Pirmadienį Kanadoje vykstančiame pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate įvyko ketvirtfinalio bei išlikimo kovos. Kovą iki trijų pergalių dėl išlikimo elitiniame divizione sėkmingai pradėjo Latvijos rinktinė, kuri 5:2 nugalėjo Austriją.

Dvejuose iš keturių ketvirtfinalių intrigos nebuvo: Čekija net 9:1 sutriuškino Šveicariją, o JAV 11:1 sutriuškino Vokietiją.

Visgi kituose mūšiuose intriga buvo gyva. Kanada tik po pratęsimo 4:3 palaužė Slovakiją, o štai intriguojančiame Skandinavijos derbyje Švedija 3:2 palaužė Suomiją, kuri pagal smūgius į vartus laimėjo 35:20.

Trečiame kėlinyje likus žaisti mažiau nei 4 minutes švedai atsilikinėjo 1:2, tačiau ne tik sugebėjo išlyginti rezultatą, bet likus žaisti vos 1 min. 5 sek. Švedijai įvartį pelnė Victoras Stjernborgas bei padovanojo įspūdingą pergalę.

Švedija aukso nėra iškovojusi nuo 2012 m. Jie 2018 m. pralaimėjo finalą Kanadai, o 2020 ir 2022 m. iškovojo bronzos medalius.

Suomija paskutinį kartą auksu džiaugėsi 2018 m.

Pusfinalyje sausio 4-ą dieną susikaus Čekija ir Švedija bei JAV ir Kanados rinktinės. Tą pačią dieną įvyks ir antroji Austrijos bei Latvijos rinktinių kovą dėl išlikimo.