14
R. Meilutytė sugrįžo į baseiną. (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėdoje vykstančiame Lietuvos plaukimo atvirajame čempionate trečiąjį medalį iškovojo į baseiną sugrįžusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Ji triumfavo 50 m plaukimo krūtine finale.

14

Distanciją plaukikė įveikė per per 29,33 sek. ir gana užtikrintai pranoko visas varžoves bei iškovojo aukso medalį.

Sidabro medalį iškovojo Agnė Šeleikaitė, kurios laikas 31,31 sek. Trečia atplaukė Karilė Ališauskaitė (32.58 sek.).

Nors R.Meilutytė tikino į čempionatą atvykusi plaukti savo malonumui, jos rezultatai vis dar yra įspūdingi. Penktadienį moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finalas vyko ir pasaulio čempionate Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai). Įdomu tai, kad ten auksą laimėjusi Izraelio sportininkė Anastasia Gorbenko (29.34) netgi plaukė 0.01 sek. lėčiau.

R.Meilutytė su 29.33 sek. rezultatu 2021 m. pasaulio reitinge pakilo į 5-ą vietą. Greičiau šiemet plaukė italė Arianna Castiglioni (29.09), jamaikietė Alia Atkinson (29.15), amerikietė Lilly King (29.15) ir britė Imogen Clark (29.32).

R.Meilutytei šioje rungtyje nuo 2014 m. priklauso Lietuvos rekordas – 28.81 sek. Šis rezultatas vis dar yra ir Europos rekordas.

Tiesa, rekordininkės statusą lietuvė dalinasi su itale Benedetta Pilato, kuri pernai šį nuotolį irgi įveikė per 28.81 sek.

Priminsime, kad ketvirtadienio vakarą R. Meiltutytė laimėjo auksą 100 m plaukime krūtine bei sidabrą 50 m plaukime peteliške.