Majamio „Heat“ trečią kartą iš eilės Rytų konferencijos finale įveikė Bostono „Celtics“ ir atsidūrė per žingsnį nuo didžiojo NBA finalo. Šįkart Majamio klubas stipresnis buvo namuose 128:102 (30:22, 31:24, 32:17, 35:39) .

„Heat“ serijoje dabar pirmauja jau 3-0.

Šeimininkai gana užtikrintai žaidimo gijas savo rankose laikė nuo pat mačo pradžios ir greitai pabėgo į priekį. Iki ilgosios pertraukos jie susikrovė 15 taškų persvarą (61:46).

Po laimėto trečiojo kėlinio (32:17) šeimininkai vienu metu triuškino varžovus ir 33 taškų skirtumu (89:56). Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštėje nepasikeitė, „Heat“ iškovojo užtikrintą pergalę.

Į pergalę „Heat“ ekipą vedė karjeros rungtynes sužaidęs Gabe`as Vincentas. Jis per 35 minutes įmetė 29 taškus (5/5 dvit., 6/9 trit., 1/1 baud.).

Jam gerai talkino Duncanas Robinsonas, pelnęs 22 taškus, o Jimmy Butleris pridėjo 16 taškų.

„Celtics“ gretose išsiskyrė Jaysonas Tatumas, surinkęs 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Nugalėtojai tritaškius metė 54 proc. taiklumu (19/35) ir visiškai sukaustė oponentų lyderius. Jaysonas Tatumas ir Jaylenas Brownas kartu pelnė vos 26 taškus bei pataikė tritaškį iš 14 bandymų.

NBA lygos istorijoje dar taip nėra buvę, kad serijos abiejuose konferencijų finaluose būtų laimėtos „sausu“ rezultatu. Jei po dar vienas rungtynes laimės Denverio „Nuggets“ ir „Heat“ bus perrašyta istorija.

„Heat“: Gabe`as Vincentas 29, Duncanas Robinsonas 22, Calebas Martinas 18, Jimmy Butleris 16 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Bamas Adebayo 13,Maxas Strusas 10.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 14 (10 atk. kam.), Jaylenas Brownas (6 atk. kam.), Paytonas Pritchardas (5 rez. perd.) ir Grantas Williamsas po 12, Luke'as Kornetas 11, Derrickas White`as 9.