REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Strijos yra dažnas reiškinys po nėštumo, tačiau jų atsiradimą gali lemti daug veiksnių. Jos gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau kaip jas naikinti arba jų išvengti?

Strijos yra dažnas reiškinys po nėštumo, tačiau jų atsiradimą gali lemti daug veiksnių. Jos gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau kaip jas naikinti arba jų išvengti?

REKLAMA

Strijos, arba randai, atsirandantys odai greitai išsitempiant arba susitraukiant, paprastai matomos kaip per odą einančios linijos.

Strijos yra labai paplitusios – manoma, kad jų turi iki 90 proc. žmonių. Jos dažniausiai atsiranda nėštumo metu arba po jo, arba po kitų staigių ar staigių svorio pokyčių. Pavyzdžiui, sparčiai augantys paaugliai gali pastebėti keletą strijų, rašo healthline.com.

Šių žymių gali atsirasti beveik bet kur, tačiau dažniausiai jos būna ant jūsų:

  • pilvo;
  • krūtyse;
  • viršutinėje rankų dalyje;
  • šlaunyse;
  • sėdmenyse.

Palietę jas pirštais, galite pajusti nedidelį brūkšnelį ar įdubimą ant odos. Jos taip pat gali niežėti ar skaudėti.

Strijos nėra kenksmingos jūsų sveikatai. Kaip ir kiti randai, jos gali būti nuolatinės, tačiau laikui bėgant gali keistis ir išnykti. Pavyzdžiui, nėštumo metu atsiradusios strijos paprastai išnyksta praėjus maždaug 6 mėnesiams po gimdymo.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip atsikratyti strijų

Daugelis produktų ir procedūrų žada sumažinti strijų atsiradimą arba net priversti jas visiškai išnykti. Tačiau iki šiol nėra daug įrodymų, patvirtinančių šių produktų veiksmingumą.

REKLAMA

Galbūt teko susidurti su tokiais pasiūlymais:

Drėkinimas. Daugybė drėkinamųjų kremų teigia, kad jie sumažina strijų atsiradimą arba padeda jų atsikratyti, tačiau įrodymų, patvirtinančių šiuos teiginius, nėra. Dauguma tyrimų rodo, kad drėkinamojo kremo naudojimas strijoms neturi jokios įtakos jų išvaizdai.

Jei vis dėlto norite pabandyti, Amerikos dermatologijos akademija (American Academy of Dermatology, AAD) rekomenduoja per kelias savaites švelniai įmasažuoti drėkiklį į naujas strijas.

Savaiminio įdegio losjonas. AAD teigimu, savaiminio įdegio losjonu tepant strijas galima laikinai sumažinti tipiško odos atspalvio ir strijų spalvos skirtumą.

REKLAMA
REKLAMA

Receptiniai kremai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tam tikros vietinio poveikio priemonės, kurias galima įsigyti pagal receptą, gali padėti sumažinti ankstyvųjų strijų matomumą. Tai yra hialurono rūgštis ir tretinoinas – sintetinė vitamino A versija.

Medicininis strijų gydymas

Strijos dažnai išnyksta laikui bėgant. Jei nenorite laukti, yra procedūrų, kurios gali padėti pagerinti jų išvaizdą. Tik nepamirškite, kad joks gydymas negali padėti strijoms visiškai išnykti.

Dermatologas gali pateikti daugiau rekomendacijų apie profesionalias galimybes sumažinti strijų išvaizdą, įskaitant:

Tretinoinoino kremas. Jis taip pat žinomas kaip Retin-A ir Renova, veikia atstatydamas kolageną, skaidulinį baltymą, kuris padeda suteikti odai elastingumo. Geriausia šį kremą naudoti neseniai atsiradusioms raudonoms ar rausvoms strijoms. Šis kremas gali sukelti odos sudirginimą. Jei esate nėščia, neturėtumėte naudoti tretinoino kremo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hialurono rūgšties kremas. Šis kremas gali padėti, kai juo nuosekliai tepamos ankstyvosios strijos. Hialurono rūgštis paprastai laikoma saugia naudoti daugumai žmonių.

Impulsinio dažo lazerio terapija. Šis gydymas skatina kolageno ir elastino augimą. Ši terapija paprastai geriausiai veikia naujesnes strijas. Ji gali šiek tiek pakeisti odos spalvą, jei turite tamsesnį odos atspalvį.

Frakcinė fototermolizė. Taikant šią procedūrą lazeris nukreipiamas į nedidelius odos plotus. Jis veikia panašiai kaip impulsinio dažiklio lazerio terapija, tačiau gali mažiau pažeisti odą.

Mikrodermabrazija. Jos metu oda poliruojama smulkiais kristalais, kad po elastingesnėmis strijomis atsiskleistų nauja oda. Kai kuriais atvejais mikrodermabrazija gali padėti pagerinti senesnių strijų išvaizdą.

REKLAMA

Eksimerinio lazerio terapija. Tai skatina odos spalvos (melanino) gamybą, kad strijos labiau atitiktų aplinkinę odą.

Kaip išvengti strijų?

Drėkinimas, subalansuota mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti išvengti strijų, atsiradusių dėl staigaus svorio padidėjimo ar sumažėjimo, net ir nėštumo metu.

Dietologo pagalba bandant priaugti ar numesti svorio gali padėti stabiliai ir saugiai pasiekti idealų svorį, o tai taip pat gali sumažinti strijų atsiradimo tikimybę.

Strijų išvengti galima vartojant tam tikrus produktus. Vartokite maisto produktus, kuriuose gausu kolageno. Kolagenas yra viena iš pagrindinių odos sudedamųjų dalių. Šio baltymo yra visur jūsų kūne – jungiamuosiuose audiniuose, raiščiuose, sausgyslėse ir odoje.

REKLAMA

Kolagenas yra baltymas, kuris suteikia odai struktūrą ir elastingumą. Kartu su elastinu kolagenas padeda odai išsitempti. Kolageno kiekį organizme galite padidinti šiais maisto produktais:

  • kaulų sultinys;
  • vištiena;
  • vėžiagyviai ir žuvis;
  • citrusiniai vaisiai;
  • lapiniai žalumynai;
  • anakardžių riešutai;
  • pupelės;
  • pomidorai;
  • paprikos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų