REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paryžiaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Jungtinių Valstijų technologijų milžinės „Apple“ ir kai kurių šios kompanijos gaminamų „iPhone“ telefono modelių „planuojamo senėjimo“, agentūrai AFP pirmadienį pranešė šaltinis teismų sistemoje.

Paryžiaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Jungtinių Valstijų technologijų milžinės „Apple“ ir kai kurių šios kompanijos gaminamų „iPhone“ telefono modelių „planuojamo senėjimo“, agentūrai AFP pirmadienį pranešė šaltinis teismų sistemoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas pradėtas reaguojant į asociacijos „Stop Planned Obsolescence“ (HOP) skundą, kuris buvo pateiktas po to, kai „Apple“ praėjusį mėnesį pripažino, kad tyčia lėtina kai kurių senesnių „iPhone“ modelių darbą.

REKLAMA

Šaltinio teigimu, penktadienį buvo pradėtas tyrimas dėl „planuojamo senėjimo“ arba „sukčiavimo“. Jam vadovauja kovos su konkurenciniais pažeidimais bei vartotojų apsaugos specialistai iš Prancūzijos ekonomikos ministerijos.

Susisiekus su „Apple“ atstovybe Prancūzijoje šios atstovai negalėjo pakomentuoti šios informacijos.

Planuojamas produkcijos senėjimas yra plačiai kritikuojama komercinė praktika, kai gamintojai naudojasi numatomu savo produkcijos pasenimu, kad priverstų vartotojus pirkti naujos produkcijos. Tokią praktiką smarkiai kritikuoja vartotojų grupės, vadinančios ją neetiška. Manoma, kad tokia praktika yra itin paplitusi elektronikos srityje, dėl to kiekvienais metais pagaminama daug perdirbti neįmanomų atliekų.

REKLAMA
REKLAMA

Siekdama spręsti šią problema Prancūzija 2015 metais priėmė vadinamąjį „Hamono įstatymą“, kuris tokią praktika pripažįsta neteisėta. Teoriškai šis įstatymas įpareigoja pardavėjus nurodyti pirkėjams, kur galima rasti jų produkcijos atsarginių dalių.

Įstatyme, pavadintame buvusio socialistų ministro Benoit Hamono (Benua Hamono) vargu, taip pat numatytos baudos iki 5 proc. nuo metinės kompanijos apyvartos už tyčinį produktų naudojimo termino trumpinimą. O tokios bendrovės vadovams gresia ir kalėjimas iki dvejų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

HOP gyrė Prancūzijos valdžios sprendimą pradėti tyrimą „Apple“ atžvilgiu.

„Tai yra pirma baudžiamoji procedūra pasaulyje prieš kompaniją dėl planuojamo senėjimo“, – sakė HOP advokatas Emile Meunieras (Emilis Menjeras).

Praėjusį mėnesį „Apple“ patvirtino tai, ką kritikai įtarė ne vienerius metus: kad bendrovė tyčiai lėtina senesnių „iPhone“ modelių veikimą senstant jų baterijai.

Po daugybės vartotojų skundų „Apple“ atsiprašė už tyčinį tam tikrų „iPhone“ modelių veikimo lėtinimą. „Žinome, jog kai kurie iš jūsų jaučiasi taip, tarsi „Apple“ jus nuvylė, – rašoma pranešime, paskelbtame įmonės svetainėje. – Atsiprašome už tai.“

REKLAMA

Įmonė pažadėjo sumažinti baterijos keitimo paslaugos kainą ir į atnaujintą „iPhone“ operacinės sistemos versiją, kuri pasirodys 2018 metų pradžioje, įtraukti baterijos būklės sekimo funkciją.

Šį mėnesį įvairius prietaisus testuojančios bendrovės „Geekbench“ įkūrėjas Johnas Poole‘as (Džonas Pulas) pranešė, jog, senstant baterijai, „iPhone 6s“ ir „iPhone 7“ modeliai ima veikti lėčiau.

„Apple“ pripažino, kad „iPhone“ telefonų ličio jonų baterijos laikui bėgant silpsta ir esant kai kurioms sąlygoms, pavyzdžiui, naudojantis telefonu šaltyje ar senkant baterijai, nebesusidoroja su apkrova. Dėl to įrenginys gali atsijungti, nes tai numatyta siekiant apsaugoti „jo elektroninius komponentus“.

REKLAMA

Tam, kad užkirstų kelia tokiems „iPhone 6“, „iPhone 6s“ ir „iPhone SE“ atsijungimams, kurie sukėlė daugybę nusiskundimų, „Apple“ pakoregavo savo operacinę sistemą iOS, kad sulėtintų tam tikrų daugiausiai skaičiavimo išteklių reikalaujančių užduočių atlikimą. Viena iš tokių užduočių, pavyzdžiui, yra „Snapchat“ filtro sukūrimas.

„Apple“ veiksmai sukėlė gausybę klausimų, be kita ko, dėl įmonės produktų kokybės ir dėl sumetimų, kuriais ji vadovavosi, kai priėmė sprendimą sulėtinti savo telefonų veikimą, rašo JAV verslo dienraštis „Wall Street Journal“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų