokių ir “Esbjorn Svensson Trio", dažniau vadinami “E.S.T”.

REKLAMA

Pianisto Esbjorno Svenssono trio yra iš Švedijos, o tai, kad Europos šiaurė diktuoja muzikines madas, turėtų būti žinoma kiekvienam melomanui. “E.S.T.” išskirtiniai tik tuo, kad realiai groja ne popmuziką, bet džiazą, tačiau tikėtina, kad džiazas kaip tik dabar gali įgauti universalesnį atspalvį (vėlgi Norah Jones), o “E.S.T.” bus vieni šio judėjimo pionierių.

Pirmi du švedų kolektyvo darbai sugebėjo pasiekti aukščiausius savo šalies albumų pardavimo rodiklius ir trečiasis neturėtų būti išimtis. “E.S.T.” pasiekimų sąraše - ne vienas apdovanojimas kaip geriausiai grupei ir metų albumui. Tarp jų ir prestižinis “BBC JAZZ Awards” geriausiai tarptautinei grupei.

REKLAMA

Nuotaikos "Seven Days of Falling" varijuoja kur kas labiau nei pirmuose albumuose, todėl dingsta vientisumo jausmas. Jo ir taip trūkdavo maišant įvairias muzikines įtakas, o paskutiniame, įdėjus ir popmuzikos lengvumo, galutinis skambesys ieško ir šio žanro profesionalo, ir mėgėjo. Kaip į "Seven Days of Falling" reaguos pirmieji, sunku prognozuoti, bet būdamas antrųjų grotose džiaugiuosi galėdamas praplėsti muzikinį akiratį. Ypač albumu “Strange Place For Snow”.

http://www.dieselmusic.se/est/

"Midnight Choir" - "Waiting for the Bricks to Fall"03.21, "Glitterhouse"/ “Soyuz” (alternatyvus rokas)Įvertinimas: 9/10Panašu į: "Tindersticks", Nick Cave, Leonard Cohen

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikiu, kad “Midnight Choir” bus ne paskutinis bandymas reklamuoti Lietuvos muzikinėje rinkoje pasirodžiusius nebrangius rusų leidybinės kompanijos “Soyuz” (http://www.music.soyuz.ru/) perleidžiamus albumus. Jeigu jus domina, kas Lietuvoje užsiima minimos kompanijos produkcijos platinimu - klauskite elektroninio pašto adresu teksto apačioje (arba “nemokamai reklamai - ne”).

Nors “Midnight Choir” yra nežinoma kompanija, to nepasakysi apie “Tindersticks” ar “The White Stripes” ir jų naujausius darbus, kuriuos tai pat galima rasti “Soyuz” kataloge. Nuo užsienyje leistų kompaktinių plokštelių jie skiriasi tik užrašu “For the sales in Russia and CIS countires only” kitoje viršelio pusėje ir kaina - 20 litų.

REKLAMA

Ant albumo “Waiting For The Bricks To Fall” pakuotės užrašyta, kad kolektyvas yra Norvegijos “Grammy” atitikmens laimėtojas, o žinant, kad Europos šiaurė diktuoja muzikines madas, garso imi laukti “teigiamu režimu”. Ir tikrai, kitoje anonso vietoje matomi “Tindersticks”, Nicko Cave’o ar Leonardo Coheno vardai (į tai turėtų būti panašūs “Midnight Choir”) pasigirsta jau pirmoje kompozicijoje “Into The Dark”. “Tindersticks” čia bene mažiausia. Kaip ir visame albume - tik nepasotinamos styginių linijos primena jų nuotaikas. Tiesiog tiek vokalu, tiek tekstais (vien dainų pavadinimai “Into The Dark”, “Last Chapter” “Motherless Child” ar “Requiem” šį bei tą sako), tiek nuotaika “Midnight Choir” gerokai “tamsesni”. Tačiau jie nėra gotų mados persekiojamos aukos ir nekopijuoja jau esamų kolektyvų. Panašumų yra, bet tik tiek. Jeigu 20 litų mielai atiduotumėte už originalų “pusė velnio” apibūdinamą albumą - “Midnight Choir” galite imti užsimerkę.

REKLAMA

http://www.unsungstreet.cjb.net/http://www.midnight-choir.com/http://www.midnightchoir.org/hpg.cgi

"Brazzaville" - "2000"

2000.08.08, "Engine" - 2003 “Soyuz” (alternatyvusis poprokas, bosanova)Įvertinimas: 9+/10Panašu į: "Buena Vista Social Club", Beck, “Morphine”

Dar 47 minutėmis pratęskime kelionę po “Soyuz” leidinių pasaulį. Prabilti apie “Brazzaville” paskutinėje 2003 metų apžvalgoje tiesiog būtina - vėliau būčiau tiesiog nesuprastas, nes šis diskas pasaulį išvydo dar 2000 metais ir tik “Soyuz” jį perleido 2003-aisiais. Taigi apie “Brazzaville” galima kalbėti tik kaip apie metų atradimą, o ne kaip apie geriausią 2003 metų albumą. Nors ir pavėluotai, bet tikrai verta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su Rusija “Brazzaville” santykiai itin įdomūs. Visai neseniai kolektyvas iš JAV atvyko koncertuoti į mūsų didžiąją kaimynę ir tai buvo pirmosios jų gastrolės už tėvynės ribų. Kultinė grupė - taip “Brazzaville” pristatytų paprastas rusų melomanas. Kartais taip būna. Panašiai per akademinius sluoksnius net ir iki Lietuvos atkeliavo modernaus slaviško folkloro genijaus Gorano Bregovichiaus įrašai, tad garantuota “Brazzaville” sėkmė neturėtų stebinti. “Soyuz” jau išleido 3 iš 4 albumų ir tai šį bei tą pasako apie niekam “nežinomą” grupę.

REKLAMA

Kuo jie įdomūs? Ar kada girdėjote senukų iš Kubos kapelą “Buena vista Social club”? Atrodytų, kad nėra ko džiaugtis gyvenant ten, bet ne - džiūgauja žmonės, muša būgnus, braukia per pianino klavišus, pučia trimitus - kaip gali nejudėti gyvas būdamas? O atlikėjo Becko kūryba pažįstama? Ypač naujausias albumas, kuriame melancholiškas vokalas atsiskleidžia visu gražumu... Užsimerkit, sujunkit šias 2 kūrybines bazes į vieną ir jūsų ausyse “Brazzaville”.

Grupės siela - Davidas Brownas šešerius metus grojo saksofonu jau minėto Becko grupėje. Vėliau su dar 6 muzikantais įkūrė “Brazzaville”, kurioje skamba viskas, ką jis taip mėgo, - kelionės po Lotynų Ameriką, Rytus. Ir tik melancholiškas vokalas išduoda, kad skambant bosanovos, rumbos, sambos, džiazo ir roko elementams, į šokių aikštelę kviečiami nebūtinai linksmybėse skendintys žmonės. Grojant tokiam neįpareigojančiam ritmingam “neformatui” atsipalaiduos net ir didžiausi surūgėliai - “Brazzaville” privers.

REKLAMA

Parsisiųsti dainą "Deng Xiaoping" mp3 formatu galite čia:http://www.brazzaville2002.com/mp3/deng_xiaoping.mp3http://www.brazzaville2002.comAlbumo ištraukų galima paklausyti čia:http://www.vh1.com/artists/az/brazzaville/247819/album.jhtml

Klausimai? Komentarai? Pasiūlymai? - [email protected]

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų