religija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „religija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „religija“.

Putinas ir jo religinė brolija: laukia Antikristo atėjimo, tiki pranašystėmis

2023-ųjų rugsėjį Vladimiras Putinas keliavo į Nižegorodsko sritį, tariamai palaikyti vietinį gubernatorių rinkimuose. Tačiau vienu iš pagrindinių jo kelionės motyvų buvo moterų vienuolynas Divejevo kaime, kuriame pamėgęs lankytis ne tik jis pats, bet ir taip vadinamoji „Divejevo brolija“ – aukšto rango Rusijos politikų „klubas“. Tuomet V. Putinas apsilankė Divejevo vienuolyne ir dovanų įteikė XVI a. Dievo Motinos ikoną, mainais gavo Serfimo Sravoskio – vieno iš labiausiai gerbiamų rusų stačiati...
2024-04-14

Izraelyje ultraortodoksai priešinasi būti paimti į kariuomenę: „Geriau mirsime, nei eisime į kariuomenę“

Palestiniečiai Gazos Ruože sako, kad penki mėnesiai karo jų gyvenimą pavertė pragaru. Tačiau daugėja vilčių, kad artimiausiu metu įsigalios paliaubos. Apie tai prakalbo Joe Bidenas, kuris teigė, kad Izraelis nutrauks karo veiksmus per šventąjį musulmonų Ramadano mėnesį. Tačiau ar „Hamas“ išlaisvins visus įkaitus, kaip to reikalauja Izraelis, neaišku. Žydus ultraortodoksus Jeruzalėje jėga tramdo gausios policijos pajėgos.
2024-02-29

Milda Ališauskienė apie dar vieną sovietmečio traumą: „Pagonims nėra vietos privilegijuotųjų sąraše“

Religinės mažumos Lietuvoje iki šiol yra stigmatizuojamos, tam didelę įtaką turėjo sovietmetis, kurio metu siekta, kad visuomenėje visi būtų vienodi. „Santvarka pasikeičia, bet visuomenė taip greitai nepasikeičia. Stereotipai, štampai – egzistuoja“, – taip apie Lietuvoje esančias religines mažumas kalbėjo religijos sociologė Milda Ališauskienė.

Šalies katalikai mini Grabnyčias: atskleidė svarbiausias tradicijas

Šalies katalikai mini vieną svarbiausių katalikiškų švenčių – Grabnyčias. Bažnyčiose šiandien šventinamos vaškinės žvakės. Pašventinta žvakutė buvo vadinama grabnyčia arba grauduline. Šių žvakių būdavo visuose namuose ir jos plačiai naudotos apeigoms ir buityje. Rūtomis ir baltu kaspinu papuoštą grabnyčių žvakę vaikai nešdavosi ir tebesineša eidami pirmosios Komunijos. O svarbiausia – Grabnyčių žvakė pasitarnaudavo mirus artimajam. Ir senovėje dažniausiai žmonės tokias žvakes liedavo patys.

Lietuvoje gali atsirasti naujas tikėjimas: kitaip baudą teks mokėti visiems gyventojams

Prieš daugiau nei metus Seime įvykęs balsavimas senovės baltų tikėjimo įteisinimo pagonims buvo nepalankus. Tačiau jie nenuleidžia rankų gavę Europos Žmogaus Teisių Teismo išvadą, kad į balsavimą kišosi Lietuvos katalikų bažnyčia, jie grasina baudomis.  Nuo neatmenamų laikų mūsų protėviai tikėjo gamtos jėgomis dievais ir pagoniškais dievais bei deivėmis.

Žemiški bažnyčios turtai: nuo butų, parduotuvių ir kavinių iki viešbučių ar poilsio namų – ir jokių mokesčių

Kaip žinia, bažnyčios, mečetės, vienuolynai ir kiti religiniai pastatai Lietuvoje yra atleisti nuo daugybės mokesčių. Vis tik religinės bendruomenės turi ir visai ne religijai skirto nekilnojamojo turto (NT), iš kurio gauna pajamų. Ir už tai, beje, irgi neturi mokėti mokesčių. Visoms religinėms bendruomenėms Lietuvoje priklauso 7997 religiniai (būtent religinės paskirties) NT, už kuriuos nėra mokamas nekilnojamojo turto mokestis, rodo Registrų centro duomenys.
2023-12-24

ESTT: ES šalių valstybinės įstaigos gali drausti darbuotojams dėvėti religinius simbolius

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) antradienį nusprendė, kad Bendrijos valstybių narių valstybinės įstaigos gali drausti darbuotojams dėvėti religinius simbolius, net jei jie neturi jokio kontakto su visuomene. Pasak ESTT, šis sprendimas buvo priimtas siekiant sukurti visiškai neutralią darbo aplinką. Nutartis priimta po to, kai viena Belgijos vietos valdžios institucijos darbuotoja, prieštaravusi draudimui dėvėti musulmonišką galvos apdangalą, kreipėsi į teismą.
2023-11-29

Lietuva – vis dar labai religinga, bet pokyčiai jau prasideda

Pastebima, kad Lietuvoje pasitikėjimas bažnyčia mažėja, tačiau nepaisant tokių pokyčių, Europoje mūsų šalies gyventojai vis dar lieka vieni religingiausių. Kokie pokyčiai ir kodėl vyksta Lietuvoje? Pasak sociologo Vlado Gaidžio, pasitikėjimo bažnyčia mažėjimas Lietuvoje yra platesnės Europos tendencijos dalis. „Pirmiausia reikia pastebėti, kad tai nėra unikali Lietuvos padėtis. Visose šalyse mažėja pasitikėjimas bažnyčia.

Koplytėles siaubia vandalai: ką pagrobia, juodojoje rinkoje parduoda ir po 5000 eurų

Kretingos rajono muziejininkai ėmėsi išskirtinės misijos – jie važinėja po kaimus ir žmonių prašo atiduoti pakelės koplytėlėse saugomas senovines šventas skulptūras. Tačiau ne ekspozicijas muziejininkai taip siekia papildyti – į tokias koplytėles įsisuko vagys. Vien per šiuos metus jie jau nugvelbė dešimtis senovinių skulptūrų. O juodojoje rinkoje tokių, daugiau nei šimtą metų skaičiuojančių rankų darbo kūrinių, kaina siekia ir 5000 eurų.

Kunigų seminariją metęs Benas Jackūnas – apie klierikų kasdienybę ir tapimą komiku: „Mačiusius mane prie altoriaus tai šokiravo“

Iš Pasvalio kilęs 23-ejų Benas Jackūnas augo tikinčioje šeimoje. Nuo mažumės mokytas poterių, paauglystėje pradėjo gilintis į egzistencinius klausimus, o baigęs mokyklą tapo kunigų seminarijos studentu. Ir nors iš pradžių sekėsi gerai, greitai klierikas pajuto ne tik vienatvę, bet ir laisvės trūkumą. „Turbūt buvau per mažai pamaldus ir neatlaikiau“, – svarsto jis.  – Benai, baigęs Pasvalio gimnaziją nusprendėte tapti kunigu ir įstojote į Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją.
2023-05-04
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų