REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seniausią Lietuvoje Klaipėdos švyturį norima atverti visuomenei, tačiau konkreti data, kada į jį galės patekti lankytojai, dar nežinoma. Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad bus ieškoma sprendimų, kaip švyturį atverti kuo greičiau, tačiau, jo teigimu, tai užtruks. 

Seniausią Lietuvoje Klaipėdos švyturį norima atverti visuomenei, tačiau konkreti data, kada į jį galės patekti lankytojai, dar nežinoma. Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad bus ieškoma sprendimų, kaip švyturį atverti kuo greičiau, tačiau, jo teigimu, tai užtruks. 

REKLAMA

„Man atrodo, kad tai labai svarbus dalykas, tiek dėl turizmo, tiek apskritai dėl objekto, kuris pirmiausia asocijuojasi su uostamiesčio atvėrimu“, – penktadienį Klaipėdoje sakė M. Skuodis. 

Švyturio atvėrimą ministras aptarė su Klaipėdos uosto ir miesto vadovais bei Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atstovais.

Susisiekimo ministerija pažymi, kad Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje esantis istorinis švyturys yra uždaras objektas. Pasak jos, siekiant jį atverti visuomenei, būtinas sklandus LTSA, miesto ir uosto sutarimas ir bendradarbiavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Aiškinamasi, kas remontuos

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad birželį miesto taryboje planuojama svarstyti sprendimo projektą dėl pasirengimo perimti švyturį miesto žinion. Anot jo, norima, kad tai įvyktų iki kitų metų rugpjūčio, kai bus švenčiama Pasaulinė švyturių diena. 

REKLAMA

„Labai linkęs būčiau tikėti, kad miesto ambicija, kurią beje labai aktyviai inicijavo ir į kurią aktyviai sureagavo būtent Susisiekimo ministerija, taps kūnu ir jau sekantį rugpjūtį, Švyturių dieną, klaipėdiečiai galės lankytis Klaipėdos miestui priklausančiame švyturyje“, – kalbėjo jis. 

Meras tikisi, kad miestui perimant švyturį jis jau bus suremontuotas. 

„Jūs man parodykite, kas atneša turtą parduoti arba padovanoti ir pasakyti: susiremontuok po to. Taip kažkaip nedaroma. Aš labai tikiuosi, kad tiesiog labai korektiška, kad perduodant dovaną ji keltų džiaugsmą, bet ne rūpestį“, – kalbėjo V. Grubliauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas nebuvo linkęs patvirtinti, kad direkcija atnaujins švyturį.  

„Šiandien mūsų taikiklyje yra visa eilė objektų, kuriuos tikrai norime perduoti miestui, tai yra, ir krantinės. Pirmiausia, dėl ko yra sutarta, tai krantinė Žvejų 8, lieka tik procedūriniai turbūt dalykai. Ji tikrai suremontuota. Direkcijos lėšomis taip pat, matyt, suremontuosime dar keletą krantinių piliavietėje, kurias vėliau perduosime miestui“, – kalbėjo A. Latakas. 

„Matyt, ateityje Klaipėdos žmonės, miestiečiai, svečiai turės tą galimybę pasidžiaugti vaizdu iš švyturio“, – pridūrė jis. 

Vasarį ministerija skelbė siekianti, kad švyturys dar šiemet būtų atvertas visuomenei. Galutinį sprendimą dėl jo perdavimo priims Vyriausybė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtų naujas traukos objektas

Savivaldybei perėmus ir visuomenei atvėrus Klaipėdos švyturį, jo pagrindinė paskirtis išliktų – padėti laivams įplaukti į uostą, nes tai svarbus navigacinis objektas. LTSA Jūrų departamento specialistai toliau rūpinsis navigacine įranga, sako ministerija. 

Tikimasi, kad atvertas švyturys pratęstų šią tendenciją Baltijos pakrantėje – pernai duris atvėręs Nidos švyturys ant Urbo kalno tapo vienu lankomiausių pajūrio objektų. 

40 metrų aukščio Klaipėdos švyturys, pasitinkantis į uostą įplaukiančius laivus, pastatytas ir įžiebtas 1796 metais. Jis buvo vienas pirmųjų šiaurės rytų Baltijos jūros pakrantėje. Iki šių dienų švyturio aukštis vis didėjo, įrengta daugiau atšvaitų. Per Antrąjį pasaulinį karą jis buvo visiškai sugriautas, tačiau 1945 metais atstatytas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų