REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ilgą laiką plastinės operacijos atrodė labiau dailiajai lyčiai rūpintis dalykas, gydytojai konstatuoja, kad laikai keičiasi. Dabar ir vyrams pasidaryti plastinę operaciją estetiniais sumetimais nebėra tabu.   

Nors ilgą laiką plastinės operacijos atrodė labiau dailiajai lyčiai rūpintis dalykas, gydytojai konstatuoja, kad laikai keičiasi. Dabar ir vyrams pasidaryti plastinę operaciją estetiniais sumetimais nebėra tabu.   

REKLAMA

Anot plastikos chirurgų, nors moterys šiandien nebesigėdija pripažinti, kad ne be skalpelio pagalbos pakoregavo sau nepatinkančius kūno trūkumus ir vis atviriau apie tai prasitaria, su vyrais situacija yra kiek kitokia.

Jiems kreipiantis į grožio specialistą prireikia kur kas daugiau drąsos. Kaip yra iš tiesų ir kokios plastinės operacijos tarp vyrų populiariausios? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Sveikatos laikas“ diskutuota su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju, medicinos mokslų daktaru Vygintu Kaikariu.

Vyrai pradeda kitaip žiūrėti į savo išvaizdą

Gydytojas teigė, kad pacientų vyrų augimas nėra drastiškai didelis, tačiau jis stebimas. „Prieš kokius dvejus metų jų buvo 5 proc., dabar – apie 9 proc. visų ateinančių pacientų yra vyrai. Tai per dvejus metus užauginti 4 proc. vyrų, manau, tai labai geras dalykas. Aišku, moterys grožio supratimu lieka ir liks ilgai pirmoje vietoje, bet vyrai visgi irgi pradeda kitaip žiūrėti į savo išvaizdą ir ateina pasišnekėti, ką galime daryti“, – pasakojo V. Kaikaris. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kalbėdamas apie grožio sampratą ir pacientų norus, gydytojas priminė seną tiesa, kad grožis – labai subjektyvus dalykas.

„Negaliu sakyti, kad mano grožis turi dominuoti, kad aš kuriu savo grožį, turiu sukurti tą grožį, kuris patiks tam žmogui, kuris pas mane atėjo. Ir labai sunku kalbant suprasti, ko žmogus nori ir kas jam yra gražu. Štai ir ant sienos kabantis paveikslas vienam gali būti teplionė, kitam – šedevras, tai labai subjektyvu. Tai visuose savo darbuose reikia surasti vizualą, kas yra gražu ir jei surandi ir ėmiesi sukurti, ką  pažadi, tai tada turėsi laimingą pacientą“, – pažymėjo jis. 

REKLAMA

Atveda lūžusios nosys ir per gausus prakaitavimas

Paprašytas papasakoti apie konkrečias grožio procedūras, kurias renkasi vyrai, gydytojas pasakojo, kad štai pokalbio dieną buvo sulaukęs dviejų vyrų, kurie atėjo į pažastis susileisto botulino injekcijas dėl hiperhidrozės. Anot jo, čia paprasčiausias dalykas, dėl ko vyrai ateina.

„Nežinau, tai grožis, estetika, bet tai paprasčiausiai prakaitavimo stabdymas. Tikriausiai 95 proc. tokių pacientų prižadu, kad jie vaikščios sausomis pažastimis. Klausimas – kur tas prakaitas dings? Tai jis turi vietų, per kur išeiti, bet jis nebus lokalizuotas pažastyse – išeis per galvą, kojas, bet neduos diskomforto dėl rūbų, juodų prakaito dėmių, kvapo ir panašiai“, – aiškino jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Antra dažniausia gydytojo įvardyta vyrų bėda – ar dėl audringo gyvenimo, jaunystės, ar sporto pasekmių – lūžusios nosys.

„Vienas iš paskutinių pacientų buvo jaunas vyrukas vartininkas, kuriam nosis sulūžo stovint vartuose. Kai po operacijos jam atkūrėme nosį, jis manęs klausia, ar galiu sportuoti. Sakau, žinoma, kad gali, jau praėjo trys mėnesiai, tai jis vėl nuėjo į vartus. Spėkit, ar vėl kamuolys surado jį, ar ne? Tai sako: „Jūs man leidote“. Bet aš neleidau nosies su kamuoliu laužyti, turi apsaugą dėtis ar ką. Tai gal čia irgi lemtis, kad jam gal ne vieta vartuose“, – svarstė V. Kaikaris.

Ji pažymėjo, kad vienas dalykas yra estetika, kitas – kvėpavimo, knarkimo problemos, besikartojančios slogos ir t.t. „Būna, kai lūžta nosies ašis, tada žmogus žiūri į nuotrauką ir yra nepatenkintas arba ateina į kokį darbo pokalbį, kuriame supranta, kad žiūri į jo nosį, o ne jį. Tai yra dažnas dalykas“, – pasakojo chirurgas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsikrato „gelbėjimosi rato“

Tarp populiarėjančių operacijų K. Kaikaris įvardijo ir riebalų mažinimą pilvo, juosmens ir nugaros srityse, kitaip – vadinamojo „gelbėjimo rato“ atsikratymą. 

„Visi šie apvalumai vyrą šiek tiek vargina, riboja nuo aktyvaus socialaus gyvenimo – tai yra pirtys, visokios vasaros maudynės. Matyt, daugelis pacientų ateina pas mus, nes pradeda psichologiškai jaustis blogai“, – sakė jis. 

Dar vienas vyraus varginantis dalykas – užkritę apatiniai, viršutiniai akių vokai, „maišeliai“ po akimis. 

„Tada žmogus dažnai išgirsta replikas – „Vakar vėl gėrei?“. Nu negėrė žmogus, tai yra riebalinės išvaržos, kurios yra įgimtos ir jos gali tik padidėti. Kol jų neišimi, tol turėsi maišelius. Išimsi riebalines išvaržas, paliksi odą, turėsi kabančią odą. Tai jei darai viena, turi padaryti ir kita – vokų plastiką“, – pasakojo jis ir pridūrė, kad dar taip pat vyrai ateinantys ir dėl kaktos ir viršutinių akių vokų plastinės operacijos.

REKLAMA

Operacija, apipinta mitais

Paklaustas, ar yra tokie dalykai, kuriuos plastikos chirurgijoje vengia daryti, V. Kaikaris prabilo apie varpos ilginimo operacijas.

„Tai yra kiek mitinė operacija. Jei varpos ilginimą būtų įmanoma padaryti taip, kaip įsivaizduoja vyrai, tai moterims eilė užsidarytų, moterų nebeliktų, eitų vien vyrai. Tai yra mitas, nes varpa prailgėja tik ramybės būsenoje ir tik savo „šeštos valandos“ padėtyje. 

Bet esu neatsakęs šito keliems vyrams, kur supratau jų poziciją, pavyzdžiui, kai atėjus į pirtį ar dar kur nors, tai yra toks dalykas, kuris vyrą traumuoja kaip vyrą. Nes jei penis tikrai labai mažas, jei yra 3 centimetrų ilgumo, tai jį ramybės būsenoje galima prailginti iki 1,5 centimetro, bet erekcijos niekas nepadidina. Taigi tai visiškas mitas, kad po operacijos varpa pailgės erekcijos būsenoje“, – konstatavo jis. 

REKLAMA

Gydytojas tęsė, kad galima riebalų įleisti norint pastorinti varpą, tačiau tai – ne ta sritis, kuria norėtų užsiimti. „To nemėgstu ir labai atsikalbinėju nuo tokių operacijų. Yra chirurgai, kurie tai daro, kurie specializuojasi translytiškumo operacijose kur Tailande, yra dirbtinų varpų kūrimas, ko sakiau, turbūt nedarysiu, ne tai didesnis žalojimas nei vertė“, – sakė chirurgas.

Kai reikia ne skalpelio, o psichologo pagalbos

V. Kaikaris kartu pasakojo apie tai, kad kai kuriems pacientams nepadės jokia estetinė medicina, mat esmė slypi kitur. Tokiais atvejais pirmiausia reikia psichologinės pagalbos. 

„Tai vadinamas kūno dismorfofobinis sindromas. Tai yra, kai žmogus save mato kitokiu, nei jis yra ar norėtum padaryti. Čia telpa ir anoreksijos problemos, kai merginos iki mirties „susikūdina“. Tai dalis tų pacientų, kurie žiūri į veidrodį ir mato save storu, mato didelę nosį, nors ta nosis nėra didelė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai labai abejoji, ar tai yra tas pacientas, kuriam reikalinga chirurgija, net yra specialios anketos, kurią užpildžius pasakai pacientui, kad nepyktų, bet jo neoperuosiu, nes nepavyks pateisinti jo lūkesčių. Tai yra tavo karmos švarumo indeksas, kiek turėsi nepatenkintų pacientų, kurie paskui sakys, kad tu suėdei gyvenimą, kad dėl nosies galiuko prarado darbą, gyvenimą, vyrą. Esu girdėjęs tokių dalykų“, – neslėpė plastikos chirurgas. 

Jis pasakojo pats nesusidūręs su tokiais grasinimais, bet girdėjęs apie tai iš kolegų. „Stengiuosi su visais pacientais surasti ryšį. Aišku, esu gavęs tokių pastebėjimų, kad sugadinau gyvenimą ir kaip čia taip buvo galima išoperuoti. Bet čia aš pats praleidau pacientą su dismorfofobiniu sindromu, mano kaltė buvo, kad neatpažinau“, – sakė V. Kaikaris.

REKLAMA

Be kita ko, jis priminė, kad užsienyje yra žinomi atvejai, kai plastikos chirurgai net žuvo, dažniausiai jie nušauti buvo buvusių pacientų vyrų.

Plastinė operacija, kurios „galiojimo terminas“ – 10 metų

Gydytojas pasakojo per dieną operacinėje praleidžiantis ribotą kiekį laiko – maždaug apie 3 valandas. Kiek tai būtų operacijų, priklauso nuo jos sudėtingumo.

„Krūtų padidinimo operacija trunka apie valandą pusantros, o veido patempimo – apie 4–5 valandas“, – sakė V. Kaikaris. 

Gydytojas kartu juokavo, kad pastebintis tokią tendenciją – tas mergaites, kurios norėjo didelių krūtų, jau išoperavo, dabar jos subrendo ir nori pasitempti veidą. 

REKLAMA

Bet čia pat jis pažymėjo, kad tokios operacijos nerekomenduotų atlikti anksčiau 50–55 metų. „Veido pakėlimo operacijos „galiojimas“ yra 10 metų. Taip jau yra, kad laiko sustabdyti negalime, o jį tik pristabdyti. Ir tai maždaug galioja 10 metų, tad veido tempimą patariu daryti ne anksčiau kaip 50–55 metų ir žinoti, kad 65 m. jūs vėl ateisit“, – pasakojo jis, pridurdamas, kad jau tenka atlikti tokių pakartotinių operacijų.

V. Kaikaris sakė, kad vyrai ateina irgi dėl veido patempimo operacijų, bet tai nėra dažna: „Po tokios operacijos mažiausiai dvi savaites reikia užsidaryti, nes būna tinimai, tai vyrai gal tingi tiek laiko kažkur pasislėpti.“

Manes tai netraukia tokios operacijos. Jei fiziologija, hormonai sutrike, tai vis tiek tas pasididziavimas nefunkcionuos kaip reikia ir tik tampyt reikes nepatoguma papildoma. Isdarkys tik... Ir taip kartais nepatogumus sukelia. Normaliai moteriai, tikiu, kad tai nesvarbu. Jau nuo gamtos duota tobulai... Nebent gal koks apsigimimas kuri turi 0,001 procento vyru.
Paiilginau birka,bniat nebepasikelia,kabo kaip didelis varveklis.
Geriausia daugumai moterų padeda sugauti orgazma vibratorius, ypač klitorinis. Tada vyras gali atostogauti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų