REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos milžinė „Tesco“ sekmadienį pranešė sustabdžiusi kalėdinių atvirukų gamybą vienoje Kinijos spaustuvėje, po to, kai viename iš gautų atvirukų buvo aptikta atviruką gaminusio kalinio pagalbos prašanti žinutė.

Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos milžinė „Tesco“ sekmadienį pranešė sustabdžiusi kalėdinių atvirukų gamybą vienoje Kinijos spaustuvėje, po to, kai viename iš gautų atvirukų buvo aptikta atviruką gaminusio kalinio pagalbos prašanti žinutė.

REKLAMA

„The Sunday Times“ skelbia, kad viena Londone gyvenanti moksleivė praėjusį savaitgalį atviruko viduje rado žinutę esą nuo Šanchajaus Čingpu kalėjimo kalinių.

„Esame užsieniečiai kaliniai iš Šanchajaus Čingpu kalėjimo, – rašoma kalėdiniame atviruke, ant kurio pavaizduotas kačiukas su Kalėdų Senelio kepure. – Esame priversti dirbti prieš savo valią. Padėkite mums ir praneškite žmogaus teisių organizacijai.“

„Tesco“ yra didžiausias mažmeninės prekybos tinklas Britanijoje ir trečias didžiausias toks tinklas pasaulyje, veikiantis taip pat ir Kinijoje, Indijoje ir Airijoje. Jo atstovė sakė, kad toks atradimas sukėlė šoką.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovė „nedelsdama sustabdė gamybą spaustuvėje, kurioje šie atvirukai buvo gaminami“, sakė kompanijos atstovė. Taip pat buvo išimti į prekybą patekę atvirukai.

REKLAMA

„Mes bjaurimės priverstinio darbo naudojimu ir niekada neleistume jo mūsų tiekimo grandinėje“, – sakė „Tesco“ atstovė.

Britų tinklas skelbia, kad atvirukai buvo gaminami „Zheijiang Yunguang Printing“ spaustuvėje, kur šių metų lapkritį buvo atliktas nepriklausomas auditas.

„Nebuvo rasta jokių įrodymų, kad jie pažeidžia mūsų taisyklę nenaudoti priverstinio darbo, – sakė kompanijos atstovė ir pridūrė, kad nebuvo gauta jokių kitų nusiskundimų.– Jeigu bus rasta įrodymų, mes visam laikui pašalinsime šį tiekėją iš savo sąrašo.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tesco“ teigia turinti 35 visą darbo dieną dirbančius tiekėjų paieškos vadybininkus visoje Azijoje, kurie lankosi gamybos vietose ir domisi darbo sąlygomis.

Verta paminėti, kad tai jau ne pirmas toks atvejis. 2017 metais kitos mažmeninės prekybos tinklo – „Sainsbury's“ – parduotuvėje pietrytinėje Esekso grafystėje buvo nupirkta atvirukų dėžutė, kurioje kiniškais rašmenimis buvo palikta žinutė, kuri išvertus reiškė „Linkime sėkmės ir laimės“ ir ją pasirašė „Trečioji gamybos linija, Guangdžou kalėjimas, 6-asis rajonas“.

O 2014 metais viena moteris Šiaurės Airijoje ant „Primark“ parduotuvėje nusipirktų kelnių rado prikabintą žinutę, kurioje buvo teigiama: „Mes dirbame po 15 valandų per parą, o maisto, kurį valgome, neduotumėte nė šunims ar kiaulėms“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujausia žinutę aptikusios šešiametės Florence Widdicombe tėvas Benas sakė iš pradžių pamanęs, kad tai buvo kažkoks pokštas. „Tačiau pagalvojęs suvokiau, kad tai iš tiesų gali būti rimta, todėl buvau šokiruotas“, – žurnalistams sakė jis.

„The Sunday Times“ skelbia, kad žinutėje buvo prašoma ją radusio žmogaus susisiekti su „ponu Peteriu Humphrey“.

Mergaitės tėvas internete paieškojo informacijos apie P. Humphrey ir nustatė, kad tai yra buvęs žurnalistas, kuris devynis mėnesius praleido Čingpu kalėjime. Jis su juo susisiekė, o šis susisiekė su kai kuriais buvusiais kaliniais, kurie patvirtino, kad kalėjime iš tiesų užsieniečiai kaliniai pakuoja atvirukus „Tesco“ tinklui.

REKLAMA

P. Humphrey yra sukčiavimo tyrėjas, kuris anksčiau dirbo „Reuters“ naujienų agentūroje, o vėliau rašė straipsnius laikraščiui „The Times“. Jis ir jo natūralizuota JAV pilietė žmona Yu Yingzeng vadovavo tyrimų bendrovei, kurią pasamdė farmacijos milžinė „GlaxoSmithKline“, kuriai Kinijoje grėsė tyrimas dėl kyšininkavimo.

Tyrėjai 2013 metais buvo apkaltinti asmeninės informacijos neteisėtu rinkimu ir 2014 metų rugpjūtį buvo nuteisti, o kitais metais buvo deportuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų