REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasmet lietuviai nuperka ir parduoda daugiau kaip 100 tūkst. automobilių. Tačiau net ir tvarkingai išregistravus turėtą transporto priemonę, vairuotojams gali kilti nemenkų problemų. Nors mašinos nebeturėsite, bauda už pažeidimą, padaryta ja važiuojant, vis tiek gali atkeliauti jums. Pareigūnai pripažįsta turintys techninių problemų.

Kasmet lietuviai nuperka ir parduoda daugiau kaip 100 tūkst. automobilių. Tačiau net ir tvarkingai išregistravus turėtą transporto priemonę, vairuotojams gali kilti nemenkų problemų. Nors mašinos nebeturėsite, bauda už pažeidimą, padaryta ja važiuojant, vis tiek gali atkeliauti jums. Pareigūnai pripažįsta turintys techninių problemų.

REKLAMA

Tuo galėjo įsitikinti portalo tv3.lt skaitytoja Otilija. Ji pasakojo, kad net dvi baudas už automobilio eksploatavimą be privalomo draudimo gavo jį jau pardavusi. Policija pareikalavo iš jos sumokėti 60 eurų už nieką.

Automobilis parduotas – baudos skirtos skaitytojai

Otilija pasakojo, kad duomenys buvo sutvarkyti teisingai, tačiau ji sulaukė dviejų baudų jau pardavusi automobilį. 

„Aš rugpjūčio 8 dieną pardaviau automobilį, pardavusi panaikinau savo vardu draudimą, deklaravau Regitroje pardavimą, o spalio 15 dieną gavau dvi baudas už automobilio eksploatavimą be draudimo. Abi baudos po 30 eurų, užfiksuota stacionaraus matuoklio, pažeidimai padaryti spalio 7 ir spalio 8 dienomis“, – pasakojo skaitytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Regitra ir policija paprašė patikslinti duomenis, nes jų sistemoje nematė. Galiausiai baudos buvo panaikintos, bet atkreipiamas dėmesys į galimus naujos sistemos trikdžius.

REKLAMA

„Skambinau į Regitrą kaip čia gali būti, sako, kad policija turėjo matyti naują savininką ir nežino, kodėl taip atsitiko. Policija paprašė, kad atsiųsčiau pirkimo–pardavimo sutartį, nes jie nemato informacijos, kad yra kitas savininkas.

Nors man prie Regitros prisijungus ir paspaudus „mano transporto priemonės“ nieko nerodo. Tai nelabai suprantu, kaip policijai kitaip gali rodyti“, – teigė Otilija.

Registras yra, bet neveikia?

„Regitra“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė pasakojo, kad iškilus problemai reiktų patikrinti, ar visi dokumentai užpildyti teisingai, o tuomet kreiptis į policiją.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė paaiškino, kokių klaidų gali padaryti klientas parduodamas automobilį. Neatlikus kelių žingsnių, pardavimas nėra matomas sistemoje.

„Pasirašius pirkimo–pardavimo sutartį, kitas svarbus žingsnis – transporto priemonės savininko pasikeitimo deklaravimas „Regitroje“. Tai yra labai svarbu, kadangi taip ne tik pirkimo–pardavimo sutartyje, bet ir „Regitros“ sistemoje yra užfiksuojama informacija apie automobilio savininko pasikeitimą“, – kalbėjo E. Bardauskienė.

Atstovė spaudai teigia, kad klaidingų situacijų būna. Jei patikrinus duomenis matoma, kad sistemoje informacija yra užfiksuota, o veiksmai atlikti teisingai, patariama kreiptis į policiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu pastebėti, kad jei pirkėjas ir pardavėjas atliko savo pareigą, sudarė pirkimo–pardavimo sutartį, kreipėsi į „Regitrą“ bei pranešė apie pasikeitusią transporto priemonės nuosavybę, šie duomenys yra užfiksuoti Transporto priemonių savininkų apskaitos informacinėje sistemoje ir perduodami kontroliuojančioms institucijoms“, – sakė E. Bardauskienė.

Klaidų pasitaiko automatinėje sistemoje

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Renatas Siaurusaitis prasitarė, kad pastaruoju metu pasitaiko klaidų sistemoje. To priežastis – automatizuotas registras.

REKLAMA

„Policija tikrai turi tokią problemą tais atvejais, kai administracinių nusižengimų protokolai Administracinių nusižengimų registre yra formuojami automatiniu būdu. Atkreiptinas dėmesys, kad automatinio proceso metu pareigūnas (darbuotojas) nedalyvauja ir papildomai nesutikrina duomenų“, – paaiškino R. Siaurusaitis.

R. Siaurusaitis atkreipė dėmesį, kad buvęs savininkas turės pateikti informaciją policijai dėl kiekvienos bylos atskirai. Todėl labai svarbu, kad visi dokumentai būtų tinkamai sutvarkyti. Paaiškėjus, kad bauda skirta ne tam asmeniui, bus naujai suformuotas administracinio nusižengimo protokolas tam asmeniui, kuris padarė pažeidimą.

REKLAMA

„Susidūrus su tokia situacija reikėtų kreiptis į artimiausią policijos komisariatą arba parašyti elektroninį laišką adresu – [email protected], pateikiant visą reikšmingą informaciją. Pareigūnai įvertins pateiktą informaciją ir priims atitinkamą sprendimą“, – teigė vyriausiasis specialistas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba pranešė, kad pernai buvo nustatyta 64 tūkst. kelių eismo pažeidimų, 57 tūkst. asmenų pažeidė KET reikalavimus.

O ar kas nors normaliai veikia šioje šalyje? Nieko nesugeba normaliai padaryti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų