• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas pirkėjus papiktinęs kainų skandalas – tie patys populiarūs lietuvių pagaminti ledai „Baltija“ Latvijoje kainuoja 1,5 euro, o štai Lietuvoje beveik 1 euru brangiau. O įdomiausia tai, kad kainos skiriasi net to paties tinklo parduotuvėse.

Naujas pirkėjus papiktinęs kainų skandalas – tie patys populiarūs lietuvių pagaminti ledai „Baltija“ Latvijoje kainuoja 1,5 euro, o štai Lietuvoje beveik 1 euru brangiau. O įdomiausia tai, kad kainos skiriasi net to paties tinklo parduotuvėse.

REKLAMA

Tiesa, ledai – ne vienintelė mūsų gamintojų prekė, kuri, net nukeliavusi šimtus kilometrų pas kaimynus latvius kainuoja pigiau nei Lietuvoje.

Vilnietis Mantas, viešėjęs Latvijoje, pamatė, kad jo mėgstami ledai „Baltija“ tenykštėje „Rimi“ kainuoja 1,69 euro. Lietuvoje šio tinklo parduotuvėse už juos tenka suploti 2,49 euro.

„Suprantu, kad veikia rinkos ekonomika ir kainos yra tokios, kiek pirkėjas sutinka mokėti. Jeigu Lietuvoje ledai kainuoja tiek, noriu ledų, niekur nedingsi, moki tokią kainą“, – teigė TV3 žinių kalbintas vilnietis Mantas Dubauskas.

Latviškoje „Maximoje“ šie ledai kainuoja dar pigiau nei tenykštėje „Rimi“ – 1,59 euro, nors lietuviškoje „Maximoje“ mokame 2,49 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Ledai – ne vienintelė prekė, kuri yra brangesnė Lietuvoje nei Latvijoje. Pavyzdžiui, sūrelis „Magija“ su aguonomis Lietuvoje kainuoja 59 centus. Net nereikia išeiti iš parduotuvės, kad galėtum internete pasitikrinti – Latvijoje jis kainuoja 49 centus. O dabar, kai akcija – vos 25 centus.

REKLAMA

Lietuviška „Rimi“ šiuos sūrelius parduoda dar brangiau – už 61 centą. Kalbinti pirkėjai piktinasi, kad moka už lietuvišką sūrelį kone ketvirtadaliu brangiau nei latviai.

„Užkelia kainas ir viskas, man atrodo, sėdi, į lubas pažiūri, davai parašom tiek. Ir rašo. O jūs norit pirkit, norit nepirkit“, – piktinosi vilnietė.

„Kad mūsų valdžia tokia, neprižiūri, nėra kainų kontrolės paprasčiausiai. Jeigu žmonės perka, vadinasi, jiems gerai“, – svarstė kitas vilnietis.

TV3 žinioms prekybininkai paaiškino, kodėl tokią pačią produkciją Lietuvoje parduoda gerokai brangiau nei Latvijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Kainodara sudaroma individualiai, priklausomai nuo kiekvienos šalies rinkos ir joje esančios konkurencijos, taip pat reikia suprasti, kad kiekvienas prekybos tinklas turi skirtingus tiekėjus“, – sakė „Maximos“ atstovė Raminta Gecevičiūtė.

Pasak „Rimi Lietuva“ atstovės Eglės Krasauskienės, prekių kainai įtaką daro daugelis skirtingų veiksnių.

„Skirtingi kaštai būdingi skirtingoms rinkoms. Kaip, pavyzdžiui, darbo užmokesčio krepšelis, energetiniai resursai, parduotuvių patalpų nuoma, parduotuvių išlaikymo kaštai“, – teigė E. Krasauskienė.

O kokie tiksliai kaštai didesni Lietuvoje nei Latvijoje, nei vieno, nei kito tinklo atstovai paaiškinti nesugebėjo. Kodėl mokame brangiau nei latviai, iš minėtų sūrelių ir ledų gamintojų atsakymo iš viso nesulaukėme. Prekių kainas nagrinėjantis Pricer.lt atstovas dalį kaltės dėl „Baltijos“ ledų kainos meta patiems pirkėjams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Už meilę reikia mokėti daugiau. O Latvijoje nėra toks mylimas, ten kiti mylimi, vienintelis už paprastus nežinomus ledus argumentas pirkti yra kaina, tai ir duoda broliams latviams geresnę kainą“, – svarstė „Pricer.lt“ atstovas Petras Čepkauskas.

Jis pastebi, kad dalis vartotojų nesutinka mokėti brangiau ir pradeda vartoti pigesnius, prastesnės kokybės maisto produktus.

„Vartotojas kažkur sutinka permokėti už emociją, už vertę, už meilę 20 procentų prie analogiško produkto kainos. Bet čia kai prasideda dvigubai ir panašiai, jis atsistoja, pasikrapšto galvą, o kodėl, o kame čia reikalas. Ir gyvenimas jį spaudžia pereiti prie pigesnių produktų“, – sakė P. Čepkauskas.

REKLAMA

Tiesa, kaip patikina kai kurie ekonomistai – mokame daugiau, nes ir daugiau uždirbame nei mūsų kaimynai latviai. Pasak ekonomisto Nerijaus Mačiulio, vidutinis atlyginimas Lietuvoje į rankas siekia 1218 eurus, o Latvijoje – 1071 eurų.

Minimalus atlyginimas Latvijoje yra 544 eurai į rankas, Lietuvoje – 633 eurai.

„Žiūrint į latvių atlyginimą vidutinį, latvių minimalų atlyginimą, nekilnojamojo turto kainas, nuomos kainas, jos maždaug penktadaliu Latvijoje mažesnės, ir atitinkamai tai turi įtakos ir parduodamų prekių kainai“, – pastebi N. Mačiulis.

Jis tikino pats pastebintis, kad net ir Lietuvoje tų pačių produktų kainos gali skirtis – mažiau mokėsime atokiame kaime, o daugiau – kurortiniame mieste, kur verslininkai per tris vasaros mėnesius nori užsidirbti tiek, kiek kiti per metus uždirba. Ir brangiau už maisto produktus mokėsime tol, kol už tiek pirksime.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Todėl, kad latvis tiek nesiruošia mokėti, o lietuvis moka. Nustokit pirkti, pamatysit, kaip nusileis ant žemės.
Kad Lietuvos prekybininkai - parazitai, senai aišku.
Pagal oligarchų propagandistą Mačiulį tai viską ką uždirbame turime praleisti maistui ir būtiniausioms prekėms?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų