REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė prakalbo apie tai, kas laukia, jei priešmokyklinukai nespės pasiruošti mokyklai. Ji atskleidė planus, kad tuomet priešmokyklinukų ugdymą svarstoma tęsti ir vasarą. Ministrė tikisi, kad sumažėjus sergamumui koronavirusu, abiturientai galės grįžti į klases. Pasak ministrės, jau rengiami ir planai dėl specialių nuotolinių konsultacijų ir video pamokų abiturientams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė prakalbo apie tai, kas laukia, jei priešmokyklinukai nespės pasiruošti mokyklai. Ji atskleidė planus, kad tuomet priešmokyklinukų ugdymą svarstoma tęsti ir vasarą. Ministrė tikisi, kad sumažėjus sergamumui koronavirusu, abiturientai galės grįžti į klases. Pasak ministrės, jau rengiami ir planai dėl specialių nuotolinių konsultacijų ir video pamokų abiturientams.

REKLAMA

Ketvirtadienį opozicinė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija susitiko su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene ir uždavė daug klausimų apie aktualijas.

Svarsto priešmokyklinukų ugdymą tęsti  ir vasarą

Prasidėjus karantinui šalies mokiniai perėjo mokytis nuotoliniu būdu. Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokiniai atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Priešmokyklinukams gali trūkti laiko pasiruošti mokyklai, todėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) siūlytų ugdymo procesą tęsti ir vasarą. Ankstesniais metais priešmokyklinukai mokydavosi iki gegužės pabaigos.

REKLAMA

„Mes suprantame problemą, labai svarbu, kad ugdymo programa būtų išeita. Žinome, kad mažiems vaikams yra ypač sunkus nuotolinis, gali pritrūkti dienų. Galvojame kaip vieną iš variantų, prašyti leisti ikimokyklinio ugdymo įstaigose priešmokyklinukams leisti lankyti užsiėmimus.

Aišku, tokio reikalavimo, kad vaikas jau ateitų mokantis skaityti ar rašyti, nėra, bet yra labai svarbu, kad jis ugdytųsi. {…} Vienas iš variantų yra – tai vasarą išnaudoti pasirengimui mokyklai“, – susitikimo metu kalbėjo ministrė.

ŠMSM atstovų teigimu, tai nebūtų naujiena.

„Tikėtina, kad reikės sprendinius kiekvienoje individualioje įstaigoje. <…> Jau ir šią vasarą buvo tokia situacija, kai darželiai dėliojosi ir planavosi atostogų metą taip, kad užtikrintų ikimokyklinį ugdymą, kuris nuotoliniu būdu nėra toks efektyvus, tiek ir priešmokyklinį ugdymą.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimo reikės ir šiai vasarai, kad vaikai galėtų pasiruošti mokyklai“, – sakė ŠMSM Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.

 

Pedagogus sieks paskiepyti iki vasario

Seimo narė Vilija Targamadzė susitikimo metu skatino ministeriją apsvarstyti galimus veiksmų planus, ko būtų imtasi, jei pedagogai artimiausiu metu vis dėlto nebūtų paskiepyti.

„Siūlyčiau apgalvoti apie tokias galimybes, kaip apie individualias ir grupines virtualias konsultacijas. Aišku, tai pareikalaus finansų, reikia mokytojams sumokėti, bet žmonių sveikata ir gyvybė yra svarbiau“ , – kalbėjo V. Targamadzė.

J. Šiugždinienė sako, kad kol kas pedagogus planuojama paskiepyti iki vasario.

„Mūsų visų tikslas kuo greičiau paskiepyti mokytojus ir aš tikiu, kad vasario mėnesį, jeigu niekas nesikeis, visgi paskiepysime ikimokyklinio ir pradinių klasių mokytojus“, – sakė J. Šiugždinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planas dėl abiturientų mokymo: specialios konsultacijos ir video pamokos

Klausiama, ar esama planų paskiepyti abiturientus, J. Šiugždinienė teigė, kad prioritetinė grupė visų pirma yra mokytojai, o dėl abiturientų tikimasi, kad sumažėjus bendram sergamumui jie galės grįžti į klases.

„Yra du svarbūs faktoriai, atvejų skaičius, jei jis mažėja daugiau nei 200, mes galime priimti tam tikrus sprendimus ir mėginti mišriu būdu sugrąžinti abiturientus į mokyklą, antras momentas vakcinos, čia sunkiau pasakyti, nes aš tikrai negaliu garantuoti, kad mes juos labai greitu metu paskiepysime, nes mes visi žinome, kokia yra situacija ir ji labai kintanti“, – kalbėjo ministrė.

REKLAMA

Komentuodama siūlymą rengti atsarginį planą, ministrė teigia, kad šiuo metu yra svarstoma galimybė teikti nuotolines konsultacijas abiturientams, planuojama filmuoti specialias pamokas.

„Abiturientams mes planuojame nuotolines konsultacijas. Šiandien dar vienas susitikimas su universitetais, kad jie pritaikytų savo konsultacijas padėti mokiniams pasiruošti VBE.

Jeigu bus geresnė situacija, galėsime organizuoti ir gyvas papildomas konsultacijas gegužės–birželio mėnesiais,  planuojame ir videopamokas nufilmuoti, tariamės su dalykininkais, ieškome visų būdų, kaip padėti abiturientams“, – sakė ministrė.

Tikėjosi paaiškinimų

Kaip skelbta dar prieš susitikimą, socialdemokratai tikėjosi ministrės paaiškinimų, kaip mokyklose bus užtikrinamas mokytojų ir mokinių saugumas Covid-19 pandemijos metu, kaip sprendžiamos su ugdymo kokybe susijusios problemos.

REKLAMA

Norėta išgirsti atsakymus ir dėl mokytojų, dirbančių mokyklose, skiepijimo, skaitmeninio turinio rengimo kokybės ir aprūpinimo įranga, artėjančių brandos egzaminų tvarkos.

Ministrė taip pat turėjo pateikti naujausią informaciją dėl aukštųjų mokyklų finansavimo ir atsakyti į kitus klausimus.

Susitikimą su ministre inicijavusi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė Vilija Targamadzė dar anksčiau sakė, kad šalyje įvestas karantinas paryškino švietimo sistemoje egzistuojančias problemas.

„Mokytojų, mokinių ir jų tėvų bendruomenės, dėstytojai, vadovai, ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir kt. pasigenda aiškumo, kaip toliau bus organizuojamas mokymo/si procesas, kaip sprendžiamos problemos, iškilusios mokantis nuotoliniu būdu. Yra daugybė neatsakytų klausimų. Viliamės, kad ministrė įneš aiškumo ir mes galėsime prisidėti prie problemų sprendimo“, – teigė Seimo narė V. Targamadzė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kyla studijų kaina

Portalas tv3.lt primena, kad dar trečiadienį Vyriausybė pritarė ŠMSM siūlymui kelti normines studijų kainas. J. Šiugždinienė sakė, kad toks sprendimas padėtų suvienodinti studijų kokybę ir padidinti jų finansavimą.

Pagal ŠMSM pateiktą profektą, universitetinių studijų kainų grupės bus mažinamos nuo 8 iki 5, bus perskirstomos atskiros studijų kryptys, sumažinti kainų skirtumai tarp brangiausių ir pigiausių studijų programų.

Norminė kaina už mokslą turėtų kilti beveik visoms universitetinėms ir koleginėms studijoms. Kainos keistis stojantiesiems nuo 2021 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų