REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Panevėžio ligoninę pakliuvo stipriai rankas apdegęs darželinukas. Pasak medikų, vaiko rankose bežaidžiant staiga užsidegė išmanaus telefono baterija. Tiesa, nelaimė įvyko tuomet kai mažylis išardė mobilujį telefoną.

Į Panevėžio ligoninę pakliuvo stipriai rankas apdegęs darželinukas. Pasak medikų, vaiko rankose bežaidžiant staiga užsidegė išmanaus telefono baterija. Tiesa, nelaimė įvyko tuomet kai mažylis išardė mobilujį telefoną.

REKLAMA

Panevėžio ligoninės intensyvios terapijos skyriaus vaikų palata. Medikų rankose plaštakas apdegęs vaikas. Pasak vaikų ortopedės traumatologės Irmos Drebickienės, nelaimė įvyko darželinukui žaidžiant su išmaniuoju telefonu. Išardžius telefoną mažylio rankose staiga užsiliepsnojo baterija.

„Jo rankose užsidegė telefono baterija. Kaip taip įmanoma? Nelabai suprantam nei mes, nei tėveliai vaikas buvo šalia tėvų išardė telefoną ir turint bateriją rankose ji tiesiog pradėjo liepsnoti“, – sako ligoninės gydytoja Irma Drebickienė.

Nors pasaulyje tokių įvykių su užsidegančiom ar sprogstančiom išmanių įrenginių baterijom atsitinka, Panevėžio medikams tai pirmas sykis. Kai įvyko nelaimė tėvai buvo šalia, bet apsaugoti mažylio nespėjo. Vieną akimirką vaikas žaidė su „Apple" firmos mobiliuoju telefonu, kitą – jau degė rankose „iPhone".

REKLAMA
REKLAMA

„Tėveliai buvo šalia ir nedelsiant suteikė pirmą pagalbą ir buvo viskas tvarkoj ir tokiais atvejais kuo greičiau suteikti pagalbą reikia, nuo vaikų akių nusukti negalima niekada“, – pasakoja I. Drebickienė.

REKLAMA

Kokio gylio nudegimus patyrė vaikas medikams, pasakyti dar anksti. Bet mažojo paciento būklė stabili.

„Šiuo atveju yra nudegimas liepsnos. Gylis ryškėja 4-5 paras tai pirmą parą aš dar nieko negaliu pasakyt“, – teigia I. Drebickienė.

Tačiau Panevėžyje kompiuterius ir telefonus remontuojančios įmonės specialistai paaiškino kaip galėjo mobiliojo telefono baterija užsidegti. Panevėžiečio Manto rankose 7 „iPhone": „Jei linksta tai dar nieko tokio, bet jeigu paimsim, pvz., įrankį ir kur nors pradursim, tai šnypšt pradeda. Nes litis (baterija) reaguoja su oru.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak meistro, visai nesvarbu kokio gamintojo išmanūs telefonai būtų, visų jų baterijos yra pavojingos.

„Taip iš šono atrodė, kad jis žaidė, bet niekas nepagalvoja apie pasekmes, gal patys tėvai irgi nežino tokių dalykų, kad tos baterijos pakankamai pavojingos. Jei ją pradursit, ji gali užsidegti. Ir jei užsidegs, gali įvykti toks atvejis, kaip įvyko dabar“, – kalbėjo kompiuterių remonto įmonės vadovas Mantas Caporkus.

Pasak meistro grėsmę sveikatai dažnai kelia ir išsipūtusios mobiliųjų ar kompiuterių baterijos: „Tos visos yra pavojingos, nes menkiausias pradūrimas ir gali iškart nudegti.“

Ji gali sprogti savaime arba kaip šiuo nelaimingu atveju užkliudžius kokiu aštriu daiktu šauti pavojingas liepsnų pliūpsnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų