REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas iš mūsų esame praradę piniginę arba bent jau pažįstame žmonių, kuriems tai yra atsitikę. Dažnai su pinigine prarandame joje buvusius asmens tapatybės dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, banko korteles ir kitus daiktus.

Dažnas iš mūsų esame praradę piniginę arba bent jau pažįstame žmonių, kuriems tai yra atsitikę. Dažnai su pinigine prarandame joje buvusius asmens tapatybės dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, banko korteles ir kitus daiktus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į tokią nepavydėtiną situaciją pakliuvusiems pirmiausia reikėtų kreiptis į banką ir užblokuoti korteles arba apriboti priėmimą prie sąskaitoje esančių pinigų.

REKLAMA

Pasak Policijos operatyvaus skyriaus vyriausiojo specialisto Mariaus Naruševičiaus, antrasis žingsnis, kurį reikia atlikti, tai kreiptis į artimiausią policijos komisariatą ir pranešti apie prarastus daiktus.

„Jeigu praradote daiktus, reikia kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą. Tik nesinaudokite 112 pagalbos numeriu pranešti apie dingusį daiktą, kadangi 112 telefonas yra bendrasis pagalbos centras ir jis skirtas skubiai pagalbai. Tad reikėtų kreiptis į artimiausią policijos įstaigą arba naudotis elektroniniais kanalais (www.epolicija.lt), nes skambinant į bendrą pagalbos centrą jūs galite apriboti galimybę prisiskambinti žmogui, kuriam išties reikia skubios pagalbos“, - teigė Marius Naruševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas taip pat priduria, kad jeigu tai buvo nusikaltimas ir iš jūsų daiktus pavogė, reikia nedelsiant pranešti policijai, kad vagišius nepasinaudotų jūsų duomenimis ir nesukeltų dar didesnių finansinių problemų.

„Labai svarbu kuo greičiau pranešti policijai dėl to, kad jeigu, tarkime, dingo telefonas ir kažkas pasinaudos juo, tai jums bus pateikta sąskaita už kurią gali tekti susimokėti. Nuo to momento, kada pranešate policijai, jūs jau nedisponuojate savo turtu ir po to atsiradusius įsipareigojimus jūs galite užginčyti, kad tas daiktas buvo pavogtas“, - pasakojo pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiasis žingsnis, kurį reikėtų atlikti: internete ir socialiniuose tinkluose ieškoti informacijos apie rastus daiktus. Socialiniame tinkle yra įvairių grupių, kuriose žmonės skelbia apie rastus daiktus. Taip pat yra ir keletas internetinių tinklalapių.

Ką daryti, jeigu radote pamestus daiktus?

Jeigu radote pamestus daiktus svarbu apie tai informuoti artimiausią policijos komisariatą. Pagal civilinį kodeksą rastas daiktas gali būti saugomas policijoje arba pas žmogų, bet pranešti apie radinį yra privalu.

„Jeigu žmogus randa kažkokį daiktą, pagal civilinį kodeksą jis turi informuoti apie tai policiją. Policija užregistruoja tokį radinį ir pagal to daikto požymius bando nustatyti savininką ir jį gražinti. Reikia priminti, kad už didelės vertės radinio pasisavinimą yra taikoma baudžiamoji atsakomybė (didelė vertė yra 250 MGL arba 9500 eurų)“, - teigė M. Naruševičius.

REKLAMA

Rekomenduojama žymėti daiktus individualiais ženklais, kad būtų galima identifikuoti savininką.

„Yra problemos, kai randamas, tarkim, automobilio raktų ryšulys, markė matosi, tačiau kieno tai automobilis neaišku. Tada jau žmogui reikia kreiptis į policijos įstaigą ir klausti ar kas nors neatnešė. Reikia pažymėti, kad po pusės metų radėjas įgyja teisę į tą rastą daiktą, jeigu jis yra nedidelės vertės“, - pasakojo Marius Naruševičius.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį reikia atlikti, tai pasistengti atsiminti, kur paskutinį kartą matėt pamestą daiktą ir kurioje vietoje galėjote jį pamesti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų