REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvedus 30 kv. m. ploto vienam pirkėjui reikalavimą, sujudo mažųjų prekyviečių atstovai. Jų teigimu, šis nutarimas ne tik sukels diskomfortą pirkėjams, bet ir sumažins įmonių apyvartą.

Įvedus 30 kv. m. ploto vienam pirkėjui reikalavimą, sujudo mažųjų prekyviečių atstovai. Jų teigimu, šis nutarimas ne tik sukels diskomfortą pirkėjams, bet ir sumažins įmonių apyvartą.

REKLAMA

Smulkiųjų verslų atstovai teigia, kad buvo galima imtis kitokių priemonių apsisaugoti nuo ligos plitimų. Viena iš jų – pirkėjų temperatūros matavimas.

Tuo metu degalinių atstovai, kuriems irgi aktualus naujas reikalavimas, pabrėžia, kad įgyvendinti reikalavimą bus sunku išvengiant eilių susidarymo.

Žmonių skaičiaus ribojimas patalpose – ne geriausia išeitis

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovė Zita Sorokienė pasakojo, kad šis ribojimas atsilieps įmonių apyvartoms, o pirkėjams teks laukti ilgiau.

„Mes turime labai daug parduotuvių, kurių viduje net nėra 30 kv. m. ir tilpti tuose reikalavimuose yra neįmanoma. Aš manau, kad būtent temperatūros matavimas yra tikrai tinkamas būdas, kuris užtikrintų įsileidžiamų žmonių skaičių. Bet tai, kad du žmonės negali būti parduotuvėje, o kiti turi laukti už durų, pirkėjams yra labai nepatogu“, – pasakojo Z. Sorokovienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos nuomone, šis reikalavimas nėra tinkamas nei pirkėjams, nei įmonėms – žmonės rinksis didesnes parduotuves.

„Mes net neturime skaičiavimų, kodėl buvo priimta ne, pavyzdžiui, 15, o 30 kv. m ribojimas. Todėl vargu, kad šis ribojimas pasieks tikslą, kurio norima. Verslui yra nepatogu ekonomiškai, o pirkėjams – fiziškai. Jie tiesiog ims eiti į didesnes parduotuves, kur nereikės įeiti po vieną“, – kalbėjo vadovė.

REKLAMA

Jai pritaria ir Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Dalia Matukienė. Jos manymu, reiktų atsisakyti ne tik šio nutarimo, bet ir galimybių pasų.

„Alternatyva yra viena, ją siūlėme susitikimuose su ministerija ir vyriausybe, reikėtų naikinti galimybių pasą, palikti maždaug 20 kv. m atstumą vienai pirkėjui ir užtikrinti visas apsaugos priemones. Tas galimybių pasas neapsaugo nuo užsikrėtimo, žmonės turi saugotis patys“, – teigė D. Matukienė.

Pirmininkė pasakojo, kad lietuviai nelabai saugosi ir nesupranta, kad galimybių pasas naudos neduoda. Priešingai, lapelis suteikia jiems įsitikinimą, kad galima nebesilaikyti atstumų.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš dabar domiuosi kitomis šalimis ir manau, kad dar viena problema yra kontaktų atsekamumas ir labai skubus testų darymas tiems, kurie įtaria, kad serga. Ne tuos reikėtų testuoti, kurie yra visiškai sveiki ir testuojasi kas 7–10 dienų, o kurie jaučia bent kokius nors simptomus. Tada turėtumėme, mūsų nuomone, kitokią situaciją“, – pabrėžė D. Matukienė.

Iškils nepatogumų degalinių veiklai

Su sunkumais susiduria ir degalinės. Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos vadovas Emilis Cicėnas užsiminė, kad degalinėms turėtų būti skirti kitokie reikalavimai.

„Mes esame paklausę Sveikatos apsaugos ministerijos ir operacijų vadovo, kaip nutarimas turėtų būti įgyvendintas, kol kas atsakymo dar nesame gavę. Tačiau tikimės, kad į tai bus pažvelgta protingai ir tiktų degalinių specifikai. Pats degalų pylimas vyksta lauke, klientai įeina į vidų tik atsiskaityti, tad kontaktas yra minimalus, trumpas. Ši paslauga patenka į būtinųjų sąrašą, todėl mes tikimės, kad degalinėms būtų leista šiek tiek kitaip vykdyti veiklą. 30 kv. m neturėtų būti taikomas kaip privalomas reikalavimas“, – pasakojo E. Cicėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, turėtų būti atsižvelgiama į tai, kad skiriasi didžiųjų ir smulkiųjų verslų specifika. Todėl reikalavimai taip pat turi būti tinkantys darbo pobūdžiui.

„Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerija imasi veiksmų, kad stabdytų pandemijos kitimą, bet reikėtų į viską žiūrėti protingai. Vieni reikalavimai labiau tinka didiesiems prekybos centrams, kur žmonės praleidžia daug laiko, tačiau degalinių specifika yra kiek kitokia. Pats plotas yra nedidelis, žmonių srautas įprastai yra intensyvus, tad žmonės bus priversti laukti eilėje lauke“, – kalbėjo vadovas.

Paklaustas, ar jo manymu šis reikalavimas gali mažinti pirkėjų skaičių, E. Cicėnas atsakė, kad pokyčio galima tikėtis, tačiau poreikis išliks.

REKLAMA

„Degalai nėra ta prekė, kurios gali prisikrauti pilnas lentynas, jie turi būti tinkamai saugomi ir niekas jų šiais laikais savo patalpose nelaiko. Tai reiškia, kad prireikus degalų, žmonės važiuoja į degalines. Gyvenimas nesustoja, juda komercinis transportas, juda ir patys gyventojai, tai degalų poreikis bus“, – prognozavo vadovas. 

Primename, kad spalio 22 d. įsigaliojo nutarimas, reikalaujantis parduotuvėse, turgavietėse ir vaistinėse užtikrinti minimalų 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui arba aptarnauti tik vieną asmenį. Reikalavimas bus taikomas prekybos vietoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra numatyta išimtis ir leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius Galimybių paso kriterijų.

O valdžiai verslai ir žmonės kad kenčia nerūpi,valdžia nemyli nei verslų nei žmonių,jiems svarbu kaip ožiams visiems keršyti ir daryt kuo blogiau ir žūt būt iškišti vakcinas,nes pasirašę sutarti su farmacijos kompanijomis ir jos spaudžia vykdyt susitarimus,o kad vakcinos kai kuriems žmonėms netinka jiems nusispjaut
Tai idiotiškas nurodymas nieko gero ir negali sukelti, tik pyktį, trukdymus ir žmonių įniršį! Ir verslų krachą. Kol Bukapročiai valdžioje.
Toks ispudis, kad puse Lietuvos gyvena kitoje planetoje. Jiems niekas eidomu, tik paesti ir i darba nueiti, kad vel paesti.
Apie koki imoniu pelna sapaliones? Jus gal zabali visi?
Niekam jau nerupi tas jusu pelnas, surenkami biudzetai, valstybei nebereikia viso sito, ji uzdaro ir ryboje verslus nes tokia jos nauja politika. Zaidimo taisykles keiciamos. Greitu metu uzsidarys viskas. Tie pasai ir kaukes reikalingos tik jus pavergti, pripratinti paklusnumo.
Vakcina, tai nevakcina tik pavadinimas.
Praktiskai visose srityse stabdomas medziagu, detaliu tiekimas, gamyba.
Kol kas vakstybe finansuoja eu, kai galutinai, globalistu bus suzlugdyta ekonomika, nutrauks ir eu finansavima. Apkaltins viskuom covida ir pateisins kova su klimato atsilimu. "Gelebesime planeta" Ne globalistu o musu saskaita. Pripus arabu kaip su covidu, tad dziauksites kad nedirbate ir gelbejate planeta. Kaip sako Svabas, Nieko neturesite ir busite laimingi.
Tai vadinama perkrovimu, nunulinimu.
Tie kas vakcinuojasi, galvojate, kad kazkas dabar rupinasi jusu sveikata, uz pasekmes po durio niekas neatsako ir prievarta nori jus apsaugoti nuo gripo? Jus net nezinote pavardes, jus vakcinavusio, naujoji medicinos etika. Kiek turi numirti zmoniu nuo vakcinos, kad jusu smegenu likuciai pradetu kazka suvokti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų