REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinei prokuratūrai pranešus apie ikiteisminį tyrimą, susijusį su vaikų seksualiniu prievartavimu bei tvirkinimu, dėl ko būtina panaikinti konservatorių Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus imunitetą, parlamentaras toliau laikosi pozicijos, jog nieko nežino apie tyrimą, o prieš prokuratūros kreipimąsi Seimo nario mandato nutarė atsisakyti tiesiog dėl asmeninių priežasčių. 

Generalinei prokuratūrai pranešus apie ikiteisminį tyrimą, susijusį su vaikų seksualiniu prievartavimu bei tvirkinimu, dėl ko būtina panaikinti konservatorių Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus imunitetą, parlamentaras toliau laikosi pozicijos, jog nieko nežino apie tyrimą, o prieš prokuratūros kreipimąsi Seimo nario mandato nutarė atsisakyti tiesiog dėl asmeninių priežasčių. 

REKLAMA

Tačiau Seimo dokumentai rodo, kad K. Bartoševičiaus prašymas dėl mandato atsisakymo Vyriausiajai rinkimų komisijai buvo atsiųstas vidury kelionės Čilėje, o parlamentaras iškart po Čilės su kolegomis planavo vykti į Indiją. Šie veiksmai rodo, kad prašymas dėl atsistatydinimo buvo priimtas gana skubotai ir neplanuotai. 

Tuo tarpu generalinė prokurorė savo rašte Seimo pirmininkei ne tik pateikė prašymą naikinti neliečiamybę K. Bartoševičiui dėl atliekamo tyrimo, bet ir inicijuoti neeilinę sesiją, kadangi eilinė sesija prasideda tik kovo 10 d. 

REKLAMA
REKLAMA

Kas šiuo metu žinoma?

Ikiteisminis tyrimas dėl mažamečio ir nepilnamečio asmens seksualinio prievartavimo, taip pat jaunesnio nei 16 m. asmens tvirkinimo pradėtas 2022 m. lapkričio 15 d. Pirminiais duomenimis, byloje gali figūruoti mažiausiai du vaikai.

REKLAMA

Seimo narys K. Bartoševičius su parlamento valdybos pritarimu 2023 m. sausio 15-22 dienomis Čilėje dalyvavo konferencijoje „Ateities kongresas 2023“. Iš pradžių kelionė turėjo trukti iki sausio 23 dienos, bet paskui buvo viena diena sutrumpinta.

Sausio 18 dieną Seimo valdyba pritarė K. Bartoševičiaus bei dar dviejų parlamentarų kelionei į Indiją sausio 22-vasario 1 dienomis.

Sausio 19 dieną, tai yra vidury K. Bartoševičiaus kelionės į Čilę, Seimo valdyba pakeitė sprendimą ir sutrumpino parlamentaro kelionę Čilėje iki sausio 22 dienos. Taip pasielgta, nes tą pačią sausio 22 dieną K. Bartoševičius turėjo išvykti į Indiją. 

REKLAMA
REKLAMA

„K. Bartoševičius, būdamas komandiruotėje Čilėje, kreipėsi į Seimo valdybą su prašymu (elektroniniu dokumentu) pakeisti Seimo valdybos priimtą sprendimą ir pakoreguoti komandiruotės į Santjagą (Čilės Respublika) laiką iš sausio 15–23 d. į sausio 15–22 d., nurodydamas, kad „iš šios komandiruotės bus vykstama į Seimo valdybos patvirtintą kelionę į Indijos Respubliką“, – nurodė Seimo kanceliarija.

Būdamas Čilėje, sausio 20 dieną, penktadienį, 20 val. vakaro Lietuvos laiku K. Bartoševičius elektroniniu būdu atsiuntė Vyriausiajai rinkimų komisijai atsistatydinimo pareiškimą, pasirašytą elektroniniu parašu.

2023 m. sausio 23 d. ryte K. Bartoševičius viešai paskelbė atsisakantis Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių. Į Indiją parlamentaras nebeišskrido. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2023 m. sausio 23 d. generalinė prokurorė Nida Grunskienė savo rašte Seimo pirmininkei paprašė inicijuoti neeilinę Seimo sesiją dėl neliečiamybės panaikinimo K. Bartoševičiui, nes eilinė sesija prasideda tik nuo kovo 10 d. Paprastai prokurorai dėl neliečiamybės panaikinimo gali kreiptis tik vykstant Seimo sesijai. Neeilinės sesijos būtinybę generalinė prokurorė motyvavo tuo, kad „šio tyrimo duomenys yra ypač jautrūs bei siekiant kuo greičiau ir išsamiau ištirti nusikalstamas veikas, dėl kurių pradėtas ikiteisminis tyrimas“. 

Ką sako Kristijonas Bartoševičius?

Pats K. Bartoševičius laikosi versijos, kad parlamentaro mandato atsisakymas ir generalinės prokurorės kreipimasis į Seimo pirmininkę dėl jo neliečiamybės panaikinimo vykdant tyrimą dėl vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo yra nesusiję. Pasak konservatorių frakcijai priklausiusio politiko, mandato atsisakyti jis nutarė dėl asmeninių priežasčių.

REKLAMA

K. Bartoševičius naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad prašymą dėl mandato atsisakymo išsiuntė būdamas Čilėje.

Ar teisingai suprantu, kad prašymą VRK išsiuntėte dar būdamas Čilėje?

Taip.

Ir pradžioje jūs ketinote būti Čilėje iki sausio 23 dienos, bet paskui jūsų kelionė buvo sutrumpinta. Kaip suprantu, ji sutrumpinta dėl Indijos?

Taip.

Bet tai reiškia, kad jūs planavote vykti į Indiją?

Ne.

Kaip suprasti? Juk tikriausiai su jūsų žinia valdyba sutrumpino kelionę į Čilę iki sausio 22 dienos tam, kad galėtumėte išvykti į Indiją?

Ne, kelionės negalėjo sutrumpinti, nes buvo bilietai nupirkti.

Tai papasakokite, kaip buvo pagal eiliškumą pradedant nuo Čilės. Suprantu, kelionė turėjo trukti iki 23 dienos?

REKLAMA

Taip.

Tai kas po to vyko?

Aš grįžau į Lietuvą 23 dieną, taip gavosi, kad grįžau po vidurnakčio.

Lėktuvas į Indiją buvo išskridęs.

Taip, taip.

Bet teoriškai jūs turėjote grįžti 22 dieną?

Ne, aš neturėjau galimybių grįžti 22, nes skrydžių bilietai buvo nupirkti iškart po valdybos posėdžio.

Tai dėl kurių priežasčių valdyba jus paskyrė vykti į tą Indiją?

Todėl, kad buvo toks kvietimas.

Tuomet nelabai suprantu, kaip planuojamos kelionės. Juk būtų logiška, kad jeigu 23 dieną pagal bilietą parskrendate, tai 22 dieną negalite išskristi į Indiją.

Na, taip.

Gerai, o tai kodėl būdamas Čilėje penktadienį 20 val. vakaro jūs atsiuntėte prašymą, kodėl nepalaukėte pirmadienio?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kodėl turėčiau palaukti pirmadienio?

Lietuvoje jau buvo nedarbo laikas.

O Čilėje tuo metu buvo darbo laikas ar ne? Aš bet kada galėjau tai daryti. Nelabai suprantu, ko jūs norite paklausti.

Aš nelabai suprantu, ko taip skubėti būnant kelionėje.

Aš šį sprendimą atidėliojau kurį laiką, kol finale tiesiog paėmiau... Aš nežinau. Kadangi buvau konferencijoje Čilėje, kur buvo labai daug kalbama skirtingų dalykų ir temų, susijusių su ateitimi, su technologijomis, miestais, transportu, biopramone, biotechnologijomis, žmonių santykiais ir taip toliau, tai, manau, kad tas man sukėlė labai daug minčių ir aš priėmiau tokį sprendimą. Tuo metu, kai aš parašiau pareiškimą, tai buvo penktadienis vidurys dienos.

REKLAMA

Bet valdyba buvo jums paskyrusi vykti į Indiją. Tai jūs atsisakėte kelionės, nebepaisėte, kad turėjote vykti.

Taip.

Apie išlaidas negalvojote?

Mokesčių mokėtojai nepatyrė jokių išlaidų dėl šios kelionės į Indiją.

Jūs toliau laikotės versijos, kad jūsų atsistatydinimas nesusijęs su generalinės prokurorės kreipimusi dėl neeilinės sesijos inicijavimo ir neliečiamybės naikinimo?

Ne, tai nesusiję dalykai.

Nesakykit, sutapimas atrodo toks kaip reikiant.

Žiūrėkite, Generalinė prokuratūra vakar savo naujieną įkėlė į savo svetainę, kur aš ir pamačiau. Tai aš gi nekontroliuoju Generalinės prokuratūros veiklos, nežinau, kada jie kokius sprendimus priima. Kaip aš galiu numanyti, ką jie ir kur kada darys? Juk mano sprendimas priimtas buvo iš manęs, o ne kokių tai išorės veiksnių.

REKLAMA

Nebent jūs būtumėte sužinojęs neoficialiais kanalais.

Kokiais? Nebuvo taip.

Kaip įvardinti, kokios asmeninės priežastys galėtų versti atsisakyti darbo, kuris šiaip gali būti vertinamas kaip gana prestižinis.

Aš nesiimsiu vertinti jūsų vertinimo, bet tiesiog man atrodo kiekvienas žmogus turi savo psichologinį pasaulį, kur mato dalykus nebūtinai taip, kaip kiti žmonės mato. Tai, kas vieniems gali atrodyti vienaip, kitiems gali atrodyti visiškai kitaip.

Tai, galima sakyti, kad jums nepatiko Seimo nario darbas ir politika apskritai?

Aš negaliu pasakyti nei taip, nei ne, todėl kad kai tu prisiimi atsakomybę, tada turi ją ir vykdyti. Bet kažkuriuo metu aš tiesiog pajutau labai aiškiai, kad man sunku, turiu dvejonių, ar aš galiu toliau dirbti ir tinkamai atlikti šias pareigas. Ir tai nebuvo spontaniškas sprendimas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūs apie tai esate kalbėjęs su kolegomis, kad galbūt ketintumėte atsisakyti mandato?

Kolegų frakcijoje aš turiu 49, tai su visais jais tikrai nesu kalbėjęs, bet esu kalbėjęs su frakcijos seniūne. 

Gal pamenate mėnesį, kada kalbėjote?

Ne.

Ir tos dvejonės, kaip suprantu, labai išryškėjo Čilėje?

Man, žinokite, labai nemalonu kalbėti. Aš atsiprašau. 

Laikas išvalyti šalį nuo narkomanų ir pedofilų !
na pagaliau pedofilija seime lenda i pavirsiu,o kiek dar ju ten yra ir ne tik seime,N.Venskiene buvo teisi,kad ateis laikas ir viska suzinosim ,o pradzia jau yra
Nes, akivaizdu, kad apsiškęs iki pat ausų galiukų, o gal dar ir ožynas ( tikriausiai žinojęs to veikėjo nuotykius ir kokia velniava prasidės nutekėjus informacijai) paskatino kuo greičiau ir tyliau susitvarkyti viską
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų