Penktadienį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m ilgio) baseine planetos rekordą pakartojo Švedijos moterų rinktinė.

Louise Hansson, Sophie Hansson, Sarah Sjostrom ir Michelle Coleman kombinuotoje estafetėje 4x50 m auksą iškovojo su 1 min. 42.38 sek. rezultatu. Tokį patį rezultatą 2018 m. pasiekė JAV rinktinė, kai pagerino pasaulio rekordą.

Šį kartą amerikietės varžovėms neprilygo ir tenkinosi sidabru (1:43.61). Trečios buvo Nyderlandų plaukikės (1:44.03).

Sensacingai baigėsi moterų 50 m plaukimo krūtine rungtis, kurioje auksą laimėjo Anastasia Gorbenko (29.34 sek.). Tai buvo pirmas aukso medalis trumpame baseine per Izraelio istoriją. Antra buvo Europos rekordą su Rūta Meilutyte (28.81) besidalinanti italė Benedetta Pilato (29.50), o trečia buvo S.Hansson (29.55).

Taip pat istoriją sukūrė vos 15-os metų Bosnijos ir Hercegovinos talentė Lana Pudar. Ji moterų 200 m peteliške finišavo trečia (2:04.88) ir pelnė pirmą medalį savo šaliai per pasaulio čempionatų istoriją. Šią rungtį laimėjo kinė Yufei Zhang (2:03.01), o antra buvo amerikietė Charlotte Hook (2:04.35).