• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiulio tėvų susidomėjimo sulaukęs Šeimų universitetas trečiąjį sezoną pradeda džiugiomis naujienomis. Pristatoma ilgai laukta nauja programa tėvams, turintiems vyresnius vaikus. Šeimos, auginančios 10–13 metų vaikus, kviečiamos į mokymus „Ankstyvoji paauglystė“. Mokymai „Paauglystė“ skirti 13–16 metų vaikus turintiems tėvams.

REKLAMA
REKLAMA

Paauglystė – sudėtingas etapas tiek vaikui, tiek jo tėvams. Šeimos ne visada žino, kaip susitvarkyti su besikeičiančiu vaiko charakteriu. Ankstyvosios paauglystės laikotarpiu ypač svarbus yra tėvo vaidmuo. Šiame vaiko raidos etape būtina švelniai skiepyti vaikams taisykles ir reikalauti laikytis elgesio normų. Paaugliui labai svarbu dalyvauti namų ruošoje: taip ugdomas atvirumas kitiems, jautrumas šeimos narių poreikiams.

REKLAMA

Mokymuose „Ankstyvoji paauglystė“ ir „Paauglystė“ nagrinėjamos temos apie paauglystės krizes ir iššūkius, asmenybės formavimąsi ir savivertę, seksualinį identitetą, laisvalaikio praleidimą, autoritetą šeimoje bei kita. Mokymų tikslas yra tobulinti ne tik vaikų ugdymą, bet ir poros tarpusavio santykius, todėl kartu aptariamos santuokinio gyvenimo temos.

REKLAMA
REKLAMA

„Natūralu, kad šeimos susiduria su sunkumais: konfliktai poroje, nesutaria dėl vaikų auklėjimo, vyksta vaiko elgesio pokyčiai ir taip toliau. Konkretaus atsakymo, kaip susitarti su paaugliu, vadovėliuose nerasime. Būti gerais tėvais reikia mokytis – tai nenutrūkstamas procesas“, – sakė Šeimų universiteto atstovas P. Gebrauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeimų universiteto organizuojami mokymai – galimybė tėvams įgyti naujų žinių ir įgūdžių, kurie suteiktų pasitikėjimo sprendžiant kasdienes šeimos problemas, stiprinant tarpusavio santykius. Lietuvoje mokymus jau lankė 1400 tėvų.

„Niekas mūsų nemokė, kaip būti gerais tėvais, kaip tinkamai auginti vaikus, spręsti kasdienius konfliktus šeimoje. Tėvų pavyzdys ne visuomet padeda, šiais laikas vaikai kitokie, todėl ir auklėti juos reikia kitaip. Šeimų universitete supratome – gerais tėvais ne gimstama, o tampama“, – pasakojo Jurgita ir Ramūnas Gaukštai, pernai baigę Šeimų universiteto programą „Pirmosios raidės“.

REKLAMA

Atsižvelgdami į kiekvienos šeimos unikalumą, Šeimų universiteto moderatoriai mokymuose naudoja atvejo analizės metodą. Diskutuodamos tarpusavyje ir su Šeimų universiteto moderatoriais šeimos lavina problemų suvokimo įgūdžius, pačios ieško sprendimo būdų. Toks suaugusiųjų mokymosi būdas pripažintas vienu efektyviausių visame pasaulyje, jis taikomas Harvardo universitete bei kitose aukščiausio lygio verslo mokyklose.

REKLAMA

Šeimų universiteto tikslas - padėti Lietuvos šeimoms kurti atsakingą vaikų ugdymo kultūrą, skatinti moralios, išprususios, kūrybiškos kartos formavimąsi. Šeimų universiteto komanda remiasi Tarptautinės šeimų vystymosi federacijos (IFFD) – Jungtinių Tautų konsultantės šeimos politikos klausimais – patirtimi.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, organizuojami didelio pasisekimo sulaukę mokymai tėvams, auginantiems įvairaus amžiaus vaikus: „Pirmieji žingsniai“, „Pirmosios raidės“ bei „Pirmieji sprendimai“.

Mokymai tėvams nieko nekainuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų