• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai paauglių, besikreipiančių pagalbos dėl problemų internetinėje erdvėje, skaičius išaugo daugiau nei trigubai. Projekto „Saugesnis internetas“ duomenimis, 2012 m. į emocinės pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ konsultantus kreipėsi 83 paaugliai, 2013 m. – 289. Pasak specialistų, šiais metais numatomas dar didesnis skaičius vaikų, išdrįsiančių kreiptis pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

„Skaičiuojame, kad nuo projekto pradžios – 2011-ųjų – besikreipiančių pagalbos paauglių skaičius padidėjo pusšešto karto. Tai, kad vaikai išdrįsta kreiptis pagalbos yra didžiulis žingsnis į priekį sprendžiant jų bėdas ne tik virtualioje erdvėje, bet ir realiame gyvenime, – sakė pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ savanorius mokanti Jurgita Smiltė Jasiulionė. – Džiugu, kad paaugliai tampa atviresni, drąsesni pokalbiams apie savo problemas. Be to, pastaraisiais metais ir mes patys stengiamės kuo plačiau pranešti apie projektą „Saugus internetas“, todėl tikėtina, kad vaikų, besikreipiančių pagalbos, šiais metais bus dar daugiau.“

REKLAMA

Pranešama, kad per dvejus projekto „Saugus internetas“ vykdymo metus į pagalbos tarnybą „Vaikų linija“ saugesnio interneto klausimais iš viso kreipėsi 422 paaugliai. Palyginti su pirmaisiais projekto metais, kreipimųsi skaičius išaugo nuo 50 iki 289. 2011-2013 m. statistikos duomenimis, dažniausiai kreipiasi 11-15 metų paaugliai. Telefoninių skambučių įvairiais klausimais sulaukiama vienodai iš abiejų lyčių, tačiau elektroninius laiškus dažniau rašo mergaitės.

REKLAMA
REKLAMA

Paaugliai kreipiasi įvairiausiomis saugaus bendravimo internete temomis: dažniausiai (iš visų užfiksuotų atvejų – apie 90) kreipiasi dėl santykių su bendraamžiais, kiek rečiau (daugiau nei 70 atvejų) – dėl patiriamų elektroninių patyčių. Jaunesni paaugliai dažnai susiduria su techniniais sunkumais, pvz., negali išimti į socialinį tinklą „Youtube“ paties įkelto vaizdo klipo ir pan. Kiek netikėta, tačiau paaugliai kreipiasi ir dėl besaikio naudojimosi kompiuteriu, kai tai kelia konfliktus su tėvais. Sunkumai, su kuriais vaikai susiduria elektroninėje erdvėje, gali palikti itin skaudžių pasekmių: vaikai išgyvena daug sunkių jausmų – liūdesį, bejėgiškumą, pyktį, o kartais vaikams kyla ir minčių apie savižudybę, sakoma projekto vykdytojų pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų