REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžyje sumaištį sukėlė po įmonių teritoriją besiblaškanti avis. Paaiškėjo, kad pasimetusiam gyvūnui nėra paprasta padėti.

Panevėžyje sumaištį sukėlė po įmonių teritoriją besiblaškanti avis. Paaiškėjo, kad pasimetusiam gyvūnui nėra paprasta padėti.

REKLAMA

Kone pusdienį gyvūnų gerove besirūpinanti veterinarijos gydytoja ieškojo, kas gali pagauti besiblaškančią avį. Galiausiai specialistei pavyko prisikviesti šungaudžius. Ir šiuos avis pavaikė kaip reikiant.

„Aš va dabar tik pamačiau užpakalį prabėgant. Galvojau, kad šuo“, – sako vyras.

Tik arčiau priėjęs vyras pamatė, kad po įvairių įmonių teritoriją Panevėžyje laksto ne šuo, o avelė: „Nutrūko kažkam, nes matosi naminė. Į gatvę jeigu išbėgs, mašina greičiau važiuos, tad ir mėsytės kažkam bus, šuniukam, prieglaudai, ir kažkam mašiną apdaužys.

Ramiai žalėsius kramsnojantį naminį gyvūną dirbantys vyrai pastebėjo antradienio pavakare. Vyrai net suabejojo, ką mato akyse:

REKLAMA
REKLAMA

„Palaukit, ožka, ne, ožka čia man atrodo, avis gi būna mažesnė ir storesnė.“

„Prabėga ožkytė, smagu, vis prajuokina kažkaip. – Avis sako. – Turbūt, gerai net neįsižiūrėjau.“

REKLAMA

„Pas vieną kaimyną nueina, kitur nubėga, vėl atbėga.“

Apie besiblaškančią mieste avį žmonės paskelbė socialiniuose tinkluose, tačiau šeimininkai neatsišaukė.

„Jeigu banda arba kelios avys, jos viena nuo kitos neatsiskiria, o kadangi jinai viena tai arba ją kas nors išgąsdino ir pabėgo, arba taip užsižiopsojo ir nublūdino. Jinai neturi nei kur prisiglaust, automobiliai važinėja ir gatvė prie pat, jinai gali išlėkt ir gali nutrenkt, tiesiog reikia pagaut“, – teigia Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokioms vilionėms avis nepasiduoda.

„Gal koks atlygis, tada mes pagausim, o taip mums darbas, gi mes negalim taip lakstyt, gaudyt ją. Dar kokie nors atvažiuos pretenzijas reikšt, ką nors sugadinsim jai, ar kanopą nuplėšim, ar dar ką nors. Pagaut ją sunku bus, nebent kur įspeist į kampą bent keliese tada, kilpą reikia užmest, kitaip nieko nebus“, – sako gaudantys avį.

Aiškėja, kad padėti besiblaškančiam naminiam gyvūnui nėra taip paprasta.

„Tokių gaudytojų nėra. Problematiška, gyvūnas bešeimininkis, neaišku, kas laikytojas, negalim susisiekti su juo, kuris turėtų pats tą gyvūną pasiimti“, – pasakoja vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Laima Šomkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po gero pusdienio veterinarijos gydytojai pavyko prisikviesti šungaudžius. Vyrai atvyko su specialiais įrankiais šunims gaudyti. Avies gaudymo procesą stebi ir smalsuoliai. Neilgai trukus avį šungaudžiams pavyko pagauti.

„Oooo, labai jau greita, greita avytė, pirmąsyk dar matau tokią, kažkokia veislinė, matyt. Reikėjo pabėgiot paskui avelę, įbauginta labai jau, va jau baigiu atsipūst. Einam, avele, einam einam, taip jau lakstei, o dabar jau“, – kalba beglobių gyvūnų gaudytojas Antanas.

Avį laikinai priglaus ūkininkas. Viliamasi, kad atsišauks šeimininkas. Tačiau jam gresia bauda už gyvūno nepriežiūrą, mat avis nėra paženklinta, nors tai privaloma.

Seime kumele jau metus blaskosi ir joks ERZILAS negeba pagaut
O tu geriau pažiūrėk-ta besiblaškanti avis tau labai tiktų!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų