REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui teko susidurti su jausmingais įmonę paliekančių bendradarbių atsisveikinimo el. laiškais, rašo „The Wall Street Journal“.

REKLAMA
REKLAMA

Neretai mes net nepažįstame žmonių, kurių atsisveikinimo laiškas, pradedamas pabodusiais žodžiais: „Man buvo labai malonu su jumis dirbti...“ – atskrieja į el. pašto dėžutę.

REKLAMA

Atsisveikinant yra galimybė tarti paskutinį žodį įmonėje, tačiau priklausomai nuo laiško turinio ir įvairių aplinkybių jis tarp kolegų sukelia apkalbų, atodūsių ir kitokių reakcijų virtinę.

Atsisveikinime galite trumpai aptarti svarbiausius savo laimėjimus, padėkoti artimiausiems kolegoms ir švelniai pajuokauti apie darbo kasdienybę.

Kita vertus, likę bendradarbiai mėgausis jūsų laiške atradę bent šlakelį nepasitenkinimo. Darbuotojai yra linkę į paskalas, todėl pernelyg nuoširdus laiškas gali būti nesuprastas ar net išjuoktas.

REKLAMA
REKLAMA

Neretai tokie laiškai gali sukelti ir tam tikrų nesusipratimų. Štai teisininkas, palikdamas advokatų kontorą „Alston & Bird“, išsiuntė kolegoms nespalvotą savo nuotrauką, po kuria teužrašė savo vardą, pavardę ir dvi datas, žyminčias darbo pradžią ir pabaigą. Toks kolegos gestas kontoroje sukūrė laidotuvių atmosferą. Dalis bendradarbių pamanė, kad darbuotoją ištiko mirtis, todėl jam teko rašyti antrą atsisveikinimo laišką ir atsiprašyti dėl nesusipratimo.

Kita vertus, galite priversti buvusius bendradarbius nusišypsoti. Bruce'as Corwinas paliko „Credit Suisse“ 2010 metais ir tapo „SparkPeople“ komunikacijos vadovu. Savo atsisveikinimo laiške jis sugebėjo tinkamai pajuokauti: „Nekantraudamas laukiu naujo savo darbo, nes mano viršininkas jau dabar yra mane įsimylėjęs (žmona vadovauja kompanijai, į kurią išeinu). Maža tikimybė, kad ji mane atleistų, nes tuomet tektų atsiimti vaikus iš privačios mokyklos, be to, visiškai nesibaiminu teikti ataskaitas naujajai vadovei, nes ir taip esu priverstas kasdien tai daryti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jasonas Shugarsas nutarė palikti „Google“ trenksmingai – jo atsiveikinimo antraštė skambėjo maždaug taip: „Viso, veltėdžiai, dingstu iš čia.“ Jo žinutė pasiekė tūkstančių bendradarbių pašto dėžutes. Savo laiške vyras aprašė visas savo išdaigas, kurias iškrėtė per darbo metus. Be to, jis atsiprašė bendradarbių, kurie gavo jo laišką, nors jo nepažįsta. Kolektyvas teigiamai reagavo į tokį J. Shugarso poelgį, nes jis atitiko „Google“ propaguojamą laisvą darbo atmosferą.

Kai kuriose įmonėse siekiant apsisaugoti nuo nemalonių išsišokimų tikrinamas atleidžiamų darbuotojų elektroninis paštas, kiti tiesiog apriboja tokio darbuotojo prieigą prie pašto dėžutės.

REKLAMA

Kiekviena kompanija turi pasirinkti tokius veiklos metodus, kurie geriausiai atspindėtų jos kuriamą įvaizdį. Išeinantys darbuotojai taip pat turėtų gerai pagalvoti, kokią žinią jie norėtų palikti buvusiems kolegoms.

Advokatas Gregas Evansas, palikdamas teisininkų kontorą, išsiuntė satyrišką laišką, kuriame išliejo savo apmaudą. Jis rašė, kad verčiau leistųsi sumušamas nei liktų dirbti senajame darbe. Tokiu būdu jis norėjo išsilieti, atsikratyti slegiančių blogų prisiminimų ir priversti buvusius darbdavius keistis. G. Evansas nesigaili dėl savo sprendimo ir šiuo metu tęsia sėkmingą teisininko karjerą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų