REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiuosiuose miestuose įžiebus kalėdines eglutes, šalia jų ėmė veikti ir kalėdinės mugės. Jose ko gero populiariausia prekė – kalėdinis vynas. Tačiau jau užsienyje spėję apsilankyti gyventojai skaičiuoja, kad svetur karštas vynas ir kiti užkandžiai beveik dvigubai pigesni.

Didžiuosiuose miestuose įžiebus kalėdines eglutes, šalia jų ėmė veikti ir kalėdinės mugės. Jose ko gero populiariausia prekė – kalėdinis vynas. Tačiau jau užsienyje spėję apsilankyti gyventojai skaičiuoja, kad svetur karštas vynas ir kiti užkandžiai beveik dvigubai pigesni.

REKLAMA

Vilniaus kalėdinėje mugėje karštas vynas gali atsieiti ir 8 eurus, o tuo metu Vokietijoje Hamburgo kalėdinėje mugėje vos 4 eurus.

Svetur ir gražiau, ir pigiau

Vilnietis Regimantas praėjusią savaitę apsilankė Vokietijoje, Hamburgo kalėdinėse mugėse. Jis pasakojo, kad ten bene populiariausia prekė – karštas kalėdinis vynas.

„Ten jis parduodamas daugkartinio naudojimo stiklinėje, vyno stiklinė atsieina 7 eurus. Išgėrus vyną, ją galima grąžinti pardavėjams ir jie grąžina 2,5 euro, taigi vynas Vokietijoje kainuoja 4,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Grįžęs apsilankiau Vilniaus kalėdinėje mugėje. Ten už 4 eurus išeina tik nealkoholiniai gėrimai – kisielius, nealkoholinis vynas, karštas šokoladas ir pan. O karšto vyno stiklinė pas kai kuriuos pardavėjus siekia ir 8 eurus. Kitų karštų alkoholinių kokteilių kainos panašios – jie kainuoja 7–8 eurus“, – kainas vardijo vyras.

REKLAMA

Anot jo, Hamburge pigesni ir įvairūs užkandžiai.

„Juk dažnas prie vyno nori ir užkąsti. Vokietijoje tradicinės spurgytės kainuoja  2–3 eurus, kepta dešrelė 3–4 eurus. Tuo metu Vilniaus kalėdinėje mugėje bet kokie blyneliai, spurgytės ar saldumynai kainuoja apie 5 eurus. Už 3 eurus išeina tik nedidelis olandiškas vaflis, meduolis ar paprasčiausias blynelis su cukrumi ir sviestu“, – lietuviškas kainas vardijo vyras.

Kavinėse pigiau nei lauko mugėje

Tuo metu Viktorija iš Kauno stebėjosi, kad mugėje kainos didesnės nei šalia esančiose kavinėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Su šeima aplankėme kalėdinę eglutę ir šalia įsikūrusį kalėdinį miestelį. Visi prekeiviai siūlo tą patį – karštus gėrimus ir saldumynus. Karštas vynas atsieina 5 eurus, o nealhokolinis vynas ir kiti karšti gėrimai 3–4 eurus.

Tuo metu šalia esančioje kavinėje karštas vynas kainuoja vos 3,5 euro. Nusprendėme ten jo išgerti ir ne tik dėl kainos. Juk viduje sėdėti ir gerti vyną daug jaukiau ir smagiau. O eglutę galima apžiūrėti ir be vyno“, – tikino moteris.

Anot jos, netgi jaukiau vyną gerti patalpoje negu šąlant lauke.

„Apskritai žmonėms reikėtų patikrinti kainas ir aklai nepirkti mugėse nei dovanų, nei gėrimų ar maisto. Juk prekybininkai ir bando užsidirbti, naudodamiesi žmonių šventine nuotaika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netgi šalia eglutės esančiose parduotuvėlėse ar kavinėse gali būti kur kas pigiau. O į eglutę galima pažiūrėti ir pro langą“, – siūlė Viktorija.

Kalėdų miestelis veiks iki sausio 1 d.

Vilniaus savivaldybė informavo, kad šalia Kalėdų eglės įsikūrę Kalėdų miestelis Katedros aikštėje veiks nuo gruodžio 1 d. iki sausio 1 d. Apsilankyti Vilniaus Kalėdų miestelyje kviečia keturios dešimtys namelių, kurie siūlo įvairiausias vietos amatininkų pagamintas dovanas ir kalėdinius skanėstus.

Taip pat nuo gruodžio 1 d. iki sausio 7 d. į pusvalandžio keliones po Kalėdų dvasia alsuojantį senamiestį mažuosius ir jų tėvelius kvies Kalėdinis traukinukas, kuris keleivius pasitiks pagrindinėje stotelėje – šalia Katedros aikštės, Šventaragio g. 2. Maršrutas suks ratu: Šventaragio, Pilies, Didžiosios (Rotušės a.), Vokiečių, Dominikonų, Universiteto, Šventaragio gatvėmis. Bilieto kaina – 5 € (visiems).

Mažesni nei 90 cm ūgio vaikai, kurių ūgį matuos ypatinga „Nykštukų“ matuoklė, keliaus nemokamai. Bilietus galima bus įsigyti internetu arba stotelėje, telefonu nuskenavus QR kodą.

nepirkit,neatostogaukit lietuvoje prie susmirdusios juros,neduokit uzsidirbti lietuvos spekulentam,nebus paklausos ir kainos nukris,viskas paprasta,reikia ne verkslenti o daryti,lietuviai ka moka tai moka paverkslena pasibednelina ir viskas tuo baigiasi.
- Kodėl Lietuvoje brangu?
- Kodėl Lietuvoje brangu?
- Nes Maironis parašė „Lietuva brangi“.
Man px, kaip yra Vokietijoje
Man px, kaip yra Vokietijoje
Ar Amerikoje. Aš gyvenu Lietuvoje. Man per brangu - neperku ir bbs tiems prekeiviams į ausį. Yra perkančių? Nu tai koks skirtumas, kiek tai kainuoja Vokietijoje?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų