REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Regionų gaivinimą opoziciniai konservatoriai siūlo pradėti nuo papildomos paramos suteikimo norintiesiems ten įsigyti būstą ir nuo pelno mokesčio lengvatos taikymo verslui, kuris kuria darbo vietas.

 Regionų gaivinimą opoziciniai konservatoriai siūlo pradėti nuo papildomos paramos suteikimo norintiesiems ten įsigyti būstą ir nuo pelno mokesčio lengvatos taikymo verslui, kuris kuria darbo vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Virstame vieno miesto valstybe. Beveik 40 bendrojo vidaus produkto tenka Vilniaus miestui, ir tas procesas kol kas nestoja. (...) Didmiesčiuose ir regionuose nedarbas skiriasi iki dviejų kartų, ypač tarp jaunimo, tai yra du kartai. Vidutinis darbo užmokestis skiriasi 35 procentais. Iš regionų žmonės daugiausia juda į didmiesčius arba išvyksta svetur“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

„Taigi, kur bežiūrėtume, kur bedurtume pirštu į bet kokį ekonominį ar socialinį rodiklį, akivaizdžiai matome, kad turime tokį paradoksalų dalyką – kad iš esmės pradėjome vystytis kaip Rusija, kur yra Maskva ir visa kita. Turbūt, yra pats tas metas stabtelėti ir paklausti, kokios Lietuvos norime, kokios regioninės sanklodos mūsų valstybėje reikia, nes iš tikrųjų ta atskirtis (...) jau tampa ir nacionalinio saugumo problema“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Artimiausiomis dienomis konservatoriai planuoja Seimo posėdžių sekretoriate įregistruoti įstatymų pataisas, kad mažiau pasiturintiems jauniems žmonėms ir šeimoms greta dabar valstybės suteikiamos 10 arba 20 proc. subsidijos, skiriamos iš dalies apmokėti būsto kreditą, papildomai būtų suteikiama 15 proc. subsidija, kai kreditas imamas pirmam būstui įsigyti ne didmiesčiuose ir ne kurortinėse vietovėse.

Pasak L.Kasčiūno, tam papildomai iš biudžeto per metus gali reikėti nuo 5 iki 10 mln. eurų.

Taip pat siūloma mažiau pasiturintiems jauniems žmonėms, norintiems regionuose statyti namą, perleisti valstybinės žemės sklypą su teise išsipirkti. Ant šio sklypo asmuo arba šeima įsipareigotų pastatyti gyvenamąjį namą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak iniciatorių, siekiant paskatinti darbo vietų kūrimą, reikėtų smulkioms ir vidutinėms įmonėms pusmetį nuo veiklos pradžios taikyti nulinį pelno mokesčio tarifą. Tai būtų ne daugiau kaip 50 darbuotojų turinčios įmonės, o jų pajamos negalėtų viršyti 300 tūkst. eurų.

„Noriu pabrėžti, kad tai pirmasis paketas, susijęs su regionine politika, kiti įstatymų iniciatyvų paketai bus pateikti netolimoje ateityje“, – teigė L.Kasčiūnas.

Pasak konservatorės Agnės Bilotaitės, ateityje ketinama siūlyti pataisas, kuriomis savivaldybės būtų skatinamos pritraukti investicijų pas save.

REKLAMA

Jos tvirtinimu, taip pat būtina sukurti objektyvų savivaldybių reitingavimo mechanizmą. Mat dabar nėra aiškios sistemos, kuri pasakytų, kurios savivaldybės yra probleminės ir kurioms reikia didesnės paramos. Taip pat galvojama siūlyti įteisinti tikslines savivaldybių stipendijas.

„Žinome, kad rajonuose trūksta medikų, kitų specializacijų žmonių. Savivaldybės galėtų skirti stipendijas į didmiesčius vykstantiems studijuoti jaunuoliams, bet žmogus turėtų grįžti ir padirbėti savo krašte“, – sakė A.Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų