REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šunų mylėtoja pasidalijo, kaip patikrinti, ar ne per karšta vedžioti šunį lauke, kai gyvsidabrio stulpelis rodo 30 ° C ir daugiau, nes šunys lengvai gauna šilumos smūgį.

Šunų mylėtoja pasidalijo, kaip patikrinti, ar ne per karšta vedžioti šunį lauke, kai gyvsidabrio stulpelis rodo 30 ° C ir daugiau, nes šunys lengvai gauna šilumos smūgį.

REKLAMA

Šalie meteorologai paskelbė įspėjimą apie „didelę kaitrą“ kai kuriose JK dalyse, nes vasara virsta tropine ir daugelis žmonių abejoja, ar saugu vedžioti savo šunis lauke, rašo dailystar.co.uk.

Prancūzų buldogas mirė nuo šilumos smūgio per pasivaikščiojimą Škotijoje. Plokščiasnukiai šunys gali būti ypač jautrūs rimtoms ligoms ar net mirti. Liūdintis šeimininkas teigia, kad nesimatė jokių perkaitimo ženklų, o palakęs vandens namuose šuo tiesiog suglebo.

Atskleidė triuką, kaip patikrinti, ar ne per karšta vedžioti šunis

„TikTok“ vartotojas @siancoffey7 atskleidė kaip greitai galima patikrinti, ar ne per karšta vesti šunį pasivaikščioti. Įraše matome stebėjimo kameros užfiksuotą vaizdo medžiagą, kai žmogus veda savo šunį saulėta gatve. Šuo staiga neria į kitą gatvės pusę kad patektų į gyvatvorės metamą pavėsį.

REKLAMA
REKLAMA

„Stebėkite, kaip šuo bėga į pavėsį, nes ten grindinys vėsesnis. Jei pridėję išorinę plaštakos dalį ant grindinio negalite jos išlaikyti ilgiau nei 5 sekundes, šunį vedžioti nesaugu“, − komentavo jis.

REKLAMA

Per tris dienas vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas beveik pusę milijono kartų.

Internautai liko sužavėti

Vienas komentavo: „Kiekvienas šunų savininkas turėtų tai žinoti. Jei nesutinkate, tada problema esate jūs pats“.

Antrasis pridūrė: „Dirbu alaus bare ir mane nemaloniai stebina tai, kiek daug žmonių veda šunis laukan nepaisydami karščio ir netgi nepasirūpina vandeniu. Tą padarome mes“.

„Jei neišvesite šuns pasivaikščioti, jis tikrai nenumirs, jis numirs nuo pasivaikščiojimo karštyje“, − rašė dar vienas komentatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Jam pritarė: „Šiandien vedžioti šunį buvo pernelyg karšta, tad jo visai laukan nevedžiau“.

RSPCA (Karališkoji draugija prieš žiaurų elgesį su gyvūnais) tvirtina, kad šunis būtina vedžioti netgi karštomis dienomis, tačiau tą daryti reikia saugiai.

Organizacija pataria šunis vedžioti ryte arba vakare, kai karštis mažesnis, taip išvengiama šilumos smūgio ar letenėlių nudegimo nuo įkaitusių šaligatvių.

Šilumos smūgio simptomai yra sekantys: sunkus kvėpavimas, vangumas, mieguistumas, nekoordinuoti judesiai, suglebimas ir vėmimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų