REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytoja Poonam Desai įspėjo apie penkis gyvenimo būdo įpročius, kurie gali kelti rimtą pavojų jūsų sveikatai, įskaitant kavos gėrimą tam tikru paros metu.

Gydytoja Poonam Desai įspėjo apie penkis gyvenimo būdo įpročius, kurie gali kelti rimtą pavojų jūsų sveikatai, įskaitant kavos gėrimą tam tikru paros metu.

REKLAMA

Nors manoma, kad kava yra labai naudinga sveikatai, pavyzdžiui, padeda išvengti antrojo tipo diabeto ir padeda numesti svorio, ekspertė įspėjo, kad ji gali kelti ir tam tikrą pavojų.

Savo „TikTok“ vaizdo įraše gydytoja P. Desai, @doctoranddancer, turinti daugiau nei 22 000 sekėjų, paragino žmones nebegerti kavos po tam tikro dienos laiko, rašo express.co.uk.

Gydytoja paaiškino, kodėl ji niekada negeria kavos ir nevartoja kofeino po vidurdienio

„Kofeino pusinės eliminacijos laikas trunka penkias-šešias valandas, todėl prieš pat miegą jis vis dar gali išlikti organizme ir trukdyti užmigti, – sakė ji. – Todėl po pietų tikrai stengiuosi vengti bet kokių kofeino turinčių gėrimų.“

Miego trūkumas siejamas su daugeliu lėtinių sveikatos problemų, įskaitant širdies ir inkstų ligas, aukštą kraujospūdį, diabetą, insultą, nutukimą ir depresiją.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinės sveikatos agentūros duomenimis, maždaug kas trečias suaugęs Jungtinės Karalystės gyventojas bent kartą gyvenime susiduria su miego sutrikimais.

REKLAMA

Jos pastebėjimai yra paremti 2015 metais žurnale „Science Translational Medicine“ paskelbtais tyrimais, kuriuose nustatyta, kad prieš tris valandas iki miego išgėrus dvigubo espresso kavos gėrimo ekvivalentą, kūno laikrodis gali pasukti beveik valandą atgal ir mes iš esmės tarsi atsiduriame kitoje laiko juostoje.

Gydytoja P. Desai įspėja apie tam tikrus gyvenimo būdo įpročius, kurių reikėtų vengti arba keisti savo sveikatos labui.

„Esu gydytoja ir štai penki dalykai, kurių nedarau arba jau nebedarau dėl savo sveikatos, – aiškino ji. – Pirmiausia, tai nevartoju alkoholio. Joks alkoholio kiekis nėra saugus mūsų sveikatai.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, per didelis alkoholio vartojimas yra susijęs su lėtinių ligų vystymusi ir kitomis sveikatos problemomis, pavyzdžiui, aukštu kraujospūdžiu, širdies ligomis, insultu, kepenų ligomis ir virškinimo sutrikimais.

Jis taip pat siejamas su krūties, burnos, gerklės, stemplės, balso stygų, kepenų, storosios ir tiesiosios žarnos vėžiu.

Toliau gydytoja P. Desai perspėja nenaudoti maistui plastikinių indų.

„Plastikiniai indai, ypač juos kaitinant, gali išskirti endokrininę sistemą ardančias medžiagas, todėl aš jų nebeperku“, – sakė ji.

Nacionalinis aplinkos sveikatos institutas endokrininę sistemą ardančias chemines medžiagas (EDC) apibūdina kaip chemines medžiagas, kurios gali imituoti, blokuoti ar trikdyti organizmo hormonus, kurie yra endokrininės sistemos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Valstijų aplinkos apsaugos agentūra teigia, kad šios cheminės medžiagos yra susijusios su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant reprodukcijos trikdžius, padidėjusią vėžio riziką ir imuninės bei nervų sistemos funkcijos sutrikimus.

Gydytoja taip pat rekomenduoja reguliariai neskraidyti taip vadinamais „raudonųjų akių“ skrydžiais, t. y. skrydžiais, kurie išvyksta vėlai vakare ir atvyksta anksti ryte.

„Tokie skrydžiai gali labai sutrikdyti jūsų miegą visai nakčiai, todėl, jei tik įmanoma, aš visada vengiu tokių skrydžių“, – sakė ji.

Taip pat P. Desai ragina žmones kiekvieną dieną būtinai valgyti penkis skirtingus augalinius maisto produktus – tai gali būti vaisiai, daržovės, žolelės ir prieskoniai.

Kaip nusibodo! Kiekvieną dieną vis naujiena! Iš ryto rašo, kad kavą gerti sveika, po pietų, kad nesveika ir t.t. Baikit nesąmones rašinėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų