REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keliaujant į bet kurią svečią šalį svarbu pasidomėti to regiono papročiais kultūra ir tradicijomis. Žemiau pateikiame svarbiausius dalykus, kuriuos verta žinoti keliaujantiems į Iraną.

REKLAMA
REKLAMA

Ar saugu vykti į Iraną? Išjunkite televizorių ir nustokite klausytis gandų – Iranas viena saugiausių šalių turistams, ir tikrai nenusivilsite ten apsilankę. Nesvarbu ar keliaujate vienas ar su grupe žmonių – jūs ten būsite saugus.

REKLAMA

Iranas (nuotr. SCANPIX)Iranas (nuotr. SCANPIX)

Moterys turistės Irane. Net moteris keliaujanti į Iraną viena gali jaustis visiškai saugi. Dėl viso pikto, vietoje taksi, rinkitės viešąjį transportą. Viešbučiuose moterų saugumu taip pat bus atitinkamai pasirūpinta.

Avialinijos Irane. Irane veikia tiek tarptautinės avialinijos, tiek Irano avialinijos tokios kaip „Irane Airlines“, „Aseman Airlines“ ir „Mahan Airlines“.

Iranas (nuotr. SCANPIX)Iranas (nuotr. SCANPIX)

Irano laiko juosta ir vieta žemėlapyje. Plotas - 1648 195 kvadr. kilometrai, 16-ta pagal dydį pasaulio valstybė, +3,30GTM.

REKLAMA
REKLAMA

Valiuta, banko kortelės. Beveik visos pasaulio valiutos čia yra pripažįstamos ir keičiamos į Irano piniginį vienetą. Geriausia pinigus išsikeisti vos atvykus, oro uoste. IKA tarptautinė avialinijų kompanija šalies sostinėje Teherane teikia banko paslaugas ištisą parą. Deja, kreditinės kortelės čia nepriimamos, todėl visuomet turėkite grynųjų pinigų. Visi bankai čia atidaryti nuo šeštadienio iki ketvirtadienio, darbo laikas: 7.30 – 13.30.

Iranas (nuotr. SCANPIX)Iranas (nuotr. SCANPIX)

Mobilūs, viešieji telefonai ir internetas. Labai populiarūs šalyje mobilūs telefonai, šalies kodas +98. Geriausia įsigyti SIM kortelę vos atvykus, tai galite padaryti oro uoste. Šalyje draudžiama vairuoti ir tuo pačiu metu kalbėti mobiliuoju telefonu. Čia gausu interneto prieigų kavinėse, viešbučiuose, oro uoste ir kitose viešose vietose. Prireikus informacijos skambinkite numeriu 118, viešose telefono budelėse galite skambinti nemokamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada geriausia vykti į Iraną? Persijos ir Omano įlankų pakrantėse vyrauja tropinis klimatas. Iraniečiai mėgaujasi visais keturiais sezonais. Lietingiausias laikotarpis čia prasideda nuo rugsėjo ir tęsiasi iki balandžio. Šalčiausi mėnesiai – gruodis ir sausis. Šalies pietuose žiemos būna švelnios, o vasaros – labai karštos. Šiaurės vakarinėje šalies dalyje žiemos paprastai šaltos, čia būna daug sniego, o vasaros būna karštos ir sausos.

Iranas (nuotr. SCANPIX)Iranas (nuotr. SCANPIX)

Irano nacionalinė kalba. Valstybinė kalba yra naujoji persų kalba, taip pat vadinama farsi. Tai indoeuropiečių kalba bei didžiausia iranėnų kalbų grupės kalba. Anglų kalba čia taip pat suprantama, tačiau daugiausia kavinėse, parduotuvėse ir tarp išsilavinusio jaunimo.

REKLAMA

Atvykimas į Iraną. Čia galima patekti kertant sieną, oru bei jūra.

Viza ir pasas. Kiekvienas atvykstantis privalo turėti galiojantį pasą. Prieš išvykstant į Iraną geriausia susisiekti su šalies ambasada ir pasiteirauti apie turistinę vizą.

Iranas (nuotr. SCANPIX)Iranas (nuotr. SCANPIX)

Sveikata ir saugumas. Gydymo paslaugos Irano miestuose yra geros, tačiau kaimo vietovėse nepatenkinamos ir teikiamos tik kai kurios. Turistams patariama turėti pilną sveikatos draudimą ir prieš kelionę pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Vanduo iš krano čia švarus ir tinkamas gerti.

REKLAMA

Irano religija. Didžioji dauguma Irano gyventojų – musulmonai šiitai (89%), apie 9% gyventojų yra musulmonai sunitai. Taip pat išpažįstamas zoroastrizmas, judaizmas, krikščionybė.

Darbo valandos Irane. Parduotuvės ir įvairūs centrai čia dirba kasdien nuo šeštadienio iki ketvirtadienio. Kai kuriose parduotuvėse nuo 13h iki 16h yra pietų pertrauka. Vėliau dirbama įprastai iki 9 valandų vakaro. Kai kurie centrai užsidaro dar vėliau.

Papročiai ir tikėjimas. Iraniečiai yra malonūs ir svetingi žmonės bei to paties tikisi iš čia atvykusių turistų. Lankytojai turėtų gerbti Islamą. Spausti ranką šalyje būdinga pasisveikinant. Tačiau nemandagu moteriai spausti ranką vyrui, ypač gatvėse, viešose vietose. Iraniečiai bendraudami palaiko artumą, gali stovėti labai arti jūsų.

Jei keliaujate per Ramadano laikotarpį. Tai šventasis musulmonų pasninko mėnuo. Ramadano metu turistai neturėtų viešai gerti ar valgyti gatvėse, o juolab rūkyti! Kol vyksta pamaldos, pavalgyti ir išgerti galite tik viešbučių kavinėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų